Назад у майбутнє: вересень 1991-го року в Нововолинську

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:05 | 5.09.2016 / Рубрика: Нововолинськ / Прокоментуй!

Інтернет-видання «БУГ» продовжує нову рубрику «Назад у майбутнє». У ній ми розповідатимемо про ті проблеми та питання, які висвітлювались у нововолинських газетах 25 років тому. Цього разу ми візьмемо до уваги не лише газету «Народна рада», а й «Робітничий голос».

Вересневий випуск газет 1991 – го року розпочинається привітанням школярів із нагоди Дня знань. Але, як зазначено у виданні «Народна рада», «…не було на цей раз нарочито – врочистого винесення прапорів, не звучали слова гімну «Союз нерушимый». Були лише щирі вітання вчителів та гостей, поетичні виступи першокласників».

Обидва видання подають фоторепортаж із нагоди відкриття дитячого садка №19 «Кобзарик». «…понад 300 нових молодих сімей сьогодні врівноваженіше почуватимуть себе на виробництві чи в іншій сфері  суспільно – корисної праці, скориставшись послугами «Кобзарика»».

DSC_0949

Навіть 25 років тому вже актуальною була проблема нововолинського вугілля.: «…управління домовилося про 30 тис. тонн бурого вугілля з Красноярським краєм. Але хіба це нормальне господарювання, коли, здавалося б, під боком є своє вугілля, а приходиться завозити його на Волинь бозна звідки? І витрати на перевезення вдвічі перевищують вартість самого палива», – зазначає газета «Народна рада». » І все ж, правдивою видається теорія, що історія завжди повторюється, чи не так?

Автор додає свій коментар: «…а що буде, коли волинське село, яке шахтарі напередодні зими спромоглися забезпечити вугіллям всього на 50%, теж на половину менше обіцяного почне давати місту хліба і м`яса, використавши елементарну логіку ринкових відносин?».

DSC_0968

1991- рік, коли все ще будується 10 шахта. «Біди в працівників Нововолинського шахтобудівного управління, ті ж, що і всіх будівельників: нестача цегли, лісоматеріалів…Люди приходять працювати, а нема чим…Потрібно для цього 76 робітників, а є лише 25. Можуть і вони з цим справитись, бо володіють суміжними професіями. Але ж нема будматеріалів» , – повідомляє видання «Робітничий голос». Та все ж, автор  статті – І. Лісовий переконаний, що «Вона (шахта) потрібна містові…Сьогодні ж з великими потугами, але вона виростає, зводиться».

DSC_1005

У вересневих виданнях «Народної ради» з`явились повідомлення про вибори до обласної ради. Поряд із цією статтею знаходиться запрошення всіх нововолинців і гостей міста на свято міської газети «Народна рада», яке відбудеться у парку культури та відпочинку. 29-го вересня з нагоди Дня машинобудівника – святковий день колективного відпочинку : «Разом працюємо – разом відпочиваємо». Здається, що не випадково ці повідомлення поміщені поряд та ще й напередодні виборів. Як то кажуть, «на війні всі методи хороші».

DSC_0965

У вересні було утворено окружні виборчі комісії по виборах депутатів обласної Ради народних депутатів від Нововолинського і Заболоттівського виборчих округів замість вибулих депутатів. Серед запропонованих кандидатур звичайні середньостатистичні мешканці міста: економіст міського комбінату, учителька середньої школи №2, гірничий робітник, пенсіонер та ін.

І знову піднімалося питання демонтування пам’ятників Леніну, бо не всі місцеві жителі погодились із таким рішенням.  Зокрема, водій автобуса М. Пасаман  переконаний, що це – вандалізм, як зазначено у виданні «Робітничий голос». Тому у газеті «Народна рада» подано відповіді – коментарі 6-ох депутатів про ситуацію, яка склалась. «Його (пам’ятник) якраз і прибрали з площі, щоб зняти напруження серед місцевих жителів…і тим самим уникнути проявів вандалізму», – зазначає В. Середюк, головний  лікар станції переливання крові.

DSC_0993

1991-го року у газеті «Робітничий голос» гостро стояло питання про те, як назвати вулиці міста. З цього приводу до редакції газети приходили листи із пропозиціями. Зокрема, житель Нововолинська О. Похомов пропонував перейменувати проспект Леніна на Ярослава Мудрого або, як альтернатива – проспект Каштанів.

DSC_0989

DSC_1000

25 років тому вперше у Нововолинському ліцеї поряд із десятими класами було відкрито клас для шестирічок.

DSC_0945

Видання «Народна рада»підіймало злободенні й для нашого часу теми, зокрема, «вичвори бюрократії». «Треба кожному мешканцю міста видати спеціальну довідку на всі випадки життя. Або краще від усього кожному на лобі поставити печатку і написати – довідка. А бюрократизм в першу чергу», – зазначає автор статті.

DSC_0987

У газеті «Робітничий голос» подано інформацію про «першу ластівку» в Нововолинську – магазин комерційної торгівлі. “Найбільше випаде на долю Василя Бутинця, бо ця непроста в наш час справа – на його плечах”, – зазначено у виданні. Магазин розрахований на “грошовитих покупців”, яких на той час не бракувало.

DSC_1014

Вересневі випуски обох видань містили такі оголошення та повідомлення:

DSC_0963

DSC_0966

Такі фільми дивились у кінотеатрі “Україна”:

https://youtu.be/fKwN09CvYNw

DSC_0967

DSC_0988

DSC_0996

DSC_1006

DSC_1008

DSC_1002

DSC_0991

Інтернет – видання «Буг» готує нові публікації рубрики “Назад у майбутнє”. Слідкуйте за оновленнями.

Додати коментар


Погляд

Нововолинська міська рада відмовила депутату виділити безкоштовно приміщення для проведення зборів громади міста
Нововолинська міська рада відмовила депутату виділити безкоштовно приміщення для проведення зборів громади міста, на яких будуть підняті проблемні питання м.Нововолинськ. ...

Новини

18 листопада, Субота
08:43
Волинська поліція розшукує безвісті зниклого чоловіка
07:47
Джонатан Памел, громадянин США, протягом двох років допомагатиме розвивати Павлівську громаду
07:13
Дайджест громад Прибужжя
05:44
Представники 16-х країн світу подали заявки на побудову музею Революції гідності
04:38
Ярмоленко потрапив в топ-5 атакуючих футболістів Бундесліги
03:18
WhatsApp оновить функцію голосових повідомлень
01:28
Електровантажівку від Tesla представили офіційно
17 листопада, П’ятниця
23:58
В Україні з початку року від ботулізму померло 11 осіб
22:42
Проблему єврономерів мають рішати фіскали, – Аваков
21:26
«Волиньгаз Збут» направив боржникам 3 тисяч попереджень про припинення поставок газу
20:45
У Кам’янському через туман зіткнулися десять авто
20:13
У Київській області двоє чоловіків побили та зґвалтували поліцейського
20:09
Проект “Спортивний депутат”: Сергій Радкевич спортсмен чи хвастун? 2
19:24
Нововолинцям презентували програму “Будуй своє”
18:52
Учениця нововолинського училища закінчила святкування Дня студента в машині швидкої допомоги
18:39
Прокурор Іваничівського відділу прокуратури поспілкувалася зі школярами з Литовежа
17:46
Волинські медики виходжують двох немовлят вагою менше кілограма
17:09
Як у Нововолинську відзначатимуть День Гідності та Свободи
16:06
Польські кардіологи безкоштовно прооперували жителів Львова
15:51
У Володимир-Волинській школі проводили евакуацію, гасили умовну пожежу та рятували дітей
Усі новини