<
Нового прем’єра Британії можуть обрати до початку вересня

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:20 | 8.07.2022 / Новини / /
Перегляди
90
/ Коментарі відсутні

Ключові особи в Консервативній партії висловлюються за призначення нового прем’єр-міністра Британії до початку вересня, коли Палата громад повернеться з літніх канікул.

Заява нинішнього прем’єра Бориса Джонсона про відставку спонукала до внутрішньопартійного обговорення щодо конкурсу з обрання нового лідера консерваторів, який стане наступним главою уряду, передає Укрінформ.

Плани проведення відповідного конкурсу будуть затверджені в понеділок на засіданні так званого «Комітету 1922 року» – групи консерваторів Палати громад парламенту.

Конкурс проходитиме у два етапи. На першому етапі члени парламенту від консерваторів скоротять список кандидатів до двох. Потім розпочнеться кампанія серед партійців по всій країні, яка й визначить наступного лідера.

Старші члени «Комітету 1922 року» бажають завершити парламентський етап конкурсу до оголошення канікул 21-го липня.

Кілька кандидатів уже заявили про намір балотуватися. Першою про це оголосила генеральний прокурор Суелла Браверман.

Очікується, що найближчими днями про наміри балотуватися заявить низка більш досвідчених кандидатів. Серед них міністр закордонних справ Ліз Трасс та міністр фінансів Надім Захаві.

Також розглядають можливість участі у виборах колишній глава мінфіну Ріші Сунак, колишній міністр охорони здоров’я Саджид Джавід та міністр оборони Бен Воллес.

Зазначається, що, зокрема, Воллес спиратиметься на свої досягнення в підтримці України у війні з росією.

Серед можливих претендентів називають голову парламентського комітету із закордонних справ Тома Тугендата, міністра торгівлі Пенні Мордонт, ексміністра охорони здоров’я Джеремі Ганта.

Кілька претендентів, які вважалися ймовірними учасниками перегонів, включаючи заступника прем’єр-міністра Домініка Рааба, відмовилися від висунення.

Букмекери вважають Воллеса фаворитом з коефіцієнтом 5/2 (у європейській традиції – 3,5), далі йдуть Сунак з 9/2 (5,5), Мордонт з 6/1 (7) і Трасс із 8/1 (9).

Нагадаємо: Прем’єр Британії Борис Джонсон пішов у відставку


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Жовтня, Середа
3 Жовтня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі