<

Директорка міського історичного музею розповіла про місця в Нововолинську, які варто відвідати

18:19 | 2.12.2020 / Нововолинськ / /
Перегляди
23
/ 1 коментар

Які цікаві туристичні об’єкти є в Нововолинську, а які можливо, в майбутньому з’являться, розповіла Ірина Костюк, директорка Нововолинського історичного місцевого музею, яка багато знає про місто та його туристичні «родзинки».

Про це розповідає портал t1.ua. Повідомляють, що в 2020 році виповнюється 80 років, як на місці Нововолинська на Волині у 1940 році організували трест «Львіввуглерозвідка». Наприкінці 1948 року «Волиньвуглерозвідка» продовжила тут пошукові роботи. І у липні 1950 року на околиці села Дорогиничі заклали першу шахту потужністю 1000 тонн вугілля на добу.

У 1953 році запланували селище під назвою Благодатне, що увійшло до складу міста. 10 квітня 1951 року селище шахтарів отримало назву Нововолинськ та було підпорядковано Іваничівському району Волинської області. В кінці 1950-х років зводили жилі райони для робітників восьми шахт, заводу та інших підприємств, які були в місті.

Які ж місця зараз є в Нововлинську, які варто побачити, розповіла Ірина Костюк.

— Ірино, назвіть п’ять місць у Нововолинську, які має обов’язково відвідати турист?

Першим звісно це має бути Нововолинський історичний музей. Він працює з 1998 року. Зберігає історію Нововолинська від давнини до сьогодення. У семи експозиціях музею відтворене історичне минуле: археологічні знахідки, етнографічні надбання, фотодокументи Першої та Другої світових війн,  свідчення репресованих та політв’язнів 1944-1948 років, остарбайтерів, воїнів УПА. В музеї зберігаються фото будівництва міста, забудов перших вулиць, одяг та особисті речі шахтарів. У духовному залі виставлені ікони, стародруки, церковний інвентар, особистий архів Арсена Річинського. Зал сучасної російсько-української війни експонує зброю та військову форму воїнів української армії. У музеї часто відбуваються майстер-класи, які проводять художники та майстри міста, відбуваються персональні виставки, тематичні заходи.

Будівля Міського палацу культури дуже часто приваблює туристів. Сучасний ремонт та концерти залучають численних відвідувачів. Свято-Духівський собор – це центральний храм міста, який будувався більше 20 років.

Низкиницький Успенський монастир -храм, розташований на околиці міста, у с. Низкиничі. Раніше, там розташовувалась п’ятикупольна Успенська церква, фундатором якої був київський воєвода Адам Кисіль. У храмі зберігається єдине в Україні скульптурне зображення Адама Кисіля. Не можу не згадати терикони, які є справжньою туристичною родзинкою міста. Адже кам’яні насипи закритих та законсервованих шахт часто приваблюють гостей міста.

— Ірино, якби була можливість створити у місті новий музей, яку б назву він носив, і чому? Цікаво почути твою думку, як фахівця.

Це музей шахти. Він був би унікальний, адже в Україні такого ще немає. Дуже хотілось би, щоб місцеві жителі та туристи розуміли що таке вугільна промисловість і чому був збудований Нововолинськ. Я уявляю сучасний музейний комплекс, із інтерактивними атракціями, різним видом новітнього освітлення та мультимедіа, яке би не тільки показувало вигляд шахтних споруд, це б дало можливість, нехай і візуально, та перенестись на 700 метрів у глибину землі. Поруч із музеєм було б шахтарське кафе та дитяча майстер – клас студія. А називався б цей музей просто #ШахтА.

— Біля якої пам’ятки чи об’єкту у Нововолинську найбільше полюбляють фотографуватись місцеві мешканці?

Це напевно пам’ятник Тарасу Шевченку, терикони шахт, напис «Я люблю Нововолинськ» та місцеве озеро.

— Ірино, порадь, в яку пору року туристам найкраще приїздити у Нововолинськ?

Найкраще приїздити влітку, адже тоді доступ до локацій найкращий. І саме тоді місто можна найкраще розгледіти.

Як бачимо місто Нововолинськ є не лише важливим промисловим центром Волині, а й цікавим для туристів. Якщо ви там ще не були, то обов’язково завітайте і напишіть свої враження в коментарях до публікації.

Матеріал підготовано в рамках проекту «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» за підтримки Українського культурного фонду та спільно з командою Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера».

один коментар
  1. Ірино, я тобі вже казав шо тебе батько гарно назвав?

    А стаття ні про шо.
    Нема в Новіку туристичних місць. Ну просто нема!
    Хіба якби в шахту почали опускати, але певно безпечніше в космос полетіти…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Грудня, Середа
30 Листопада, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі