Керівництво ДП «Волиньвугілля» пропонує створити Державну Волинську вугільну компанію

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:53 | 21.08.2015 / Рубрика: Нововолинськ / 1 коментар

Колапс переживає нині вугільна галузь нашого краю.

Обсяги видобутку мізерні, коштів на модернізацію та розвиток немає, фінансування будівництва шахти №10 ведеться мляво. Держава відмовилася від дотування збиткових копалень. Аби не допустити знищення енергетичного сектора Волині виконавча влада Нововолинська й області, керівництво ДП «Волиньвугілля» пропонують профільному міністерству створити Державну Волинську вугільну компанію, до якої увійшли б три шахти – «Бужанська», дев’ята і десята. На думку одного із авторів цього проекту, голови Волинського теркому профспілки працівників вугільної промисловості, члена ЦК галузевої профспілки Юрія Калістратова ця виробнича структура має право на життя, але усе залежить від рішення Кабміну, – пише ВОДТРК.

«Терком профспілки, міський голова і голова облдержадміністрації в міністерстві відстоювали позицію, що в тих реаліях, які склалися у вугільної галузі України ми повинні змінити структуру підпорядковану Міністерству енергетики і вугільної промисловості», – наголосив він.

Нещодавно наказом Кабінету Міністрів України шахта №9 «Нововолинська» переведена у третю групу, тобто на закриття, але як розповів виконувач обов’язків директора копальні Анатолій Головко підземне підприємство ще не вичерпало запаси.

«Згідно річної програми 2016 року нами заплановано видобути 125 тисяч тонн. При цій ціні вугілля і нашому видобутку як ми запланували 425 тонн ми можемо бути беззбиткові. Тобто заробляти на заробітну плату, електроенергію. Головним аргументом дев’ятої шахти у праві на існування є висока якість вугілля, адже ми видобуваємо вугілля низькозольне. Вантажимо його на напряму, на Калушську електростанцію. Зольність до 30 відсотків. По шахті вона становить 26,4 відсотка. На сьогодні на ДП «Волиньвугілля» – це найкраща якість вугілля. Лави обладнані комбайнами КЦТГ, але є технологічні нюанси, проблеми, які не дозволяють виконувати план, хоча колектив настроєний виконувати його», – зазначив він.

Найгострішою проблемою гірників залишається заборгованість із заробітної плати. Скажімо, на шахті №10 «Нововолинська» вона становить два мільйони 400 тисяч гривень. А в загальному борг із зарплати на ДП «Волиньвугілля» перевищує тридцять мільйонів гривень.

1 коментар
  1. Створити щоб далі деребанити та красти? Щоб родичам корумпованих начальничків було де працювати та була броня від АТО? Вугільне виробництво треба рятувати, а не чиновницькі крісла!Начальство Волиньвугілля цілком успішно вгробили старі шахти, зараз їм дати ще й вгробити 10 шахту? А хто розрахується за мільярдні борги створені начальсвом Волиньвугілля? Держава як завжди?

Додати коментар


Погляд

За що ми платимо квартплату?
Сьогодні прочитав біля під’їзду ось таке оголошення… І не можу я зрозуміти: за що ми платимо квартплату, за яке управління ми платимо??? В будинку 25, що по проспекту ...

Новини

21 липня, Субота
13:17
Путін зізнався в окупації Криму 1
12:40
День села відзначили у Суходолах
11:43
Шукають інвестиції для волинських шахт, – голова Волинської облдержадміністрації
10:47
Військові у Володимирі отримали нові холодильники для ООС
09:58
Театральний фестиваль «Мандрівний вішак» відбудеться у новому форматі
08:37
До Польщі за півроку не пустили майже 25 тисяч українців
07:06
Знайдений в Афганістані «волинянин», скоріш за все, самозванець 1
05:28
В Україні посилять контроль над автобусними пасажирськими перевезеннями
04:32
Sony випустить лімітовану серію PlayStation 4 Pro
20 липня, П’ятниця
23:46
На Донбасі загинув військовий
23:40
Нововолинську шахту №9, яка може працювати ще більше десяти років, збираються ліквідувати -1
23:11
Після ДТП у Камені-Каширському ледь не загорівся автомобіль
22:59
МЗС України викликає посла Італії у відповідь на заяву глави Міністерства внутрішніх справ Італії 1
22:36
У Молдові виявили 56 осіб, які воювали за ЛДНР
20:56
Опубліковано список ліків, які вилучають з продажу
20:11
В Ірландії дрон виявив новий “Стоунхендж”
19:29
В Україні сталася третя велика ДТП за день
18:49
Іноземець організував канал переправлення мігрантів через Україну
18:18
В Польщі видали фото знищеного українського села за “злочини націоналістів на Волині” – В’ятрович
17:49
У Чернігові до стовпа прив’язали чоловіка з табличкою «Я ватнік» 4
Усі новини