<

Новий історико-краєзнавчий туристичний маршрут місцями бойової слави УПА презентували у Турійському районі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:31 | 12.02.2020 / Новини / , /
Перегляди
4
/ Коментарі відсутні

Протяжність 64 км, 15 історичних пунктів, пішохідний та велосипедний формат проходження, маркування згідно міжнародних стандартів – саме такий вигляд має відкритий 8 лютого 2020 року в легендарному урочищі Вовчак історико-краєзнавчий туристичний маршрут місцями бойової слави УПА. 

Маршрут має назву “Вовчак: “Волинська Січ”, – йдеться на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Проєкт був розроблений ГО “Волинська фундація” та туристичним клубом “Антар” за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Саме Інститут сприяв виготовленню 20 тисяч буклетів із інформацією та мапою маршруту, вказівників та інформаційних стендів.

На відкритті ініціатор створення історико-краєзнавчого туристичного маршруту “Вовчак: “Волинська Січ” Павло Данильчук зазначив, що історія зародження і руху УПА на Волині насамперед цікава тим, що на прикладі діяльності повстанців виховується нація. Також Павло повідомив, що невдовзі буде викладено електронну версію маршруту з описом історичних пунктів та технічними характеристиками.

Начальник Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам’яті Зоя Бойченко сказала: “Такі маршрути є надзвичайно важливі сьогодні, адже вони про нашу пам’ять, про наших героїв, про великі дні наших Визвольних змагань, а пам’ять і всі ці складові є потужною зброєю, що об’єднує і дає нам сили протистояти нині. І тому хочеться, щоб в урочище Вовчак приїжджало якомога більше людей, а ми, Український інститут національної пам’яті, підтримували і будемо підтримувати такі ініціативи надалі”.

Директор меморіального комплексу “Вовчак”, ініціатор відновлення комплексу Василь Мазурик розповів: “Село було знищене з лиця землі, радянська влада пройшлася по ньому тракторами і бульдозерами, вціліла лише частина сільського кладовища”.

Після офіційної частини учасники заходу разом із організаторами взяли участь в оглядовій екскурсії урочищем та зокрема побачили місця, де були госпіталь, підстаршинська школа, цвинтар, а також хату, де народилася майбутня повстанка УПА.

Участь у заході взяли представники меморіального комплексу “Вовчак”, Національного Альянсу, Українського інституту національної пам’яті, Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Луцьку, Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства, пластуни, місцеві жителі та ін.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
28 Листопада, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі