<

Свято зі сльозами на очах. Гірникам нововолинської шахти №1 до Дня шахтаря не виплатили зарплат

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:06 | 30.08.2015 / Нововолинськ / /
Перегляди
2
/ коментарі 4

Гірники нововолинського вугільного підприємства №1 зустрічатимуть професійне свято з порожніми кишенями. На відміну від “Бужанської” та шахт №9 і №10, до Дня шахтаря працівники копальні не отримали ні копійки з Державного бюджету.

“Сказали, що ми відвантажимо – те нам і проплатять. Уже вчора почали відвантажувати наше вугілля на центрально-збагачувальну фабрику, починаємо заробляти свою зарплату. Авансувати нас не змогли, і от таке свято в нас вийшло, зі сльозами на очах,” – коментує ситуацію, що склалася, директор шахти №1 “Нововолинська” Олександр Шостак. Дирекція підприємства привітала працівників, підтримала втішними словами, однак, як каже Олександр Іванович, якби до вітань додати грошові виплати, було б набагато краще. Керівник шахти надіється, що завтра фінанси поступлять. Попередньо він вів переговори з губернатором області, генеральним директором “Вугілля України”, радниками міністра. Олександр Шостак планує зустрітися з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком, який прибув з візитом у Нововолинськ, і обговорити цю проблему.

Натомість голова Незалежної профспілки шахти №1  Анатолій Мухомеджанов стверджує, що невиплата зарплати гірникам шахти №1 – це просто ігнорування з боку держави. “Такий нюанс: якщо не йде відвантаження, то не тільки на першу шахту, не йде й на дев’яту і “Бужанку”, адже вони не користуються якимись додатковими пільгами на відвантаження й на збагачувальній фабриці. Однак їм заплатили гроші. Гірники шахти №1 надіялись, що хоча б 20% за червень отримають, хоч якусь копійку. Тому, на мою думку, проблеми відвантаження, звичайно, існують, але вони не є головні. Бо ДП “Волиньвугілля” дало іншим нововолинським шахтам гроші не з відвантаження – це була держпідтримка,”- аргументує Анатолій Мухомеджанов.

Він вважає, якщо гірники про себе не нагадуватимуть перекриттям доріг або іншими акціями, то про них ніхто не згадає. Адже в такій ситуації мусить бути хтось винний – той, хто вчасно не підготував документи, не заключив договори тощо. Шахтарі видобули вугілля, переробили, а далі вони не мають впливу на те, щоб його реалізувати. “То вагонів не дали, то світло виключили і так далі. Така система діє десятиліттями. Чому вона й досі не змінилася? Складається враження, що керівники Міністерства не вміють і не хочуть працювати. Якщо вугілля видобуте і перероблене, то чому держава не може дати авансову проплату за це вугілля?” – аналізує голова Незалежної профспілки шахти №1. Відповідей на ці питання чекають і працівники нововолинської копальні №1.

Нагадаємо, що сьогодні, 30-го серпня, о 14:00 в парку культури та відпочинку міста Нововолинська (літнія естрада) відбудуться урочисті заходи до Дня шахтаря та нагородження міською владою працівників вугільної галузі


коментарів: 4
  1. Про зарплатню за рахунок державної дотації шахтарям треба забути назавжди!

  2. А чи були ці шахтарські сльози у пятницю? В Іваничах, а саме ресторані Старий замок відбулася гулянка керівництва Шахти №1. Гулянка понесла за собою не малі грошові затрати. В мене питання до директора Шостака звідки гроші на пиятику? Хіба це не зрада і обман шахтарів? Чому мовчать крикуни з профспілок, можливо вони в темі і бухали вмісті з керівниками. Шахтарі, а ви і надалі перикривайте траси і страйкуйте, кричіть караул. Вас шановні розводять як лохів і вішають локшину брехні. Робіть висновки гірники!

  3. А що ж тоді робити людям,які там працюють?Не можуть вони зробити висновки і розрахуватися з роботи,бо як тоді сім”ю утримувати і дітей годувати?Треба йти до рішучих дій і перекривати дороги…………бо інакше нічого недоб”єшся…..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Лютого, Субота
3 Лютого, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі