<

Підприємці зі Старовижівщини розіграли тендер для постачання м’яса у Нововолинський ліцей-інтернат

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:42 | 31.03.2020 / Нововолинськ / , /
Перегляди
12
/ 1 коментар

Волинське відділення Антимонопольного комітету виявило змову трьох підприємців, які розіграли тендери для постачання м’яса у Нововолинський ліцей-інтернат. Попри доведену антиконкурентну змову порушників не покарали, бо вони… «закрили ФОП».

Про це йдеться у рішенні адміністративної колегії Волинського обласного тервідділення АМКУ від 18-го березня, – передає Сила правди.

У лютому та березні 2019-го року троє підприємців із Старовижівщини – Сергій Джаджа і Микола Матвіюк із села Дубечне та Валентина Зубчик із села Буцин – взяли участь у закупівлях м’яса Нововолинським науковим ліцеєм-інтернатом та управлінням освіти Нововолинської міськради. Загалом – майже на 1,4 мільйона гривень. 

На ці закупівлі звернула увагу Володимир-Волинська місцева прокуратура і звернулася до антимонопольників. Прокурори зауважили, що ці підприємці часто беруть участь в тендерах спільно і один із них перемагає. 

Антимонопольники провели свою перевірку і з’ясували, що про змову підприємців свідчить чимало фактів.

Зокрема, на тендері у Нововолинському ліцеї-інтернаті підприємці Валентина Зубчик та Микола Матвіюк навіть не торгувалися між собою. Останній подав лише форму реєстрації для участі, тоді як інших необхідних документів – ні. Також він вказав контактним той самий номер, що й у Валентини Зубчик. Антимонопольники з’ясували, що й обидві тендерні пропозиції подавалися з одного електронного майданчика та з однієї IP-адреси.

На тендері в управлінні освіти Нововолинська Валентина Зубчик так само не торгувалася уже із Сергієм Джаджою. Цього разу уже підприємиця Зубчик не подала жодних документів окрім реєстраційної форми, а Сергій Джаджа в своїх документах вказав той самий номер, що й у Валентини Зубчик. Обидві пропозиції так само вантажили в Prozorro з одного електронного майданчика та IP-адреси.  

Про узгодженість поведінки конкурентів свідчать і подані тендерні пропозиції, які були ідентично оформлені, однакові висновки ДСЕС. Крім цього, за результатами аналізів матеріалів «Приватбанку» розслідування встановило, що між вказаними суб’єктами у 2019 році були проведені перерахунки коштів в якості безвідсоткових позик та фінансової допомоги, а самі підприємці здійснюють господарську діяльність і використовують одне й те ж холодильне обладнання у Старій Вижівці на вулиці Привокзальній, 9а.

Відтак колегія довела, що така поведінка підприємців є антиконкурентними узгодженими діями, які спрямовані на спотворення результатів тендеру. За такі порушення законодавством передбачено штраф у розмірі до 10 відсотків доходу за останній звітний рік. Але підприємці виявились хитрішими за закон – у відповіді колегії повідомили про припинення господарської діяльності у січні 2020-го.Тож антимонопольники констатували, що штраф накласти неможливо:

«У зв’язку із припиненням ФОП Джаджа С.П., ФОП Матвіюк М.І. та ФОП Зубчик В.І такі особи у розумінні ст.1 «Закону України «Про захист економічної конкуренції» втратили статус суб’єктів господарювання, а відтак на ФОП Джаджа С.П., ФОП Матвіюк М.І. та  ФОП Зубчик В.І не може бути накладено штрафи відповідно до ст. 52 «Закону України «Про захист економічної конкуренції», – йдеться в рішенні.

До слова, до викриття антимонопольниками троє старовижівських підприємців виграли більше 120 тендерних процедур майже на 21 мільйон гривень. 

один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Жовтня, Субота
30 Вересня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі