Батьки переконані, що їхній син ледь не помер через неправильне лікування у Нововолинській ЦМЛ. Коментар медиків

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:51 | 15.06.2017 / Рубрика: Нововолинськ / Позначка: / 21 комментар

В інтернеті набула розголосу справа, пов’язана зі встановленням діагнозу 9-річному Павлу Рудецю медиками Нововолинської центральної міської лікарні. Батьки хлопчика вважають, що дитина ледь не померла через помилку лікарів.

Медики ж кажуть, що апендицит міг виникнути в процесі лікування хвороби, яку виявили під час одного з оглядів (поставлений діагноз – лікарська таємниця).

Рідні хлопчика поширили у ЗМІ лист, у якому детально розповіли про події тих днів.

22-го травня Павлик поскаржився на незначну біль у животі з лівої сторони, але пішов до школи. В школі йому знову став боліти животик і він звернувся до медсестри… Разом з дітьми Павлик пообідав у їдальні, після чого у нього почалася блювота.

Мама, забравши дитину зі школи, відразу пішла на прийом в поліклініку до дитячого хірурга. Лікар, оглянувши руками ділянку живота, запевнив, що по його лінії не має нічого… Причому лікар зовсім не зміряв температури і не обдивився дитину через задній прохід. Хірург направив маму з дитиною до педіатра.

Педіатр в свою чергу призначила здати аналіз сечі і крові (на cito), а також зробити УЗД. Результати аналізу показали, що в сечі є ацетон(+), лейкоцити- 9,4, шое- 12. Призначили лікування від отруєння, не звернувши уваги на те, що лейкоцити і шое вже перевищували норму…

23-го травня, здавши сечу на аналіз, ацетону було (+++). Пішли на УЗД. Лікар сказала, що у дитини всі органи в порядку, а в жовчному міхурі перетинка.

Дитина добу блювала. Температура тіла була 38,2*С. Лікувати продовжували отруєння.

…Хлопець майже нічого не їв і не пив. Мама постійно була на зв’язку з лікарями.

Побачивши,що стан дитини не покращується і біль з лівої сторони живота не проходить, батьки ввечері 26-го травня викликали швидку допомогу. Лікар, оглянувши дитину, теж відхилила можливість апендициту, зіславшись на те, що зліва він бути не може. І запропонувала відвезти хлопчика в інфекційне відділення, на що батьки погодились. Черговий лікар разом з  хірургом оглянули дитину і дійшли висновку, що у хлопця отруєння…

Після крапельниці стан не покращувався. Дитина була на дієтичному харчуванні і їла зовсім маленькими порціями, періодично скаржачись на біль у животі з лівої сторони…

Ввечері 28-го травня черговий лікар зі згоди матері призначила сильний антибіотик “Сульбатомакс”, який кололи двічі на день до 31-го травня.

29-го травня Павлика оглянула стаціонарний лікар інфекційного відділення Тамара Магомаєва , яка замінила крапельницю “Реосорбілакту” на “Ксилат”. Знову призначила аналіз сечі і крові. Результати показали, що лейкоцити значно перевищували норму.  Навіть це лікаря не збентежило і не наштовхнуло на думку призначити ще раз консультацію хірурга і провести додаткове обстеження внутрішніх органів. Мама постійно наполягала на цьому…

30-го травня мама запропонувала лікарю написати виписку, щоб мати змогу поїхати в обласну лікарню у Луцьку, на що отримала відповідь, що лікування скрізь однакове, згідно протоколу і в них немає всіх результатів аналізів… Стан здоров’я дитини кращим не ставав…

1-го червня, оглянувши дитину, лікар сказала мамі, що щось нащупала в животику і призначила консультацію хірурга та повторне УЗД…

Зробивши УЗД, лікар сказала, що побачила якийсь утвір.

Хірург, оглянувши живіт, сказав, що прощупав якусь пухлину… Лікар запропонував зробити КТ, ціна якого 1300 гривень…  Процедура стосувалася маленької дитини, тому це коштувало 1200 гривень.

…У післяобідню пору відправили їх на Луцьк. Сказали, що домовились по телефону з лікуючим хірургом і на них чекатимуть. Ні машини швидкої допомоги, ні супроводжуючого лікаря не дали. Добиралися своїм ходом…

Хірург, оглянувши дитину, відразу ж сказав діагноз – перитоніт і почали хлопця готувати до операції…

Після того, як батько з дідусем 6-го червня звернулися до завідуючого Нововолинської лікарні Віктора Мороза, аби отримати копії історії хвороби, місцеві лікарі передзвонили в хірургічне відділення обласної дитячої лікарні в Луцьку, запитавши, чи дійсно у дитини був апендицит, який лопнув…

Цікаво, що в Нововолинську мама, аби перебувати поруч з дитиною в палаті, змушена була платити 52 гривні через касу у вигляді добровільних внесків… Якби ще й харчувалася, то ця сума сягала б більше 70 гривень за добу…”, – розповідають рідні хлопчика.

Журналісти інтернет-видання “БУГ” вирішили поспілкуватися з медиками Нововолинської центральної міської лікарні, аби отримати коментар стосовно цієї ситуації. Заступник головного лікаря Олімпіада Галас підтвердила, що такий випадок справді було зафіксовано.

22-го травня мама з сином були на прийомі у хірурга. Дитина скаржилася на біль із лівої сторони живота, порушення травлення. Зауважу, що мама хлопчика – дуже відповідальна.

Оглядав дитину хірург із багаторічним досвідом, у якого не виникло жодних підозр на апендицит. Він направив дитину на аналізи і прийом педіатра.  Лікар оглянула хлопчика та поставила відповідний діагноз, призначивши лікування. На той момент причин для госпіталізації не виявили.

Зі слів лікаря – педіатра, 23-го травня  мама хлопчика їй телефонувала і повідомила про зміни в аналізах. Медик поцікавилася, чи проводять лікування відповідно до рекомендацій та порадила госпіталізувати хлопчика. Для кожного лікаря краще перестрахуватися, аби бути спокійним за стан хворого.

26-го травня у дитини піднялася температура, стан погіршився. Мама викликала швидку, о 23:30 хлопчика госпіталізували. Його оглянули черговий педіатр, хірург”, – зауважила Олімпіада Галас.

У лікарні розповіли, що дев’ятирічного Павлика регулярно оглядали декілька разів упродовж кожної доби лікарі різних спеціальностей. Згодом виявили перевищення деяких показників у аналізах.

“Усі симптоми відповідали встановленому діагнозу та були підтверджені лаболаторними обстеженнями. Апендицит міг виникнути на будь-якій стадії цього захворювання. Так, як дитина певний час уже приймала антибіотики та отримувала інфузійну терапію, то апендицит відразу могли  й не розпізнати.

Лікарі оцінювали стан хлопчика як середньо-важкий. Симптомів, що підтверджували б діагноз гострого апендициту під час спостежень не виявили.

1-го червня лікар, оглядаючи живіт дитини, помітила якийсь утвір. Відразу направили хлопчика на повторне УЗД, згодом – на КТ. Зауважу, що обстеження  є платним, адже це майно належить приватному власнику, а не нам.

У Павла діагностували апендикулярний абсцес. Дитину перевели в хірургію, де лікарі провели огляд. Тоді й прийняли рішення направити хлопчика в Луцьк”, – розповідає заступник головного лікаря.

Те, що в обласну лікарню родина добиралася самотужки, медики пояснюють тим, що стан дитини не був важким. А ще розповідають, що регулярно цікавились у луцьких колег перебігом хвороби хлопчика.

“Це був важкий діагностичний випадок із атиповими симптомами. Ніхто не бажав дитині такого нешвидкого одужання.

А щодо благодійних внесків потрібно пояснити детальніше. Батьки заплатили 156 гривень за перебування у стаціонарі мами разом з дитиною. Відповідно до постанови 1138 від 17-го вересня 1996-го року, це не благодійність, а платна послуга.

Якщо дитині немає 6 років, то батькам видається лікарняний листок. А з 6 років лише за умови, що вона потребує індивідуального догляду. Наголошу ще раз: стан хлопчика не був важким”, – пояснила Олімпіада Галас.

Вайбер
21 коментарі
 1. Знаємо ту паскуду шо дітей лікує …. то реальна скотина

 2. шоб його дітей так лікували!

 3. Вікторія Василівна / 15.06.2017 - 19:39 / Відповіcти

  Галас багато наговорить,але факт лишається фактом.
  Так вона і за Каращука В.Й.говорила.
  Хто і надавав Каращуку кваліфіковану медичну допомогу то це усі лікарі та медсестри Екстренноі Медичноі Допомоги,до останнього,яким я вдячна посьогоднішній день і це дійсно ЛІКАРІ з великоі букви.
  А в нашій лікарні лікарів не має,мені хватило стикнутися з лікарем реанімаціі Василюк,бажаю Вам пані,щоб Ви а саме краще ваші діти так дихали,а з Вас або Вашоі дитини ,ваш же персонал сміявся.
  Я докінця днів незабуду горе-лікаря Василюк і іі сміх.
  Ще раз дякую ЕМД м.Нововолинська.

  • Взагалі розуму нема – клясти людей ??? Воно все вертається, і лікарю буде по заслузі, і тобі за твій грізний язик. Не зря тебе сусіди вижити хочуть, подальше від такої нелюді треба триматись

   • Вікторія Василівна / 16.06.2017 - 12:06 / Відповіcти

    Нелюд-це ти.А от кого хочуть вижити і ненавидь більшість то тебе.Живеш в чужій квартирі-одним словом Д’ЯВОЛИЦЯ

   • Вікторія Василівна / 16.06.2017 - 12:09 / Відповіcти

    Для Д’ЯВОЛИЦІ”Анни” я жила і буду там жити,а от ти…

   • І дочого тут сусіди. Як відомо усім в теперішній час сусід – це ворог, а от твкий сусід, як Ви це недосвідчена людина з низьким рівнем.А от вижити, ти Анно нікого не вижевеш швидше сама піде у небесні місця,тобі пора. Щасливо

   • Сусіди мене мало хвилюють,вони для мене неіснують.

 4. Медики кажуть що стан не був важкий.Тодi чому дитину при поступленнi в дитячу обласну лiкарню,вiдразу почали готувати до операцii?I дитина з 26.05 2017р по 15.06.2017р.перебувае в лiкарнi.Довiвши стан дитини до перетонiту,нашi медики скинули з себе усю вiдповiдальнiсть,вiдправивши дитину в обласну дитячу лiкарню.

 5. Громадянин X / 15.06.2017 - 20:50 / Відповіcти

  Я важаю ,що у нас прекрасний лікар дитячий хірург Мурза Тарас ТАРАСОВИЧ. ВІН чітко встановлює діагноз і робив синові в 3.6 років операцію . Дай Бог йому здоровя. У нас хороший лікар ЛОР Корнись – це людина феномен. Такіх лікарів нам побільше.

 6. Дуже обурює той факт,що лікарі замовчують діагноз,тому що не хочуть визнавати своєї помилки.Адже вони діагностували отруєння.Аж зло бере,читаючи коментар Олімпіади!Як так можна прикривати безтолкових лікарів(маю на увазі Магомаєву) і ніяк їх не наказувати?Чому й далі вона має “лікувати”наших дітей?Хочеться виправити Олімпіаду і нагадати їй,що є Бог на небі і негарно так відкрито обманювати людей.На аналізи 22.05 маму з сином направила педіатр,а не шановний хірург.Другий перекручений факт в тому,що госпіталізувати педіатр запропонувала не 23.05,а 24.05 зіславшись на те,що краще було б поставити крапельницю.Але так як дитині стало трохи краще,батьки продовжували призначене лікування.”Для кожного лікаря краще перестрахуватися,аби бути спокійним за стан хворого”,а як нам,простим людям,перестрахуватися,аби не потрапити в руки недосвідчених лікарів?! Знаходячись в інфекційному відділенні з 26.05 по 1.06 дитину оглянув хірург лише один раз при поступленні,а далі огляд вела Магомаєва і більше ніхто(крім чергових лікарів)і то 29.05 ввечері навіть черговий лікар не прийшов і не поцікавився станом хворого.Пані Магомаєва приходила рівно один раз на день і лише одного дня прийшла двічі.Аналізи з кожним днем ставали гіршими. Лейкоцити і шое просто зашкалювали!!! І вона,маючи чоловіка хірурга,не спромоглася покликати його на консультацію!!! А дитина кожного дня жалілася на біль у животі.Не треба замовчувати той факт,що Магомаєва прощупала щось в животику 31.05,але мамі нічого не сказала(хто дав їй на це право?) і не спромоглася попросити свого чоловіка підтвердити чи спростувати свої здогадки і не назначила ні УЗД, ні ренген,ні те ж саме КТ.Про діагноз “апендикулярний абсцес” мамі ніхто не сказав.Лікарі кажуть,що стан дитини при відправленні на Луцьк не був важким.А як тоді називається стан,коли, приїхавши в лікарню,дитину відразу ж стали готувати до операції?!Люди добрі!Ніхто й не думав цікавитись долею бідної дитини до тих пір, поки батько з дідусем не навідали головного лікаря і не налякали його тим,що підуть до прокуратури!І тільки тоді передзвонили до луцьких лікарів,перепитавши чи то дійсно був апендицит і він лопнув.Чому платячи гроші в касу за перебування мами з дитиною в палаті в квитанції вказується,що це благодійний внесок ,а не конкретно причину?Чому таких платних послуг не має ні в Луцьку,ні в Києві?Ми живемо в 2017 році,а спираємося на закони 1996 року?І чому на тих паперах не має жодної печатки,а просто роздруковка з інтернету?А може за ті гроші пан Мороз відвідує свою доньку в Америці?Родина не має коштів аби звернутися до суду і притягти до відповідальності винних в цій історії.Та й суди у нашій країні не є на людській стороні.Просто хочеться,щоб люди знали хто нас “лікує” і по чиїй необачності страждає невинна дитина,якій світить інвалідність.На такі коментарі з боку лікарів ми і очікували і Магомаєва не буде покарана.Але не забуваймо про Бога!

  • Типічна ситуація-коли лікарі думають за власний карман,а не про життя людини.Зрозуміло,що людина спочатку платить,а потім задає розумні питання,адже на кону життя дитини! Люди,а ви не думали чому такого,як в Нововолинську немає навіть у Львові,відомому своєю платною медициною ще з радянських часів? Чи це не ми самі її виростили? Питання до депутата Мниха В.М. Валерій Михайлович,Ви як пофесійний аудитор,депутат і помічник нардепа України не бажаєте виступити з ініциативою слухань про стан медицини в місті Нововолинську і проведення аудиту фінансової діяльності? Місто вже давно хоче отримати відповіді на ці питання,а натомість отримує регулярні повідомлення про додаткові виділення коштів з міського бюджету.

 7. нцмл-мясокомбінат…

 8. мороз,перестань брати гроші з медперсоналу

 9. Якщо відверто, то ми возимо дітей на обстеження і лікування до Львова. Якщо щось незначне то ідемо сюди в лікарню. Але три роки тому склалося так, що ми змушені були терміново госпіталізувати дитину у дитяче відділення і саме до Магомаєвої Т.Ф. Сталося так, що відпочивали на Світязі і в сина на другий день раптовово піднялася температура і очі, білки, налилися кров’ю. Він не кашляв, нічого не боліло, просто мучила температура. Ми приїхали додому,це була п’ятниця, якраз на вихідні дні пішло загострення. Дільничий педіатр сказала щоб я не брала відповідальність на себе і щоб дитина була під наглядом лікарів, тому що ШОЕ було 40. Магомаєва призначила лікування, відповідно з сильнішими нтибіотикамиі на понеділок стало краще, але на повіках і на лиці почав висипати герпес. Т.Ф.приписала ще мазь від герпесу. Я не дуже вірила назначеному лікуванню і забрала дитину на обстеження до Львова. Лікарі оглянули сина, ми дали згоду на додаткові платні аналізи, визвали кур’єра по забору крові. Але результат крові був не відразу. Лікар на той момент сказав що саме таке лікування як призначила Магомаєва, він би також призначив. І що якщо додаткові аналізи будуть не добрі, тоді він зателефонує і скаже що ще робити. А на той момент відправив нас назад в нашу лікарню доліковуватися. Отже після того випадку я поважаю Магомаєву Т.Ф.

 10. Відносно Мороза – то він не тільки бере хабарі з медперсоналу, а й з так званих ”іногородніх”, які живуть у Нововолинську, а приписка в селі. Без 500 грн. примусових ”добровільних пожертвувань” вагітну в ж.к. на облік не поставить. Ще й гордо піднятою головою говорить:” Не хочеш тут прописуватися, тоді плати”. Він забув про Закон України,який може його голову добряче нагнути. Адже дозволяється бути прописаному в одному районі України, а проживати, навчатися та лікуватися можна БЕЗКОШТОВНО в іншому. У Львові Заяву про дозвіл на лікування підписує головний лікар без ”добровільних” пожертвувань.

 11. Вам просто повезло і Магомаєва вгадала, чим лікувати вашу дитину.Більшість людей не дуже хорошої про неї думки.Якби,не дай Бог,така ситуація сталася з вами,не думаю,що ви б її за це поважали.

 12. Так, я написала те, що трапилося з нашою дитиною. І тому поганого про неї не можу нічого сказати. А от відносно іншої лікарки, на той час вона була завідуюча, то в мене протилежні відгуки. Як говорять ”чуть на той світ не загнала дитину” і це в прямому розумінні цього слова. Звичайно наслідки залишилися ще по цей день. І тому, після такого невдалого лікування ми вже більше 10 років возимо дітей до Львова. Зараз, наприклад,мій племінник знаходиться в Луцьку в дитячій реанімації. Лікар постійно говорить:”Ми робимо все можливе, а ви моліться…” Отже все в руках Божих… Бажаю всім діткам бути здоровими!

 13. Тарас Тарасович чудовий хірург з багатолітнім стажем, він допоміг не одній людині!!! В українців такий менталіт, щоб лише когось облити брудом! Скажу більше, лікарі теж люди, і ніхто не застрахований від того, щоб помилитись! Бувають атипові перебіги хвороби і не завжди вдається встановити діагноз так легко, як вам здається!!!! Якщо говорити про Тамару Фадєєвну Магомаєву, то це просто професіонал своєї справи, варто лише звернути увагу на те, як вона ставиться до діток і ретельно їх оглядає!!!!!

 14. Шановний гiсть,Дитина до сiх пiр знаходиться в лiкарнi i стан ii не кращий.I не вiдомо скiльки дитинi ще знаходитись в лiкарнi i як буде на далi з здоровьям.А психика дитини,а скiльки дитина натерпiлась,i не вiдомо скiльки ще терпiти.I Ви говорите за професiалiзм.Чому Магомаева бачивши що не стае дитинiлегше не могла порадитись з своiм чоловiком,вiн жеш у неi хiрург.Так нi,Вона всеодно продовжувала курс лiкування вiд отруення.I Ви ще будете говорити що професiонали.Якщо помилились,значить повиннiвiдповiдати за своi поступки.

 15. Читаючи статтю,я не побачила, щоб хтось когось обливав брудом.Тарас Тарасович дійсно хороший спеціаліст,просто в даній ситуації,потрібно визнати,він допустився помилки і не повністю обдивився дитину.Так,лікарі теж люди.Але не треба забувати про свою спеціальність і,лікуючи дитину,якій з кожним днем стає тільки гірше,потрібно піднімати на ноги інших спеціалістів,назначати відразу більш детальне обстеження,а не так відноситись ,як відносилась Магомаєва.Ви кажете,що лікарі не застраховані від помилки?А якби така ситуація сталася з вами або з вашою дитиною,ви б теж захищали лікарів? Або якщо з вини лікаря людина стає інвалідом? Якщо працюєш в такій відповідальній галузі,то потрібно, перш за все, думати про людей.А якщо допустилась такої величезної помилки і з твоєї вини страждає невинна дитина,то потрібно залишити цю роботу і не калічити інших.І не потрібно вже так вихваляти Магомаєву,адже більшість відзивів про неї зовсім не з хороших. А те,що вона “ретельно” оглядає,це ще не означає,що вона щось знає!

Додати коментар


Погляд

«Аби в дівках не засиділась»: одружуватись чи народжувати – має бути свідомим вибором жінки, а не тому, що так треба
Сучасні жінки мають рівні права з чоловіками, проте на практиці досі зустрічаються з гендерними стереотипами, булінгом та дискримінацією. Також це стосується ...

Новини

13 грудня, П’ятниця
01:28
Затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета
12 грудня, Четвер
23:51
12-те грудня: де досі цвітуть нагідки та братики у Володимирі-Волинському
22:32
Рекордна сесія у Володимирі-Волинському, рекордна кількість висловів депута Руслана Мороза
21:24
В ООС загинув 26-річний військовий з Хмельниччини
20:42
«Горів» гуртожиток педколеджу у Володимирі-Волинському
20:18
У Луцькому районі на смерть збили 22-річного велосипедиста
19:43
Волинського поліцейського підозрюють у причетності до наркозлочинів
19:05
Депутата місцевої ради на Волині підозрюють у розбещенні неповнолітньої 1
18:36
[ОНОВЛЕНО] На Волині зустріли тіла двох військовослужбовців, загиблих на Сході
18:16
Презентація книг та творча зустріч з читачами: лауреати «Коронації слова» завітали до Володимира-Волинського
17:48
У Нововолинську та Іваничівському районі викрили нелегальні АЗС 1
17:10
Затримали підозрюваних у справі про вбивство Шеремета – Аваков
16:52
У Ковелі смертельно травмували та пограбували чоловіка: одного з вбивць розшукують
16:16
Українців до 27-років хочуть звільнити від податку на доходи: Верховній Раді пропонують прийняти закон
15:51
У Володимирі-Волинському побудують багатоповерхівку і нададуть квартири місцевим поліцейським
15:13
Володимир-Волинська ДЮСШ носитиме ім’я покійного директора Олексія Зінкевича
14:39
На «зебрі» у Луцьку легковик збив школярку
14:06
На операцію для Матвійка з Нововолинська залишилося зібрати 564 тисячі гривень: батьки просять про допомогу
13:49
Ще одну маскувальну сітку передали школярі Володимира-Волинського військовим 14-ї ОМБр
13:19
Депутат Володимир-Волинської міськради Жук заявив про вихід із Самопомочі
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі