<

“Герої Крут: подвиг в ім’я України” фото-літературна виставка в Нововолинському історичному музеї

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:47 | 27.01.2017 / Нововолинськ /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

27-го січня у Нововолинському історичному музеї відбувся тематичний захід присвячений 99-ій річниці подвигу студентського куреня в Бою під Крутами. Фото-літературна виставка отримала назву “Герої Крут: подвиг в ім’я України”.

Вшанувати пам’ять перших українських “кіборгів” зібралися десятикласники Нововолинської загальноосвітньої школи №4. Учням розповіли коротку історію цієї події, запросили переглянути світлини та книги у яких висвітлений цей трагічний епізод.

29-го січня 99 років тому відбувся бій під Крутами, в якому українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні.

Леся Твердохліб, директорка Нововолинського палацу культури поділилася враженнями після візиту на меморіальний комплекс Бою під Крутам, який вона відвідала у Чернігівській області декілька років тому. Вона розповіла, що на тому місці час, ніби, зупинився, так як там загинуло дуже багато молоді, тобто українського “цвіту”. Словами співчуття вона описала ту подію, яка тісно переплітається із сьогоденною історією.

“Від щирого серця хочу щоб ви були достойними. Любіть рідну пісню, любіть Україну, любіть вишиванку, любіть свій край. Беріть приклад з юнаків, які загинули в бою під Крутами. Пам’ятати про тих хлопців наш народ буде вічно” – звернулася до школярів Леся Твердохліб.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

“Дякуємо за вашу скорботу та молитву, сьогодні Україна як ніколи потребує нашої допомоги та підтримки, тому будьмо її гідними”.

До уваги нововолинців підготували фотографії на яких зображені карти та схеми території, яку охопила ця подія, також кілька світлин учасників цього бою, які віддали своє життя у боротьбі  за Україну. Представлені фотокартки місць поховань загиблих, зображення могил сьогодні та кілька світлини нововолинської делегації, яка відвідала меморіальний комплекс у 1998 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 Грудня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі