<




Пелосі прибула до Малайзії, напруга щодо візиту на Тайвань зростає

15:48 | 2.08.2022 / Новини / , /
Перегляди
258
/ Коментарі відсутні

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі прибула до Малайзії для участі в другому етапі азійського турне, яке було затьмарене очікуваною зупинкою на Тайвані, що призвело до ескалації напруженості у відносинах з Пекіном, який претендує на самоврядний острів як на свою територію. 

Літак з Пелосі та її делегацією приземлився 2-го серпня на базі малазійських ВПС в умовах посиленої безпеки. Вона відвідала спікера нижньої палати парламенту країни Азхара Азізана Харуна та запланувала обідню зустріч із прем’єр-міністром Ісмаїлом Сабрі Яакобом, пише УНН.

Хоча офіційних оголошень не надходило, місцеві тайванські ЗМІ повідомили, що Пелосі прибуде до Тайбея у вівторок увечері, ставши найбільш високопоставленою обраною офіційною особою США, яка відвідала Тайвань за більш ніж 25 років.

United Daily News, Liberty Times і China Times – три найбільші газети Тайваню – з посиланням на неназвані джерела повідомили, що вона прилетить до Тайбея і проведе там ніч після візиту до Малайзії.

Китай попередив про наслідки, заявивши, що його військові «не сидітимуть, склавши руки», якщо Пелосі продовжить візит. Загрози відплати з боку Китаю викликали побоювання з приводу нової кризи в Тайванській протоці, яка розділяє дві сторони, що може потрясти світові ринки та ланцюжки поставок.

Білий дім у понеділок засудив риторику Пекіна, заявивши, що США не зацікавлені в загостренні напруженості у відносинах з Китаєм і «не клюнуть на вудку і не брязкатимуть зброєю».

Довідково:

Тайвань та Китай розкололися у 1949 році після того, як комуністи виграли громадянську війну на материку. США підтримують неформальні відносини та зв’язки у сфері оборони з Тайванем, навіть попри те, що вони визнають Пекін урядом Китаю.

Пекін розглядає офіційні контакти Америки з Тайванем як заохочення до того, щоб зробити де-факто незалежність острова, що існувала десятиліттями, постійною, – крок, який, за словами лідерів США, вони не підтримують. 

Пелосі розпочала своє азійське турне в Сінгапурі в понеділок, але її ймовірний візит на Тайвань викликав занепокоєння в регіоні.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Березня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі