<
Андрій Сторонський прокоментував суміщення двох посад – заступника міського голови та секретаря міськради

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:16 | 16.03.2016 / Нововолинськ / /
Перегляди
42
/ коментарі 3

Про законність поєднання Андрієм Сторонським посад першого заступника міського голови Нововолинська та секретаря міської ради цікавилися журналісти інтернет-видання “БУГ” на прес-конференції, яка відбулася 16-го березня.

“З того моменту, як я прийшов сюди, всіх цікавило питання, як поєдную роботу лікаря і державного службовця. Потім навіть обласна прокуратура приїжджала перевіряти і знайшла, що все ж таки дійсно закон про корупцію дозволяє держслужбовцю бути і лікарем.

Секретар ради є виконуючим обов’язки міського голови у разі його відсутності, це є законодавчий орган. Перший заступник міського голови – це виконавчий орган, і не можуть бути вони в місті розділені. Мало того, хіба ми погано зробили, що ще одну людину не прийняли, а економимо на апараті кошти? Раніше і в Луцьку ці посади були поєднані. Я вважаю, що це логічно”, – відзначив Андрій Сторонський.

Все б нічого, але поєднання цих двох посад не відповідає вимогам українського закону «Про статус депутатів місцевих рад», який визначає несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності. Зокрема, згідно зі статті 7 пункту 1 «депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті».

Також на заступника міського голови поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” для міського голови, зокрема, він не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім наукової, викладацької та творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.


коментарів: 3
  1. Зкон забороняє суміщати ці дві посади. Крапка. Посилатися на якусь там економію коштів чи що, нібито, – “…ось і у Луцьку так!”, не доводиться. Бо це від лукавого. Крапка із комою. Андрію Мироновичу! Ви як державний муж, знайдіть мені статті у законодавчих актах Держави із посиланнями де було б написано: “Якщо й у Луцьку так – то можна!” Чи: “Якщо при цьому буде економія бюджетних коштів – допускається!” Або, хай знайдуть подібне ваші юристи із цілого юридичного відділу на зарплаті, що існує, як вбачається, для вашого і Сапожнікова персонального захисту. Я прекрасно розумію, чого міський голова вчепився у суміщення цих двох посад. І ви теж знаєте, безсумнівно. Ось і викладете це своє розуміння у судах.

  2. Змушений додати. “Узурпація влади (usurpatio, лат.) – протизаконне захоплення влади, привласнення чужих прав на владу однією особою чи групою осіб. Карається законом”. (політологічний словник) Ст. 5 Конституції України: “Ніхто не може узурпувати державну владу”. Так ось, саме це ви і зробили із міським головою В.Сапожніковим. А як на мою особисту думку – це, у якійсь мірі, спроба зміни (повалення) конституційного ладу у окремо взятому Нововолинську. Ви знаєте, що вам загрожує, згідно відповідних статей у Кримінальному Кодексі України? Знайдіть їх самі. А то звикли ковтати прожоване. Дайте завдання своїм штатним кишеньковим юристам. Ви ж не дурна людина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Серпня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі