<

Червоно-чорний прапор вивісили у Шацьку

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:33 | 5.03.2018 / Шацьк /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

На адмінприміщенні Шацької районної ради вивісили червоно-чорний прапор.

Сьогодні, 5 березня, в день загибелі в 1950 році генерал-хорунжого головного командувача УПА Романа Шухевича в Шацьку вивісили червоно-чорний прапор, інформує Район.Шацьк.

Нагадаємо, на черговій сесії Шацької районної ради, яка відбулася 21 лютого, депутати прийняли рішення про підняття в районному центрі червоно-чорного прапора боротьби ОУН-УПА під час пам’ятних дат української історії національно-визвольної боротьби. Рішення було прийняте одноголосно ‒ його підтримали 22 депутати, присутні в сесійній залі.

Довідка. Національний герой України, керівник ОУН (б) і головнокомандувач УПА Роман Шухевич народився 30 червня 1907 року. До 1920 року жив з родиною у м. Радехів. Далі продовжив навчання у Львові. Зародилися і зміцнилися націоналістичні настрої в результаті його спілкування з Євгеном Коновальцем. У 1925 Роман Шухевич вступив у лави Української Військової Організації. Впродовж двох років відбував військову службу в польській армії. Був зарахований спочатку до артилерійської частини у Володимир-Волинському, потім — до підстаршинської школи.

Шухевич був природженим борцем за свободу свого народу, в 1926-1929 роках був задіяний у різних антипольських акціях, курував шкільну освіту на Західній Україні. У 1931-1933 був технічним організатором кількох замахів на польських чиновників і працівника радянського консульства А. Майлова – в якості помсти за Голодомор в Україні. У ході Львівського процесу над Степаном Бандерою і групою його прихильників (1935) засуджений на 4 роки тюремного ув’язнення. 1935-1937 роки провів у Львівській в’язниці.

Після розділу Чехословаччини в результаті Мюнхенської угоди (1938) Шухевич нелегально перейшов на окуповану угорськими військами Закарпатську Україну, де взяв участь у створенні «Карпатської Січі», зайнявши посаду начальника штабу (псевдонім Щука).

Після вбивства в 1938 році в Роттердамі радянським агентом керівника ОУН Євгена Коновальця і розколу ОУН в 1940 році на дві фракції – ОУН (м) і ОУН (б) – Шухевич підтримав Бандеру і увійшов до керівництва його організації (революційний Провід ОУН), переключивши свою увагу на організацію підпільної мережі і підготовку збройної боротьби на західноукраїнських землях, окупованих у вересні 1939 року головним союзником Гітлера – СРСР.

5 березня 1950 року Роман Шухевич загинув у підпільній хаті у с. Білогорща біля Львова під час бою з московськими окупантами.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер