БПП «Солідарність» під виглядом соцопитування проводить в Нововолинську передвиборну агітацію?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:21 | 28.01.2019 / Рубрика: Нововолинськ / Позначка: / 15 коментарів

У Нововолинську та селищі Благодатне по квартирах ходять люди та проводять так зване соціологічне опитування: «Чи підтримуєте ви вступ до ЄС та НАТО?». Як розповідають мешканці населених пунктів, при проведенні опитування збирають персональні дані людей, в тому числі паспортні дані та номер телефону та просять поставити підпис на аркушах, де вказано ім’я Петро Порошенко.

На запитання: “Хто проводить опитування?” одні прямо відповідають, що вони від Блоку Петра Порошенка, а інші губляться і навіть не дають відповіді.

Що ж це за опитування?

У фейсбук під публікацією мешканки Нововолинська про те, що до неї і сусідів завітали з опитуванням, ГО «Солідарність» написала відповідь, що це проводять збір підписів під зверненням щодо вступу в ЄС та НАТО.

Разом з тим, звертаються до людей з фразою: “Кожен має право підтримувати ту чи іншу політсилу чи кандидата, не подобається Вам вибір інших, то переконайте в іншому, або відступіть. Зауважимо, такі слова пишуть, роз’яснюючи, що опитування – це просто збір підписів під зверненням і аж ніяк не агітація за Порошенка, а якщо процитувати: «Це опитування та збір підписів для подачі звернення до народного депутата від округу».

Додають також, що ніякі паспортні дані у анкету не вносяться, наявні графи стосовно ПІП, адреси, телефону, дати та підпису.

Звернення виглядає наступним чином:

Виникає питання, чому так звані волонтери не говорять чітко і ясно мету візиту і для чого їм персональні дані особи? Чи знають вони, що відповідно до чинного законодавства, дані можуть бути зібрані лише за згодою людини? А ще, судячи із коментаря «Солідарності», цікаво чи знає народний депутат від округу Ігор Гузь про таке опитування для звернення до нього.

У прямому ефірі Аверсу з Гузем 25-го січня в студію зателефонувала жителька Іванич і запитала про соцопитування, яке ніби роблять від нардепа з округу щодо ЄС та НАТО. Гузь відповів, що до нього дійшли такі сигнали, та від його команди ніякі опитування не проводять.

Блок Петра Порошенка здійснює агітаційно-пропагандистські заходи шляхом опитування. Не грайтеся з цим, якщо йдете до людей, то кажіть від кого“, – зазначив парламентар.

Такі й подібні опитування від Порошенка проводять не тільки на Волині, а й в інших областях.

“На Дніпропетровщині готують «волонтерів» та збирають підписи «за вступ до ЄС та НАТО». Спостерігачі ОПОРИ відвідали заходи з навчання волонтерів в П’ятихатках Дніпропетровської області та з’ясували, що таким чином готується масштабний незаконний збір персональних даних”, – йдеться на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

Спостерігачі ОПОРИ помітили оголошення, в яких повідомлялось про набір волонтерів на період виборчої кампанії. В телефонній  розмові представник районного штабу «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» повідомив про оплату 400 грн за «хвилю» плюс 10 грн за кожен підпис на підтримку програми. Робота розпочинається з 21-го січня 2019 року. Від волонтерів вимагається збирати паспортні дані, ПІБ, адресу і номер мобільного телефону. Підсумовуючи, представник штабу повідомив, що агітатор за одну «хвилю» зможе отримати близько 1500-2500 грн та запросив на навчання.

На тренінгу зосереджувалась увага на правильності відповідей з незручних питань та зборі анкетних даних. 

Основними питаннями для з’ясування підтримки виборців є програмні пункти нинішнього Президента України про євроінтеграцію, вступ в НАТО та інші.

Волонтерів на Дніпропетровщині закріпили за територіями (приблизно 500 виборців на одного агітатора), видали  підписні листи-звернення до народних депутатів «За вступ до ЄС та НАТО»  та «Зошит волонтера». Зошит містив інструкції та додаткові питання. Перед волонтерами поставили задачу за 25 днів зібрати 100 підписів.

На подібному тренінгу для волонтерів, яких вчили проводити «соціологічне опитування щодо ставлення до ситуації в Україні», від ймовірного організатора – ГО «Інститут розвитку і сприяння демократії», ОПОРА побувала і на Хмельниччині. Про це громадянська мережа пише на своєму сайті.

Присутні отримали бланки анкет. З-поміж питань є такі, що стосуються діяльності чинного Глави держави, зокрема: «Яке Ваше ставлення до Петра Порошенка за 5-бальною шкалою?», «Які позитивні зміни, що відбулися завдяки Петру Порошенку, Вам відомі?». Крім того, в анкеті необхідно вказувати персональні дані опитаних: прізвище, ім’я, по батькові, вік, поштову адресу, номер телефону.

Дали також бланк «особистого зобов’язання» з логотипом «#команда Порошенка». Підписуючи зобов’язання, громадяни мають засвідчити свою підтримку «зусиль Президента України Петра Порошенка у розбудові незалежної української держави» та бажання «сприяти його подальшій роботі на посту Глави Держави».

Як розповідають спостерігачі ОПОРИ, які побували на навчаннях, охочим проводити опитування пояснили, що вони працюватимуть за місцем проживання на території своєї виборчої дільниці. Планується, що на кожній дільниці буде 20-25 волонтерів. За роботу пообіцяли платити: 500 грн за 50 опитаних. За кожних 15 виявлених прихильників Петра Порошенка, яких треба вносити в окремий журнал, – ще 1000 грн. З-поміж завдань «опитувачів» – підтримувати подальший зв’язок з прихильниками чинного Президента: сконтактувати з ними через певний час, дізнатися, чи не змінили думку, чи не від’їжджають кудись на день виборів. За це пообіцяли також 1000 грн.

Хто і як організовує подібні соціологічні опитування у Волинській області, зокрема в Нововолинську та Благодатному, кому вони будуть адресовані та скільки платять волонтерам, поки невідомо. Та те, що подібні опитування можуть бути способом впливу на потенційного кандидата у президенти Петра Порошенка – очевидно (свою кандидатуру на вибори 2019 року нинішній президент ще не висунув, – ред.).

Додамо також, що передвиборну агітацію кандидат у президенти має право розпочати на наступний день після реєстрації у ЦВК та в чітко передбачених Законом України “Про вибори президента” рамках.

Інтернет-видання «БУГ» просить читачів бути уважними та свідомими та нагадує, що збір персональних даних може бути здійснений виключно за згоди особи. Наявність ваших персональних даних може стати платформою для маніпуляцій під час виборів. При візитах волонтерів, запитуйте їх чітку мету та від якої організації чи політичної партії проводяться опитування.

Вайбер
15 коментарі
 1. Я прочитав лише до середини. Стаття затягнута. До мене приходили я сказав я на вас часу не маю. Все!!! Легко відшити! Зараз буде весела пора-пора гіпнотизерів!?

  • п. Артур згідна з Вами на 100%. Які паспортні дані? Де ви то почули чи побачили??? Якийсь “брєд”, ну чесне слово…

 2. Петя ,Петя !!! Давай на 2 термін

 3. я за тебе, пеця ! мені подобаеться, як грамотно ти продаєш цю країну МВФ ! краще б ти продавав іншу, но шо поробиш, якшо іншої в тебе нема

  • А я не буду голосувати за пецю. Менi не подобаються як продають країну мвф. Я на Майданi скакав не за це!

   • Я вже тебе просила, щоб ти вже трохи заспокоївся, бо це не твоє писати брєд в колі поважних людей. А мудрі люди ще й назло тобі проголосують.Гальмо.

    • Та хай собi голосують як хочуть, Віко, нам з тобою, що з того?

    • Пані Віко, начуваний про ваш успішний досвід відмови “від московського газу, московського вугілля, московського дізеля і палива для аес”. Маю намір приєднатися до цього заклику. Відкрийте, будь ласка, таємницю – де дістаєте таку кількість гідного вітчизняного кізяку для своєї буржуйки?

     • гість / 29.01.2019 - 06:54 /

      і мене цікавить ! цей маскальско-реверсний газ вже поперек горла ! даеш кизяки !

     • Тарас / 29.01.2019 - 12:10 /

      Худоби меншає,скоро й кізяки десь треба буде закупляти..

 4. підстрелити б хоч одного то інші б боялися лазити

 5. Підкажіть, до кого звернутися щоб продати свій голос на виборах президента України за 1000 грн. Гречку не пропонувати. Дякую.

 6. тобто ви не бажаете відмовлятися від маскальського газу ? це схоже на зраду :(

 7. Не давайте свої персональні дані тим соціологам,вони за вас отримують гроші,а ви продаєте свій голос за пороха!!

Додати коментар


Погляд

Ви – влада не українська: з року в рік нововолинська управлінська еліта замовчує роль рухівців у незалежницьких процесах в місті
До Дня Конституції України. Спогади першорухівця або що не сказав міський голова 27-го червня 2017 року у своїй доповіді. В кінці червня 2011-го року відійшов у вічність народний ...

Новини

4 Липня, Субота
23:31
Раз на 170 років: українці спостерігатимуть Великий парад планет
22:25
Мав супутні захворювання: у Нововолинську зафіксували 8-й летальний випадок серед інфікованих COVID-19
21:52
Віктор Сапожніков заговорив російською, аби догодити міністрові, який відвідав Нововолинськ 12
20:38
«200 днів брехні»: по Україні пройшли акції на підтримку підозрюваних у справі Шеремета 1
19:43
Зеленський зустрінеться із представниками бізнесу на Волині
18:27
Аграрії розпочали збирання зернових у Волинській області
17:33
В Луцькому районі через брудну воду – мор риби: збитків на мільйони гривень 5
16:36
Тонни наркотиків, мільйони євро: Європол викрив найбільшу в історії злочинну групу
15:21
Судитимуть мешканця Любешівського району, який напав із ножем на односельчанку 1
14:19
Луцький фотограф опублікував дивовижні світлини озера Світязь у негоду 2
13:31
Стрічка українського режисера Володимира Лерта здобула перемогу в США
12:23
Ще один пункт пропуску відкриється на українсько-польському кордоні
11:41
Знайшли контрафакт: у Володимирі-Волинському працює поліція та СБУ 2
10:37
162 випадки коронавірусу зафіксовано в Нововолинську: 113 людей одужали, за добу – 6 нових
10:31
Смертельна ДТП: на виїзді з Нововолинська водій в’їхав у дерево
09:57
За останню добу на Волині зареєстровано 92 нових випадки захворювання на коронавірус, 801 особа одужала
09:37
В Україні зафіксовано 914 нових випадків COVID-19, хворіє 25 295 людей
09:07
Олена Зеленська одужала від COVID-19 і виписалась з лікарні
08:25
Розповіли, у яких магазинах Володимира-Волинського можна купити продукти дешевше
07:13
Браконьєрів, які ловили рибу сітками на Шацьких озерах, піймали «на гарячому»
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі