Нововолинські шахти добувають вугілля без дозволів: суд вирішив зупинити роботу спецтехніки

12:47 | 11.09.2019 / Рубрика: Нововолинськ / Позначка: / 20 коментарів

Шахти ДП «Волиньвугілля» працюють без дозволу органів Держпраці на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки при добуванні та збагаченні вугілля, який закінчився 19 березня 2017 року. Волинський окружний адміністративний суд 29-го серпня прийняв рішення про зупинення роботи машин, механізмів та устаткування на шахті №9 «Нововолинська» та «Бужанська».

Управління Держпраці у Волинській області звернулося в суд із позовом до ДП«Волиньвугілля» про заборону експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. На шахті №9 «Нововолинська» та «Бужанська» – устаткування для видобутку та збагачення кам’яного вугілля, експлуатацію устаткування напругою понад 1000 В; на «Бужанській» – парових котлів, вантажопідіймального крана монтажного гусеничного в ГП  25т., парових котлів, електротельферів ТЕ-320.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведеної планової перевірки ДП «Волиньвугілля» були виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Не отримано дозвіл органів Держпраці на експлуатацію устаткування для видобутку та збагачення кам’яного вугілля

Управлінням Держпраці було вказано, що в акті перевірки від 8-го жовтня 2018 року попереджено Волиньвугілля про необхідність негайного зупинення експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, однак таке попередження ним було проігноровано та порушення не усунуті.

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги заперечив. Зазначивши, що документально не доведено, що на шахтах існують порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Волиньвугілля 7-го грудня 2018 року здійснило ряд заходів для усунення виявлених порушень та для отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

“Було заключено договір про проведення експертного обстеження устаткування для видобутку та збагачення вугілля. На час проведення обстеження та отримання висновків, Волиньвугілля здійснило додаткові заходи щодо безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Листом 14-го грудня 2018 року позивача проінформовано про вжиті заходи для усунення порушень та надання додаткового терміну для їх усунення в повному обсязі”, – йдеться в рішенні.

Волиньвугілля зазначило також, що знаходиться у критично скрутному матеріальному становищі, тому зупинка гірничошахтних машин, механізмів, устаткування призведе до повної зупинки роботи двох шахт, припиненню заробітної виплати працівникам, нарощенням боргів, штрафів, пені, та в кінцевому результаті призведе до повного банкрутства підприємства.

В судове засідання, призначене на 20 серпня 2019 року, представники сторін не прибули. Представник позивача подав до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі. При цьому, від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з перебуванням представника у відпустці з 12 серпня 2019 року по 28 серпня 2019 року. Ухвалою суду поновлено провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 10:00 29 серпня 2019 року.

Відповідач знову надіслав суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з перебуванням представника відповідача у відпустці з 29 серпня 2019 року по 10 вересня 2019 року.

Повторне неприбуття суд визначив як затягування судового розгляду справи, тому засідання провели без участі сторін.

Дослідивши письмові докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд прийшов до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Суд вирішив зупинити експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки до отримання ДП «Волиньвугілля» у встановленому порядку в органах Держпраці дозволів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано.

Вайбер
20 коментарі
 1. МММ да ПиЛиП МуТкІ РоБиТь

 2. ну що на це скажуть пилиполюби?? зрада? брехня? пилипюк віддай мої ГРОЩІ! злодюго! хватить нам брехати! Танчев дей струг? де моїх 25 відсотків кожного тижня?

 3. Ось так старі казнокради під під чуйним керівницьтвом юрківа гури і кампашкі здали цоф руссо туристам а тепер заради наживи підключають усе щоб закрити наші шахти. Гура скільки ви палок в колеса не ставили ми більше вам красти не дамо!

 4. Це путін винуватий. Хоче стратегічну шахту закрити. США в шоці, обдумують різні варіанти.

 5. За короткий строк було кілько випадки тяжких травмувань шахтарів, в т.ч. і смертельний. Суд прийняв сурове але справедливе рішення. Громадськість Нововолинська цілком підтримує і вітає правильне рішення Волинського обласного адміністративного суду

 6. Патріот неприкривайся від імені громадкості за своі ганебні дії з гурою і макаровим. Вже давно всім ясно хто ви і чого хочете. як то кажуть чим гірше то для вас кращще.Великий ризик травматизму на шахтах є був і буде. І кожен з нас йдучи на зміну про це знає. І так само знаєм яки у нас суди заказні.

 7. Небайдужа / 11.09.2019 - 18:17 / Відповіcти

  А кормити сім’ї шахтарів теж буде годувати громадськість Нововолинська??? Чи може відразу дадуть нові робочі місця? Добре говорити тому, хто від шахт не залежить.

  • Є реальна можливість налагодити нормальний видобуток вугілля на наших двох шахтах, але для цього спочатку треба усунути венгрінівськи кадри з контори ДП та шахт. Нові професіонали швидко усунуть всі негаразди що гальмували розвиток виробництва за часів смотрящєго Венгріна!

  • Вам все дай… Робочі місця, зарплату… Потім пенсію, регрес… За щоооо?

 8. Нововолинськи дві шахти (якщо їх так можно назвати, бо разом високовольтного вугілля дають як за совєтів давала не сама краща ланка) перетворились на ширму ,щоб прикрити сумнівну діяльність колишнього смотрящього .Остаточну крапку в цій справі поставлять слідчі органи та суд. До чого тут Гура з Макаровим?

 9. Якиб слабеньки не були наші шахти но люди мають роботу і стали вже достойні зарплати і виплачували її досить не погано, поки не втрутились запроданці юрківи голоти гури і макарови і начали підигрувати русо туристо тобто партії ригов. Ось тобі до чого твій гура . Зараз би вугілля йшло на цоф і були б зарллати і запчастини.Но все буде добре погнали раз вас пожинем і ще раз!

  • це коли почали то виплачувати ДОСТОЙНО?? може ОДСТОЙНО то да ! де МОЯ ЗАРПЛАТА?? де моїх 25 відсотків, що обіцяв тачев?? де мій СТРУГ на якому я маю заробляти 1000$ ?? брехуни ВИ і злодії…ну нічого недовго вам залишилося біля корита свинувати! скоро будемо гнати вас поганою мітлою…всіх вас танчевих, тузіків, новіків, пилипів і Ко! Па па гниди -)

 10. Хлопці,поверніться до реальності! Що ми обговорюємо? Сам по собі факт – відсутність дозволів! Не винен в тому Пилипюк чи Іванов чи Петров…. Подивіться правді в очі- наші шахти відпрацювали свій ресурс, немає у нас майбутнього…

 11. На шахті мало мати роботу і отримувати зарплатню- треба видобувати вугілля в промислових обсягах та високої якості. І саме Юрків, Гура, Макаров та всі інші порядні шахтарі зможуть поновити нормальну діяльність шахт з видобутку вугілля. Старі венгринівськи кадри та керівники, яки довели свою повну нікчемність та непрофесійність повинні уйти та не заважати працювати чесним професіоналам гірничої справи

 12. Теслицька / 11.09.2019 - 20:03 / Відповіcти

  A я вважаю що потрібно якнайшвидше закрити ті шахти і не мучити людей,!!!

 13. шанувальник / 12.09.2019 - 08:56 / Відповіcти

  А * чесні професіонали гірничої справи * це малось на увазі юрків , гура , макаров ,голоти ( обоє ), яких відсунули від корита , які зганьбили імя шахтарів – знову хочуть до цього корита ? вони обіцяють відновити роботу , – так роботу ніхто і не зупиняв ! це в їхній хворобливій свідомості припинилась робота після усунення корупціонерів від влади . А РУСЬКЕ ВУГІЛЛЯ НА ЦЗФ – ЦЕ ЇХНЯ РОБОТА ! ТО ВОНИ ХАЙ СКАЖУТЬ ПРАВДУ НАМ – ХОЧУТЬ * ВІДНОВИТИ * РОБОТУ , ЧИ ПРОПИХНУТИ РУСЬКЕ ВУГІЛЛЯ ? макаров , ти ж був на війні ,а тепер так переживаєш за руське вугілля .видно ти там по горобцях стріляв а не по руській наволочі !як пояснити те , що більше 200 вагонів руського вугілля зайшло на фабрику , а гура з макаровим , ні пари з вуст ? отут і проявилось ваше гниле нутро ! ГЕТЬ ГУРУ І МАКАРОВА З ШАХТИ А РУСЬКЕ ВУГІЛЛЯ З ФАБРИКИ !до речі , як був венгрін – проблем з фабрикою не було . гура з макаровим – не думайте що ми всі такі дурні і нічого не бачимо .

 14. Зато зарплату давати почали ще гірше ніж рік назад

 15. Набридло вже дивитись на цю санта-барбару. Шановні шахтарі, перекваліфіковуйтесь, якщо звичайно хочете працювати. Я гадаю, що недовго вже залишилось шахтам, чи ця, чи то вже наступна влада муситиме зробити крок до закриття нерентабельних шахт, а таких у нас більшість. Поки ви щось там “видобуваєте”, отримуєте дотації з бюджету, який наповнюється в тому числі зі сплати податків мною та іншими. А потім ще й з пенсійного фонду отримуєте своєрідні “дотації” у вигляді підвищених пенсій, регресів… І це все прикрвається словами про енергетичну незалежність, НАШЕ вугілля, шахтарську працю. Закрити шахти, хто хоче працювати, тим надати можливість перекваліфікації, а хто не хоче, то хай валить на яблука

Додати коментар


Погляд

Реконструкція площі у Володимирі-Волинському: потрібно провести археологічні розкопки та історичні дослідження
Однією з головних обговорюваних тем у Володимирі-Волинському є реконструкції площі Героїв. Отож, дозволю собі кілька думок щодо проекту реконструкції площі. 1. Археологія ...

Новини

21 вересня, Субота
19:47
Україна не відправлятиме делегацію на найближчу сесію ПАРЄ: повідомили причину
18:25
В Одесі авто влетіло в натовп протестувальників, є травмовані 1
17:20
У Польщі знайшли тіло зниклого іваничівця: потрібна допомога для перевезення
16:21
На Рівненщині вилучили 600 кілограмів бурштину
16:10
[ОНОВЛЕНО] У Соснівці поліція і тітушки відтіснили і арештовують активістів, які блокують російські вагони з вугіллям 22
15:34
Шукають власників крадених речей у Володимирі-Волинському. Фото 1
14:18
Біля школи у Луцьку знайшли обгорілий труп чоловіка
12:30
Поїхала до подруги у Володимир-Волинський: розшукують зниклу ковельчанку
11:23
Шачанин викрав у мешканця Любомльщини велосипед за дві тисячі гривень
10:44
У Луцьку легковик збив велосипедиста з дитиною
09:15
Скорочена програма і чотирирічне ЗНО: умови вступу до коледжів і технікумів змінять
08:12
У Польщі заарештували українця через кривавий дебош у хостелі
07:09
Ринок землі: опублікували проект закону 5
05:56
Пенсійний фонд запустив мобільний додаток: це так погано, що навіть добре
03:43
«Мінера» мосту Метро арештували, застава – майже 300 тисяч
01:38
Білорусь готується до спрощення візового режиму з Євросоюзом
20 вересня, П’ятниця
23:51
Військовий бюджет: скільки Україна планує витрати на армію у 2020 році
22:37
В Україні планують скасувати довідки про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання
21:24
Аварія у П’ятиднях: від удару легковик скинуло з дороги
20:40
На Волині судитимуть осіб, які підроблювали і збували іноземні документи
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі