<

Рекомендації щодо попередження перегрівання в спеку

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:36 | 4.08.2017 / Новини /
Перегляди
5
/ Коментарі відсутні

Для особистого захисту від негативного впливу спеки та попередження ускладнень рекомендуємо  застосовувати загальні запобіжні заходи, зокрема:  

  1. Не  перебувайте на сонці з непокритою головою, навіть нетривалий

час. Обов’язково одягайте кепку, панамку, косинку. Обирайте одяг з легких та натуральних матеріалів, уникайте тісної одежі. По можливості залишайтесь у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі.

  1. Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 12.00

до 16.00. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір.

  1. Випивайте достатню кількість рідини – близько 2,5-3 літрів. Найкраще столової мінеральної води, колодязної, з бювету, зеленого несолодкого  неміцного чаю, трав’яних настоїв. І не пийте солодкої газованої води – вона не вгамовує спрагу, а лише викликає її. Вживайте в їжу більше овочів та фруктів.

Сердечникам, яким зазвичай радять вживати менше рідини, у спеку також треба пити більше.

  1. Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування. Гіпертоніки, що вживають сечогінні препарати, ретельніше контролюйте тиск: через в’язкість крові змінюється концентрація ліків, а з ним і артеріальний тиск.
  2. Спортсмени і любителі здорового способу життя, перенесіть фізичне навантаження на ранок з 6.00 до 8.00 або після 20.00. Походіть босими ногами по траві. На ступнях знаходиться активні зони, вплив на які  покращує циркуляцію крові та стимулює загальний тонус організму.
  3. Не вживайте алкоголь. Будьте обережні з алкоголем особливо біля води та на пляжі. Спека під сорок градусів плюс алкоголь, який розширює судини,  і вода з температурою 20-25 o C, викликають рефлекторний спазм судин і може виникнути зупинка серця навіть на мілині. Тому перед купанням – ніякого алкоголю! Навіть неміцного. Не тому, що ви не зможете контролювати себе, а тому, що організм може зреагувати спазмом.  
  4. Не виходьте засмагати на пляж в «годину пік» – з 12 до 16, тому що можна отримати сонячний удар. Важливо й інше: сонце – серйозний онкогенний фактор, і в цей час його промені най шкідливі,  перед входом у воду необхідно охолонути  в тіні.

Не рекомендується пірнати у воду, перепад температур спричинює  спазм судин серця.

В жару краще приймати теплий душ.

  1. Особливу увагу звертаємо для тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі не можна бути на сонці, у вас висока фоточутливість!
  2. Не вживайте м’ясних продуктів перед сном. Вживайте заходів щодо попередження харчових отруєнь, адже влітку продукти  псуються набагато швидше.
  3. У спеку можна легко захворіти на ангіну. Мікроорганізми в спокійному стані у нас в носоглотці та гортані не шкідливі, проте достатньо випити кваску з холодильника – вони стають різко патогенними. Коли розігріті,не пийте, холодного!
  4. Будьте передбачливими з кондиціонерами! Якщо ви прийшли з вулиці зі спітнілою спиною і сіли під кондиціонер або вентилятор, можна заробити міозит, застуду, активізувати хронічний герпес.

На шибках вікон з внутрішньої сторони  прикріпіть фольгу, вона добре відбиває тепло і світло та зменшує перегрів приміщення.

У спеку в людей, особливо гіпотоніків, часто трапляються непритомність. Якщо у вас після перебування на сонці або в задушливому приміщенні з’явилося почуття нерівноваги, запаморочення, нудота,  миготіння перед очима, терміново перейдіть у тінь, вийдіть на свіже повітря.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер