<
Індустріальний парк у Нововолинську: депутати проголосували за зміни до його концепції

18:10 | 14.07.2022 / Нововолинськ / /
Перегляди
2630
/ коментарі 4

До 2030-го року громада планує розвивати економіку та інфраструктуру Нововолинська, аби залучати нових інвесторів. Тому пріоритетом є створення індустріального парку на території міста задля збільшення робочих місць, зростання доходів населення та міського бюджету.

14-го липня на сесії Нововолинської міської ради проголосували за зміни до концепції індустріального парку, його планують створити на колишній території військової частини, загальна площа якої становить 20 гектарів.

Схема індустріального парку Нововолинськ включатиме 4 зони

План-схема індустріального парку «Нововолинськ»

Зона №1. Логістично-складська, де пріоритетом галузі є логістика та збут. Попередньо, на цій території передбачено розміщення складських приміщень, холодильних установ тощо.

Зона №2. Виробнича, де здійснюватиметься виробництво продуктів харчування, сільськогосподарська промисловість, переробка агропродукції, виробництво мінеральних добрив і неорганічних сумішей, електроніки й обладнання, логістика та складські сервіси.

Зона №3. Санітарно-технічна, яка буде призначена для забезпечення діяльності індустріального парку «Нововолинськ». На цій ділянці передбачено розміщення гаражів для допоміжної (комунальної) техніки, приміщень з ремонту автомобільного транспорту, складські приміщення для зберігання ремонтної техніки, майстерні, пожежний резервуар, артезіанська свердловина, водонапірна вежа, каналізаційно-очисні споруди тощо.

Зона №4. Адміністративно-офісна зона, де передбачено розміщення адміністративно-офісного центру (адміністративних будівель керуючої компанії, офісних приміщень, конференц-залу, лабораторій, магазинів, гуртожитку, торгово-розважальних площ, готелю тощо), парковки та зарядної станції для електромобілів учасників та відвідувачів індустріального парку.

Розподіл усіх зон буде здійснено внутрішньо-майданчиковою дорогою, по краях якої, будуть прокладені необхідні для функціонування парку всі інженерно-технічні комунікації, що дасть можливість вільного підключення до них всіх підприємств.

Оренда та продаж ділянок інвесторам

Оренду та продаж ділянок доцільно буде здійснювати від ділянки «якірного» інвестора та зони № 4, що дозволить забезпечити плановане і впорядковане освоєння території та забезпечить її правильне бізнес-функціонування та просування.

Також може бути розглянутий продаж кількох ділянок одному інвестору з подальшим їх об’єднанням у більшу ділянку для розміщення потужніших об’єктів. При цьому зворотна ситуація, коли дроблення ділянок на менші за площею не допускається, оскільки площа ділянки 2-3 га є фактично мінімальною для розміщення повноцінного виробничого чи складського об’єкта.

3D-візуалізація адміністративної зони

Етапи та орієнтовні ресурси для створення та функціонування індустріального парку  

Підготовчий етап триватиме близько одного року. За цей період концепцією передбачені підготовчі роботи, які пов’язані із витратами на юридичне оформлення індустріального парку, вибір керуючої компанії, оформленням прав власності на земельні ділянки та інше. Орієнтовна вартість даного етапу становить близько 1 115 тис. грн.

Тривалість етапу будівництва складатиме близько двох років. Орієнтовна вартість будівельних робіт – 80,3 млн грн (з яких майже 4 млн грн – вартість обладнання та близько 1 млн грн відведено на організацію діяльності індустріального парку). Будівництво об’єктів передбачається з модульних конструкцій з метою заощадження на вартості будівельних робіт.

Для організації діяльності індустріального парку передбачено закупівля офісних меблів в адміністративно-офісний центр, комп’ютерного та офісного обладнання, серверів, комутаційних станцій та модемного обладнання та організації внутрішньої мережі зв’язку. Для підтримки порядку і чистоти на території передбачено закупівля ремонтного обладнання та комунальної техніки.

Очікуванні джерела фінансування: державний, міський бюджети, партнерство, кошти інвесторів, кредитні кошти. Зокрема, залучення коштів приватних інвесторів на умовах державно-приватного партнерства; залучення кредитів банків та інших фінансово-кредитних установ. З метою запобігання фінансових ризиків, залучення банківських кредитів під гарантії місцевих органів самоврядування.

Створення нових робочих місць  

Відповідно до існуючої практики та досвіду розвитку індустріальних парків в країнах Центральної та Східної Європи щодо функціонування індустріальних парків на 1 га площі індустріального парку, створюється 40-60 робочих місць в залежності від характеру та технології виробництва. У разі абсолютного заповнення учасниками території індустріального парку, прогнозується створення близько 1 020 робочих місць.

Екологічна безпека та захист навколишнього середовища у процесі функціонування індустріального парку 

Зазначають, що при проєктуванні та будівництві індустріального парку будуть вжиті заходи щодо охорони атмосферного повітря (сучасні системи газоочищення, пиловловлювальні системи, заходи щодо зниження рівня шумів), заходи щодо охорони водних ресурсів (спорудження систем для попереднього очищення стічних вод), заходи щодо охорони та раціонального використання земельних та рослинних ресурсів та утилізація відходів.

Згодом буде оголошено конкурс на визначення керуючої компанії.


коментарів: 4
  1. Все начеб прекрасно, чудово …але боюсь, по факту буде черговий розпил грошей і все зроблено через задницю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 Грудня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі