Чи бути Волині вугільним регіоном?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:08 | 15.12.2015 / Рубрика: Нововолинськ / 2 коментарі

Луцьк Шахтарі Нововолинська оголосили про похід на Київ 17 грудня. Гірники мають намір пікетувати Міністерство енергетики й вугільної промисловості з вимогою віддати борги по зарплаті й призупинити процес підготовки до закриття двох шахт.

Рік тому міністерські посадовці погоджувалися з гірниками в тому, що переводити шахти в так звану третю групу, що означає – у стан підготовки до закриття, можна лише після введення в експлуатацію нової копальні, 10-ї Нововолинської. Однак уже у жовтні нинішнього року на першій шахті скоротили півсотні працівників, на підприємство прийшов наказ міністерства про зміну терміну припинення вуглевидобутку. Тут мали добувати вугілля до травня 2016 року, однак зупинили видобуток з листопада 2015-го. Зараз тут лише відкачують воду, – повідомляє Радіо Свобода

10-а Нововолинська шахта – єдина в Україні шахта, яка досі будується. Щоб її запустити, у бюджеті-2016 необхідно було закласти не менше від мільярда гривень, а загалом для завершення будівництва необхідні понад два мільярди. У проекті бюджету жодної суми на це не було закладено. На будівництво цієї копальні за майже 30 років пішли мільярди, вона мала бути відкрита ще у 2012 році. Відтак є небезпека, що у січні шахти зупиняться, десята не буде добудована, а Волинь перестане бути вуглевидобувним регіоном.

Волинське вугілля не квапиться продати столичне підприємство

У нинішньому році Кабмін виділив на потреби вугільної галузі 300 мільйонів гривень. У проекті бюджету-2016 зменшив цю суму удвічі. Водночас до проекту увійшли пропозиції щодо виділення більше ніж мільярд гривень на реструктуризацію вугільної галузі, гірничорятувальні заходи і ліквідацію шахт. Реструктуризація – це не лише виведення підприємства із об’єднання, а й оптимізація його роботи. Адже нині на поверхні багатьох волинських шахт працює більше людей, ніж у забоях.

Міністерство енергетики погодилося на те, щоб вугілля з Волинського басейну реалізовували структури державного підприємства «Волиньвугілля» (досі це була прерогатива ДП «Вугілля України») Про це повідомив на нараді у понеділок, 14 грудня, керівник Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Нині ж навіть на території недобудованої шахти №10 зберігаються тисячі тонн вугілля, підняті на поверхню під час її будівництва. Для того, щоб їх реалізувати, потрібен дозвіл держави. Надра цієї шахти можуть видобути майже 40 мільйонів тонн якісного вугілля. Це близько 40 років видобутку.

Шахтарі домагатимуться звільнення радників міністра енергетики

Упродовж листопада на 9-й копальні «Нововолинська» щодня на кілька годин відключали електроенергію – за борги. Виникають постійні проблеми з поставкою вагонів на відвантаження вугілля. Гірники вважають, що цей процес блокують радники міністра, звільнення яких шахтарі домагатимуться у столиці.

І урядовці, і місцеві чиновники говорять про необхідність залучати інвесторів, причому на закритих шахтах мають запрацювати проекти їхнього перепрофілювання.

Звернення шахтарів до міністра енергетики й вугільної промисловості Володимира Демчишина з вимогою відтермінувати закриття двох шахт та виділити кошти для завершення будівництва 10-ї Нововолинської обіцяють підтримати й керівники Волиньради та облдержадміністрації.

Україна підписала договори на постачання в січні-лютому 2016 року ще 170 тисяч тонн вугілля з Південно-Африканською Республікою.

2 коментарі
  1. У Південно-Африканський Республіці Україна купує виключно вугілля марки “антрацит”!

  2. І шо як “антрацит”?

Додати коментар


Погляд

Про виступ інструментального секстету “Тільки для тебе”
Сучасні твори у виконанні інструментального секстету “Тільки для тебе” під керівництвом Кушнірук Світлани. Захоплююча гра на фортепіоно Чушкиної Катерини. Posted by Борис ...

Новини

11 грудня, Понеділок
23:15
Українські ТЕС скорочують споживання антрациту наполовину
22:46
У Львівській області три людини замерзли на смерть
21:24
Венеційська комісія опублікувала висновки щодо українського освітнього закону
19:43
Хто працює, а хто “халявить”з депутатів Володимир-Волинської міськради?
19:28
Лебідка обірвалась на шахті у Дніпропетровській області, є постраждалі
18:18
Шахраї видурили у волинянки більше 50 тисяч гривень
17:47
Нововолинців запрошують на громадські слухання 14-15 грудня
17:26
Українські зарплати є найнижчі в Європі – дослідження
16:35
На ремонт автошляху Устилуг – Луцьк – Рівне витратили понад 366 мільйонів гривень
16:01
Нововолинський завод “Оснастка” хочуть передати в приватні руки 1
15:52
Пожежний автомобіль, подарований поляками, уже доставлений в Іваничі
15:26
У Нововолинську встановили головну новорічну ялинку 2
15:11
У Волинській області шукають свідка аварії, яку спричинило поліцейське авто
14:44
Під час будівництва у Володимирі-Волинському знайшли людські рештки 1
14:04
У Нововолинську розшукують свідків смертельної ДТП, яку спричинив п’яний правоохоронець 2
13:45
Відбувся турнір з волейболу «Кубок Зимного»
13:14
Слідкуй в Instagram за цією панянкою, якщо любиш хороші книги та гарні фото
12:39
Олег Борбелюк: «Під час однієї з чергових зарубіжних виставок нашими меблями зацікавились швейцарці»
12:18
Округ Ігоря Гузя отримав ще 6 мільйонів субвенції
12:09
Польща стурбована інцидентом з підривом автобуса на польських номерах у Львівській області
Усі новини