<
Розповіли про перші результати службового розслідування розстрілу у Дніпрі

10:37 | 11.02.2022 / Новини / , /
Перегляди
537
/ Коментарі відсутні

9-го лютого, перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін поінформував про роботу спеціальної слідчої комісії МВС, яка розслідує трагедію зі службовцями Нацгвардії у Дніпрі та встановлює обставини і причини надзвичайної події.

Представники спеціальної слідчої комісії провели анкетування особового складу частини № 3021 Національної гвардії України, повідомила пресслужба МВС України.

«Вже до початку ґрунтовного аналізу анкет, яке от-от розпочнеться, можу сказати, що комісією виявлено факти позастатутних відносин. Отримані матеріали будуть скеровані ближчими днями до ДБР», – сказав він.

Євгеній Єнін наголосив, що виявлені факти позастатутних відносин не свідчать про мотиви розстрілу.

«Мотиви досі невідомі нам, їх з’ясовуватиме Державне бюро розслідувань у рамках досудового розслідування. Завдання службового розслідування- з’ясування морально-психологічного клімату в колективі, перевірка процесів добору та підготовки кадрів, дотримання порядку проходження військової служби тощо.

Ми крок за кроком встановлюємо обставини, пов’язані з відхиленням від правил та маємо вжити заходів для унеможливлення повторення подібних надзвичайних ситуацій», – повідомив перший заступник міністра.

Також комісія виявила порушення порядку та організації несення служби, що і призвело до трагедії. Порушено порядок доступу до кімнати зберігання зброї. Зафіксовано відсутність належного контролю за замиканням ставниці для зброї.

Також викликає питання щодо якості проведення інструктажу перед заступанням в наряд та нехтування медичним забезпеченням військовослужбовців. Зокрема, виявлено, що низка медикаментів в аптечці була відсутня.

Перший заступник зазначив, що наприкінці цього тижня частина членів комісії повернеться з Дніпра для більш ґрунтовної доповіді.

«Є і хороші новини – госпіталізовані військовослужбовці одужують. Частину з них вже виписано з реанімації», – розповів перший заступник міністра внутрішніх справ.

Читайте також:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Лютого, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі