Ігор Гузь та Борис Карпус презентували платформу «Новий Нововолинськ»

17:36 | 5.07.2020 / Рубрика: Нововолинськ / Позначка: , / 24 коментарі

5-го липня народний депутат Ігор Гузь разом зі своїм помічником-консультантом Борисом Карпусом представив платформу для розвитку міста «Новий Нововолинськ», яка дасть можливість активним громадянам, маючи ідею, впливати на процеси розвитку міста.

“Новий Нововолинськ – місто майбутнього, в якому комфортно жити. Це громадська організація, яка має бути майданчиком для активних громадян незалежно від партійних переконань, для комунікації з новою владою після виборів”.

На форумі, де зібралися активні нововолинці, нардеп Ігор Гузь зауважив, що в команди є вже стратегічні рішення, які вони пропонують Нововолинську. За його словами, в місті відсутня взаємодія влади із населенням, громадськими інституціями, ОСББ. Головною проблемою цього є те, що за останню чверть століття, містом керує одна й та сама людина.

«Влада Нововолинська роками страшить людей, які мають іншу точку зору»

Утворилася величезна прірва у Нововолинську: достукатися до влади неможливо, зазначає Гузь. Вона не чує активних громадян, які мають позицію, не йде на діалог, ставить перешкоди і головне – не шукає партнерів в організаціях для того, щоб поповнювати ідеї розвитку міста. І це потрібно змінювати.

“Більше того, влада не чує обранців: міської та обласної ради, і навіть Верховної Ради. Ми хочемо це змінити через 4 місяці.

Чинна влада не тільки не чує населення, вона погрузла в корупції. Оточила себе людьми, з якими зручно.

Особливо мене бентежить страх, який влада роками поширює по відношенню до тих, хто має іншу точку зору. “Якщо не підтримуєш мера, то будуть проблеми” – так не може бути”, – сказав Гузь.

Новий Нововолинськ буде формувати стратегію міста-2030

Нововолинськ для мешканців міста та регіону характеризується складними історіями та внутрішніми проблемами, зазначає нардеп.

“Рівень наркоманії найвищий серед області і вона з’їдає місто зсередини. Кримінал та побутова злочинність вища, в порівняні з іншими населеними пунктами. Рівень захворювань на СНІД – один з найбільших. Кількість молодих людей, які виїжджають, бо не хочуть тут жити, висока. Ці проблеми має вирішувати міська влада, а частково – вищі владні органи. Але міський голова, який тут з 96-го року, пережив Кучму, Ющенка, Порошенка… а питання не вирішуються. Нововолинськ має стати безпечним зеленим містом, яке побороло страшні історії минулого і містом, яке приваблює молодих людей”, – говорить Гузь.

Для втілення в життя змін, нова команда буде формувати стратегію Нововолинська-2030. “Чи є такі стратегії у чинної влади, – роздумує нардеп, – Напевно є”. Але чи знають про них нововолинці і чи зможуть дати оцінку реалізаціям цих стратегій, питання відкрите.

Нардеп зауважив: “Моя суб’єктивна точка зору: місто Нововолинськ конкретної стратегії розвитку немає. А вона має бути дуже конкретна. Коли щоквартально можна дивитися результати, що було зроблено. Її важко сформувати, якщо ми говоримо за десятиріччя, але разом із громадянами, потрібно це зробити”.

Нововолинськ – це місто, де треба провести революцію в самоорганізації громадян 

Від самоорганізації мешканців певного населеного пункту залежить рух вперед всієї країни. А проблеми в цьому є не лише в Нововолинську, говорить Гузь.

“Дуже важко достукатися до людей, аби вони підтримали ініціативи, навіть якщо це безпосередньо їх стосується. В Нововолинську найкращі люди, але вони критикують, ставлять претензії і разом з тим, мають на це право. Влада – об’єкт критики. Та громадяни мають право на вимоги до влади, давати свої ідеї, спільно їх реалізовувати”.

Яскравим прикладом того, що чинна влада міста не чує нововолинців, є історія із міні-спорткомлексом на 5-му мікрорайоні. Гузь пригадав, як декілька років тому люди організувалися в ГО “Спортикус” та звернулися до нього.

“Побачивши, що в центрі міста будується сучасний спортивний майданчик (біля школи №1 – ред), мешканці 5-го мікрорайону провели збори, попрацювали над проектом, знайшли підтримку місцевого бізнесу. Вони прийшли до моєї команди і ми пообіцяли залучити кошти. Міська влада мала дати тільки одне, і це не гроші, це лише дозвіл. Щоб на пустирі був сучасний невеличкий спортивний майданчик. Однак дозволу не отримали. Люди залишилися демотивовані та розчаровані”, – розповів парламентар.

На його думку, влада боїться сильних, самоорганізованих громадян і керується радянським мисленням: придушити ініціативу.

Тому завдання Нового Нововолинська: щоб самоорганізація населення не “рубалася”, а підтримувалася.

Влада не вирішує питання екології в Нововолинську

Пан Курчак, Кроноспан, олійно-жировий та ливарні заводи, – підприємства, на які нарікають жителі Нововолинська.

Чи є проблема екології в місті? Є? Чи смердить людям ? Так? Чи влада вирішує або пропонує, як вирішувати питання ? Ні? Бо мер сказав, що в місті усе гаразд з екологією”, – говорить нардеп.

На прикладі підприємства “Пан Курчак”, з співвласником якого дружить мер Нововолинська, Гузь розповідає про відсутність важелів впливу. Адже певні обіцянки для інвестора, фінансові чи політичні, зменшують інструменти впливу. Нардеп каже, що не потрібно закривати заводи, а привести до норми викиди. Всі підприємства можуть працювати екологічно. 

Центр розвитку ОСББ, парковки, місця для розваг молоді

Гузь розповів також про ініціативу створення Центру розвитку ОСББ. Його мета – зробити все можливе, щоб сформувати якомога більше ОСББ. Для прикладу навів децентралізацію, в процесі якої змогли об’єднати громади. А як наслідок, вони отримали більше коштів і ресурсів для розвитку. Центр розвитку ОСББ – це ще й можливість пошуку додаткових ресурсів.

У Нововолинську, не секрет, є проблема з паркуванням. Кількість автомобілів збільшується. Одне з рішень: на прибудинкових територій владою, спільно з мешканцями, розширюються місця для автомобілів. Люди мають йти до влади, а чиновники чути їх.

Дивною ситуацією, на думку парламентаря, є те, що влада викликає поліцію до дітей, які проводять свій час біля міської ради. Тому потрібно вирішувати проблему: дітям потрібен скейтпарк.

Нововолинськ – безпечне та відкрите місто

Борис Карпус, помічник-консультант нардепа, разом із ним представив нову концепцію Нового Нововолинська та розповів про частину бачення, яке має команда для розвитку міста. Один із напрямків – це безпека. 

“Перше – має вирішуватися питання бездомних собак. Як виявилося, для цього спочатку треба закрити смітники. Поставити баки, які будуть зачинятися. Разом з тим, ліквідовується проблема зі сміттям, яке розноситься. 

Друге – камери відеоспостереження. В Нововолинському відділенні поліції давно є карта, де їх розмістити. Досі нема установи, яка б їх адмініструвала. Людям потрібно показувати, що відеонагляд працює, давати до нього доступ.

Мають бути відкриті дані, на що витрачаються кошти міського бюджету і це має бути не табличка на 10 тисяч лінійок, а все читабельно. Має бути створена онлайн-платформа для взаємодії “Смарт сіті”, про яку мова йдеться вже років 15 років. Що це дає? Наприклад, людина побачила відкритий люк, зробила фото і воно відразу потрапило у відповідальні служби”, – розповів Карпус.

Місця для відпочинку людей

Нововолинськ рекреаційний – ще одна наша мета. В суботу та неділю нововолинці виїжджають, бо в місті немає де відпочити. Озеро та парк – це ті місця, які можна зробити красивими та доступними для відпочинку.

“Міський парк можна розбити на кілька різних ділянок для відпочинку, щоб задовольнити бажання людей різного віку: сімейний відпочинок, для дошкільнят, для молоді і так далі. Якщо робити по два сектори за рік, через 5 років нововолинці отримують парк і культури, і відпочинку. Моя бабуся ще садила там дерева. Коли була жива, говорила, що пора їх подіти, бо вони задовільняють потреби лише ворон. У місті є ще сквер ветеранів за палацом культури, козлячий парк – потрібно розвивати ці місця, спільно з мешканцями”, – говорить помічник нардепа.

У Нововолинську – не можуть, а в інших містах – роблять

Гузь розповів, що мешканець Володимира-Волинського Андрій Гнатюк, який розробив проєкт облаштування рекреаційної зони біля річки Риловиця у сусідньому місті, готує презентацію проєкту Нововолинського озера. Згадав, що за 5 років, за допомогою бізнесу, у Луцьку облаштували занедбаний парк в центрі. То ж інструменти для розвитку є, потрібно просто їх шукати.

Тим часом парк у Нововолинську – у жахливому занедбаному стані. Пам’ятника загиблим Героям, який влада обіцяла встановити, досі немає.

“В Іваничах спільно поставили пам’ятник воїнам АТО, в Нововолинську батьки загиблих воїнів 5 років стукають до влади”, – говорить нардеп.

Гузь на реальних прикладах показав, що Нововолинську потрібні зміни.

“У Володимирі-Волинському буде також презентуватися подібна платформа. Територія Прибужжя має стати кращою, позбавитися радянських методів управління і совка”, – сказав наостанок нардеп.

Вайбер
23 коментарі
 1. Ля ля ля, тополя. Вирішили вигукнути “Гоп!” не перистрибнувши. Майданчиками з гойдалками та лавочкачи народ на виборах вже не купиш. Народу цікаво, що буде з нововолинськими комунальними послугами, неякісними та самими високими в Україні.із зарплатами начальничків та їх преміями. Народу цікаво чого це в Чевонограді дозволяють автономку, а в Новіку ні. Народ хоче знати коли не буде текти їржава та дорога вода із кранів. А на болтологію пустих обвцянок про дітячи ячмайданчиканчики вже ніхто не клюне. Знаємо чого обіцянки варті. Зе навчив

 2. Викрутка / 5.07.2020 - 19:40 / Відповіcти

  Ігоре,для чого ти Боріску за собою соваєш?не розумію твою стратегію,він тебе хоче «зїсти»…

 3. А де відбулись збори, де це так гарно?

 4. Варто подумати над вирішенням питання щодо зниження вартості тарифів за комунальні послуги, бо по якості отриманого ніхто не розуміє за що платить. Або ж підняти рівень якості, щоб люди бачили за що віддають гроші.

 5. Краще вже гузь з борькой, ніж чоботарь гаврилюками і морозами

 6. Читаю попередні коментарі і не можу ніяк зрозуміти: ви і старим всім не задоволені і нового нічого не сприймаєте, ви хоч самі знаєте чого хочете? Чи просто привикли все життя тільки нити що все погано все не так, але самим нічого не робити для змін.
  Я вважаю, що прийшли нові цілеспрямовані люди, повні енергії і планів щось змінити, готові брати на себе відповідальність, то може варто дати їм шанс. Гірше як є, я впевнений, вже не буде.

  • А ти яким боком?тут?
   Тиж звичайний поц))))
   Думаєш щось перепаде???

   • Не пащикуй! Грубіян.

   • Нєє, Гаврош, тезка не просто незвичайний поц, а самий звичайний кремлебот.
    Зверни увагу на його коментарі: чим українцям гірше – тим йому краще.
    Чудо не то продажне не то заслане!

  • Гірше як є,я впевнений вже не буде.Говорив напевно тоді коли Яника скідали і Петьку ставили?!……

 7. цікаво за чий рахунок банкет?
  за все ж треба буде відплачувати!

 8. Анатоль_ БІДЗЮРА / 6.07.2020 - 17:39 / Відповіcти

  Що легше? Написати якусь гидоту в анонімному коментарі чи правду під власним іменем? Люди, ви мене вже вкотре розчарували. Хіба справа в І.Гузі чи в Б.Карпусі? Нововолинськ потрібно перезавантажити! Пам’ятаєте минулі упущені шанси для, власне, нового історичного шляху міста, коли могли і повинні були стати на місце В.Сапожнікова О.Гольчук, І.Лузанчук чи Є.Недищук?.. Ми це проморгали. Де користуючись брехнею, де підкупом а де й завдяки вашій байдужості та “моя хата скраю”, при владі до цих пір залишається – ні, не Сапожніков – совдепія! Бажаю вам всім розуму та патріотизму.

 9. напевно хоче цей чел з Гузем бізнес замутити, всі такі “розумні” сидять типа щось розуміють…

Додати коментар


Погляд

Не голосуйте за маніпуляторів з регіональним смородом, вам обіцятимуть все, що завгодно, але вірити не можна
Не питаючи дозволу ексрегіонал Максим Клим’юк використав для свого політичного відео фрагменти привітань знаменитостей до дня народження Володимира-Волинського. ...

Новини

5 Серпня, Середа
13:32
У Володимирі та районі за добу зафіксували 5 нових випадків коронавірусу
13:05
Олег Мандзюк: розмова про великий спорт, «тіньову» економіку та самосвідомість українців
12:52
У Нововолинську за добу виявили 6 нових випадків коронавірусу
12:11
У Володимир-Волинському районі селяни закрили храм, де служив священник, який привітав Путіна з Днем ангела
11:42
Через електропроводку у Ковелі загорілась автівка
11:07
Організатори Бандерштату зняли тревел-відео про Луцьк
10:48
На Волині зафіксували понад 4 тисячі випадків коронавірусу: за останню добу 56 нових, 3 – летальних
10:12
[ОНОВЛЕНО] У Нововолинську проводили слідчий експеримент щодо ДТП за участю автобуса 1
09:53
В Україні зафіксували 1 271 новий випадок COVID-19
09:11
На «Ягодині» 43-річний житель Рівненщини пропонував прикордонникам хабар, щоб відкупитися від самоізоляції
08:23
Поблизу Луцька під час ДТП мікроавтобус злетів у кювет
07:19
У Любомльському районі сім’я з 4 неповнолітніми дітьми проживає в поганих умовах 1
05:56
Українську модель побили на одному із пляжів в Туреччині 1
03:53
Посилки з Китаю із невідомим насінням: визначили, що в них міститься, і в чому полягає небезпека
01:35
Розшукують жителя Рожища, якого підозрюють у вчиненні низки злочинів
4 Серпня, Вівторок
23:10
У столиці Лівану пролунав потужний вибух: десятки загиблих і сотні поранених
22:24
Під час ДТП у Луцьку зіткнулися евакуатор і легковик
21:49
У 52-річної жительки Любомльського району виявили близько 480 кущів маку 1
21:23
Нововолинськ чекає ліфтовий колапс: у місті немає спеціалістів, які займаються ремонтом ліфтів
20:46
Взяли під варту грабіжників, які вчинили розбійний напад на валютника в Нововолинську
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі