<

Скільки цьогоріч треба заплатити, щоб відвідати Шацький парк

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:21 | 27.05.2017 / Новини /
Перегляди
8
/ коментарі 4

Згідно наказу Шацького національного природного парку від 25-го квітня 2017-го року встановлюється плата за відвідування Шацького національного природного парку.

Плата за відвідування справляється працівниками відповідної установи на посту, який знаходиться в урочищі Венське, що при в’їзді в природоохоронну зону, – повідомляє газета «Волинь-нова».

Перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн, за мотоцикл доведеться викласти 15 грн, легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40.

При оплаті відвідувачам нададуть чек, де вказуватиметься кількість днів відвідування та сума. Так перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн, за мотоцикл доведеться викласти 15 грн, легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40. А власники баз повинні будуть перерахувати плату за відвідування Шацького НПП 4 грн за людину/добу. Відповідно, відпочивальники, що придбали путівку не платитимуть при в’їзді, однак за авто всерівно доведеться заплатити. Від плати за відвідування звільняються жителі Шацького району, ті, хто тут народився та хто приїхав сюди на постійне місце проживання. Не будуть брати грошей з інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників АТО, інвалідів праці, дітей віком до 16 років і власників спеціальних транспортних засобів. Платним в’їзд стане з 1 червня, а припинять збирати дань 31 серпня.

Представники ШНПП говорять, що всі виторговані кошти підуть на здійснення заходів щодо охорони територій та об’єктів парку розвиток туристично-рекреаційної інфрастурктури, наукових досліджень тощо. Поки залишається відкритим питання збору плати з  тих, хто в’їжджає зі сторони Республіки Білорусь. До слова, населення Шацька у відпочинковий період зростає до 20-30 тисяч.




коментарів: 4
  1. Якими законними, підзаконними (конституційними) нормативними актами керувалася адміністрація Шацького Національного парку встановлюючи справляння плати за в’їзд чи транзитний проїзд через ШНПП? Вбачається, що вона (адміністрація) не послалася ані на один із них. У такому випадку це легко оскаржити у суді. Наказ директора не є обов’зковим до виконання громадянами України. Він, вочевидь, є тільки внутрішнім документом. А це – узурпація влади, заборонена ст. 5 Конституції.

    • Кому на Світязь дорого то хай не їдуть.Ніхто нікого не заставляє.Кому дорого то хай в теплі Турцію або Єгипет їдуть, бо там дешево та сердито!

  2. А до чого тут “кому дорого”? З якого це дива я мушу платити за відвідування природного заповідника? На якій підставі? З такими підходами до діла, то скоро будемо і за повітря платити, бо дихаємо і знайдуться такі гості-розумники, котрі будуть писати “кому дорого – не дихайте”… Все має бути законодавчо врегульовано, а саме закон – його виконання. Наприклад, якщо я маю власний будинок, то теж зможу зробити частину проїжджої частини платну, чи як виходе? Бідзюра діло пише, тим паче, ніхто прозоро знати не буде, скільки грошей зібрано за час сезону і кому в які кишені підуть. Порахувати логічно, як писалося раніше, що за сезон +- 1 000 000 осіб відвідують ШНПЗ, нехай кожен буде хоча б по 1 дню і в 1 машина на 4 особи, то зібрано буде мінімум (!) 10 000 000 грн. І ви дійсно думаєте, що оголосять правду? Напишуть що зібрали за час 3 769 458 грн., далі в директора заповідика з’являється новенький лексус і чимала хата… І вже точно такі рішення про плату має робити не директор, а держава…

  3. Конституция Украины Статья 33. Каждому, кто на законных основаниях в Украины, гарантируется свобода передвижения.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер