Депутатська комісія побувала на підприємстві “Пан Курчак”: чи зникне в Нововолинську сморід?

22:57 | 12.02.2018 / Рубрика: Нововолинськ / 14 коментарів

12-го лютого робоча депутатська комісія з контролю за діяльністю ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» побувала з візитом на підприємстві. Ознайомилися з документами, обговорили шляхи вирішення проблеми зі сморідом в Нововолинську та оглянули територію. Дирекція гарантує, що неприємні запахи усунуть.

Нагадаємо, що домовились про зустріч на підприємстві депутати міськради з керівництвом “Курчака” 8-го лютого на засіданні робочої комісії за участі громадськості міста.

Так звану інспекцію проводили депутати міськради Віктор Марчак, Володимир ШаповалВіктор Ромашевський, Василь Гура, Руслан Соловйов, Богдан Бадзюнь, начальник відділу будівництва, комунального господарства і газифікації Олена Шведова, яка також входить до скаду комісії та заступник міського голови Олександр Громик і депутат Олег Пристопчук.

Зауважимо, що інші члени робочої комісії, зокрема обранці Сергій Бінецький та Магомед Магомаєв, завідувач Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» Держсанепідслужби України Василь Мельник та начальник Нововолинського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Ярослав Лєшко на підприємтво не прибули.

В.о. директора ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» Володимир Львов надав певні документи для ознайомлення, зазначивши, що вони можуть бути у вільному доступі, тобто кожен бажаючий має право ознайомитися.

Відмітили, що з моменту запуску підприємства з 2015-го року до міського бюджету сплатили 7,5 млн гривень податку (ПДФО, екологічний та на нерухомість).

“З цієї суми екологічний не сягає великих розмірів, – зауважила Шведова, – так як всього по місту за рік близько 700 тисяч гривень надходить зі всіх підприємств загалом”.

Львов, повідомив, що на даний момент є фільтри, які частково прибирають запахи.

“Ми вже замовили додаткову систему очищення, хоч законодавство не вимагає її встановелення. До 5-го березня мають бути облаштовані вугільні фільтри. Гарантуємо, що приберемо ці запахи”, – говорить керівник.

Директор також зазначив, що на сьогоднішній день вони не спалюють пір’я. Його вивозили в Костопіль на переробку, а зараз заключили договір із ветсанзаводом у Жовкві.

Добова норма відходів підприємтва становить близько 10-14 тонн. Частину продають або зоморожують, а також вивозять у вищезазначені місця.

Львов відзначив, що вони шукають причину сморіду. Ймовірно — неправильний температурний режим при спалюванні пір’я, – сказав директор.

Саме на даний котел-утилізатор, встановлений на території, “Пан Курчак” хоче отримати відповідні дозвільні документи, опублікувавши “заяву про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин”. Робоча комісія прагне дійти консенсусу в цьому питанні і головне завдання, яке ставлять перед підприємством – відсутність їдкого запаху на території міста.

Виробничі стічні води після проходження певних етапів попереднього очищення надходять на очисні Нововолинськводоканалу, з яким у “Курчака” укладений договір. Підприємство платить за це близько 200 тисяч гривень в місяць.

Робоча комісія мала змогу оглянути територію підприємства та установку для утилізації відходів.

Марчак зазначив, що основна мета – домовленість з керівництвом птахокомплексу щодо усунення сморіду. З допомогою правового поля та переговорів вести співпрацю задля можливості жителям Нововолинська і навколишніх сіл дихати повітрям без запаху “Не Шанель №5”.

В.о. директора підприємства на останок додав:

“Ми не хочемо, щоб нам перекривали роботу і прагнемо досягти згоди. Встановимо вугільні фільтри, які повинні ліквідовувати неприємні запахи. Якщо дозвіл не отримаємо на проведення утилізації, то вивозитимо відходи в Жовкву”.

Депутатська комісія і надалі буде проводити свою роботу у сфері контролю за діяльністю ТзОВ «Птахокомплекс «Губин».

13-го лютого о 16:00 проведуть чергове засідання, на якому обговорять деталі перевірки та підготують запити до підприємства.

Діяльність комісії відкрита, усі мешканці міста можуть цікавитися її роботою.

14 коментарі
 1. цікаво скільки грошей вони получили за цю перевірку ??? Я там був і все бачив!!!

 2. За справеливiсть / 13.02.2018 - 00:30 / Відповіcти

  Засрали так мiсто ( i воду, i повiтря ) всього за рiк роботи!!! Що буде далi з водою у мiстi через кiлька рокiв??! Що ми будемо пити? Це просто жах. Ще хватает совiстi висувати намiри про збiльшення викидiв. Верх цинiзму!!! Люди аууу, на нас просто наживатьюся, цiною нашого здоров’я i здоров’я наших дiтей.

 3. Не бачу жодного коментаря. Як і жодного висновку чи повідомлення від членів комісії. Чому не всі комісари прибули на “Пан К.”? Чому комісія не запросила мешканців?

  • Катерина Костючик / 13.02.2018 - 10:17 / Відповіcти

   Мешканців на територію підприємства на жаль не пропустили б. Щодо висновків комісії і участі громадськості в їх діяльності – додали інформацію. Чому не всі прибули, особливо члени комісії від Держсанепідслужби та Держпродспоживслужби, питання відкрите. Мабуть не знайшли час ні на перше засідання комії, де було багато місцевих жителів, ні на зустріч з дирекцією на підприємстві.

  • От ти дурний? чого ж ти не прийшов на засідання комісії у виконкомі??? там і говорилося про те що буде такий виїзд. і тут публікувалося. чи до тебе з короваєм треба йти???
   сам ніхера не робиш, то хоть людей не сри!

   • Пропустили б і мешканців, які там живуть, якби вони створили ініціативну групу. Якщо ж ні – викликали б поліцію, місцеву владу і пішли б на територію у їхньому супроводі. Це що, режимний об’єкт? Ви, Катерино Костючик, якщо маєте сталінські уявлення про навколишній світ, у якому живете і самі не компетентні – то не збивайте людей. “Пан К.” знаходиться на території міста! На вашій і моїй землі! Це вам зрозуміло? Мешканці НЕ ХОЧУТЬ І БОЯТЬСЯ проводити протестні дії.

 4. В більш коректній формі підтримаю Іру-про відвідини підприємства оголошувалось на засіданні комісії і на превеликий жаль людей не було-така дивина…Інтернет ,звісно,дає можливостей безмірно для різних висловлювань і для критиканства в тому числі,але треба задуматись і про карму-не “поливайте”людей брудом всього лиш тому,що у вас,у когось поганий настрій ,”не з тої ноги встали”,або ,якщо у вас у житті щос не получається і ви вважаєте,що в цьому винен цілий світ,тільки не ви-в даному випадку хочу встати на захист депутаті…Хоча,напевно не варто дивуватись,що саме слово “депутат”викликає роздратування,бо великі надії на них роками покладаємо,а сподівання наші зачасту не справджуються,але,хочеться попросити-не треба міряти усіх депутатів однією лінійкою,і якщо хтось із них все таки за якесь питання береться,щоб по мірі своїх можливостей його вирішити,то давайте “не хаяти” направо і наліво,бо депутати теж люди і теж мають серце,яке болить-не можете чи не хочете самі чогось добиватись,бо хоч не паскудьте інших,бо і у них від того критиканства можуть “опуститись руки”.Ініціатика Марчака-дуже хороша,давайте і ми будемо підтримувати цього депутата разом із його колегами-бо,повірте,щоб щось вирішити у нашому суспільстві-треба втратити частину здоров’я…Смердить усім,і не тільки смердить-ми травимось усі поголовно тими хімічними сполуками і не тільки від Курчака і що в результаті?Скільки людей збираються на акції протесту?Скільки людей займається паперовими справами -заявами,скаргами?Ото ж бо і воно-аж 50 людей прийшло на засідання екологічної комісії….а так-сидять в хаті,вдихають отруту і криком кричать,щоб будь-хто їм зробив добре без їхньої участі…а без совісті получається…Не можете допомагати і не хочете-не заважайте і негативом у висловлюваннях в тому числі.

 5. Говори, не говори а до фєня / 13.02.2018 - 12:55 / Відповіcти

  Скажу чесно. Розумію, що зима, болото, але та територія як помиї виглядають. Що-до запаху. Поки він є то ми чітко розуміємо, що нас травлять. А от, коли самого запаху не стане, а небезпечні викиди будуть без чуття різкого то як тоді зрозуміти? Таке підприємство має бути розташоване за межами міста. І їхній податок якщо вже ж. То має йти повністю на лікування місцеве, а не частинка. Побачите, запах то прикриють, але проблема і надалі залишиться. Обведуть во круг пальця,аби не пікали. Ненька наша багата землями, но ні треба під носом все будувати. От як би Курчаку, Кроноспану, олійному, вказали реальне місце, отримали б убиткі в плані перенесення то це мабуть справжня розплата була за людей, які страждають.

 6. vitja320,звертаюсь до Вас із проханням…як ще можна?…Можна ,звісно,земоціонувати і опуститись до Вашого рівня образ безпідставних….Чому ж Ви берете на себе сміливість,а,зрештою,не її,а гріх душевний,говорячи про якісь гроші…Що це з Вами?…заздрість…чи та сама невдоволеність життям?…Ви бачили якусь передачу якихось коштів?….Ось такі як Ви і “вбивають” у ініціативних людей і депутатів в тому числі,будь-яке бажання щось змінювати у нашому суспільстві для кращого…..Перш ніж щось говорити і писати-ДУМАЙТЕ…Вам теж від цього в результаті буде краще у житті….Не накопичуйте гріхи для себе та своїх нащадків.

 7. цікавр:чи хоч би один з них допустив у себе таке свинство на подвірї?

 8. До комісії усе вивезли з території “курчака” та приховали те що смердить

 9. Абакумкин Михаил Львович / 14.02.2018 - 08:29 / Відповіcти

  В підсумку дуже брудно.Дозвіл на викіди не давати.По можливості заборонити работу взагалі. В польші в місті ЛЮБЛІН Е АНАЛОГІЧНА ФАБРИКА хай поідуть подивляться як треба працювати с турботою про людей.Збір підписів в міськраді до 18 лютого.Потім нам гаплик.

 10. Пройшло всьго тільки два дні як наші депутати побували на підприємстві курчак. А сьогодні 16. 02. 18р. 15:50 вже неможливо вийти на вулицю. Стоїть жудкий сморід. Люди добрі скільки ми ще будемо це нюхати? ?????

 11. Пройшло всьго тільки два дні як наші депутати побували на підприємстві курчак. А сьогодні 16. 02. 18р. 15:50 вже неможливо вийти на вулицю. Стоїть жудкий сморід. Люди добрі скільки ми ще будемо це нюхати? ?????

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Погляд

20 людей стали лауреатами Премії Кабміну за досягнення молоді в розбудові країни. Один із них – я
«Якщо не я, то хто?!» Відповідь на це вічне питання: «Навіщо я роблю те, що роблю?». А тим часом я отримав премію Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді в розбудові ...

Новини

13 грудня, Четвер
23:17
У Криму заарештували кримськотатарського активіста
22:31
Літак Порошенка везе військовий вантаж з НАТО
21:02
У США запроторили до в’язниці колишнього адвоката Трампа
20:17
Для покращення безпеки руху на дорогах України виділять 176 мільйонів євро
19:39
На Київщині відбулись масштабні навчання всіх органів системи МВС
19:20
На Львівщині військовий «КрАЗ» зіткнувся з мікроавтобусом: постраждали діти
18:58
У Іваничах встановлюють пам’ятник загиблим в АТО та під час Революції Гідності 3
18:11
За «нетактовне» ставлення до поліцейських можна піти під суд 6
17:31
Не подала декларацію: на Іваничівщині судили депутата сільради
17:00
10 «друзів» Насірова: чиновники, яких суд поновив на посаді в 2018 році
16:33
Росія просить в України «мирову» щодо газового спору
15:50
У Володимирі-Волинському відбулося засідання міськрайонної Ради регіонального розвитку 1
15:14
Держслужбовцям розсилали «вірусні» листи від імені НАЗК
14:45
13 в’язнів з терористичної «ДНР» передали Україні
14:05
В регіональному сервісному центрі МВС Нововолинська зареєстрували 76 «євроблях»
13:56
Потяг Ковель-Київ зупинився через аварійну ситуацію
13:21
Автобаза ДУСі купила Мерседеси по $600 тисяч
12:31
У Володимир-Волинському ВПУ відкрили сучасний зварювальний центр
12:09
ВІЛ-інфікована дівчина з Нововолинська народила здорове немовля 3
11:25
В Україні узаконили віскі 1
Усі новини