<

Нововолинський міський відділ попереджає про погіршення погодних умов та порядок дій у цей період

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:29 | 8.02.2017 / Новини /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

За прогнозами Укргідрометцентру, вночі 8-го лютого на Волині сильні снігопади, хуртовини, снігові замети; у Волинській області пориви вітру 15-20 м/с. На дорогах ожеледиця.

Також, 8-9 лютого нічна температура знизиться до 18-23°, денна – істотно не зміниться, опади припиняться.

 Надаємо поради та порядок дій у цей період:

 Як уникнути переохолодження і обмороження.

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді.

Найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп’яніння. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому гарячий чай або каву.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

 Як убезпечити себе від травм в ожеледицю.

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю, фахівці радять ходити не поспішаючи, злегка розслабивши ноги в колінах, ступаючи на всю підошву.

Кращими для ходьби по льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих каблуків. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм.

Обходьте металеві кришки люків, слизькі ділянки тротуарів та сходів, адже вони, як правило, вкриті льодом. Не ходіть краєм проїжджої частини дороги – можна впасти і опинитися на дорозі.

В «слизькі дні» не перебігайте проїжджу частину дороги. У цей час гальмівний шлях машини значно збільшується, а падіння перед автомобілем, що рухається приводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо, і до загибелі. 

 Поради водіям і пішоходам під час хуртовини та снігопаду.

Рекомендується пішоходам:

Пам’ятайте про те, що керованість автомобілем при цих погодних умовах різко погіршується і може призвести до втрати контролю водія над машиною і. як результат, наїзд на пішоходів.

Усильте увагу при переході проїжджої частини дороги.

Дотримуйтесь правил дорожнього руху.

Пам’ятайте, що ваша законна територія переходу вулиці – пішохідні переходи.

Рекомендується водіям:

По можливості утримайтеся від використання, під час сильних снігопадів та ожеледиці, особистого автомобіля, користуйтеся для проїзду громадським транспортом.

Зосередьтеся на дорозі. Намагайтеся не користуватися телефоном під час руху і не відволікайтеся на сторонні дії, не пов’язані з керуванням машиною.

Будьте спокійні, але не розслабляйтеся. Уважно стежте за транспортними засобами навколо Вас. Частіше дивіться в дзеркала. Хтось із водіїв може втратити керування, що зажадає від Вас швидких і рішучих дій, для запобігання дорожньо-транспортних пригод.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Квітня, Вівторок