<
СБУ перевірила монастир УПЦ МП на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждения матушки-Руси»

18:35 | 1.12.2022 / Новини / , /
Перегляди
196
/ коментарі 2

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні безпекові заходи, які проводила на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ МП на Закарпатті.

Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа, повідомляє пресслужба СБУ.

На території монастиря знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

Серед виявленого – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь “нельзя разделить”.

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який “благословив” російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану “пам’ятку”, де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували “бути відстороненим від усякого священства”.

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли “русскую землю” і закликали до “пробуждения матушки-Руси”.

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

Нагадаємо, 30-го листопада СБУ прийшла з перевіркою до Мукачівської єпархії УПЦ МП на Закарпатті.

23-го листопада Служба безпеки в ході перевірки різних приміщень УПЦ (МП) знайшла проросійську літературу, готівкові гроші на суму в кілька мільйонів гривень. Також були виявлені «сумнівні» громадяни росії.

25-го листопада Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП та знайшли там методички з Москви, російське громадянство у керівництва та посвідчення окупантів.

25-го та 27-го листопада СБУ проводила безпекові заходи на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП. Під час обшуків правоохоронці знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів.


коментарів: 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Лютого, Середа
31 Січня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі