<
«Стратегічна помилка уряду»: Волиньрада звернулась до Зеленського через призначення Погуляйка головою ОДА [Оновлено]

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:39 | 29.10.2019 / Новини / /
Перегляди
1
/ коментарів 5

29-го жовтня під час позачергової сесії депутати Волинської обласної ради звернулись до Володимира Зеленського через незгоду з погодженням кандидатури луганського поліцейського Юрія Погуляйка на пост голови облдержадміністрації Волині.

Про це повідомляють – повідомляють Волинські Новини.

Голова Волиньради Ірина Вахович зачитала колегіальний текст звернення з трибуни.

Текст звернення подаємо без змін:

«Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємось до Вас із приводу рішення Уряду про погодження на призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Юрія Михайловича Погуляйка.

Після президентських та парламентських виборів мешканці Волині сподівались і сподіваються на реальні зміни в країні, перспективи розвитку, конструктивний діалог усіх рівнів влади для вирішення низки нагальних і стратегічних питань.

Однак повідомлення 28 жовтня 2019 року щодо погодження Кабінетом Міністрів України жителя Луганщини Погуляйка Юрія Михайловича головою Волинської ОДА сколихнуло всю громадськість нашого краю.

Цим зверненням висловлюємо свою незгоду з таким кадровим рішенням Уряду. Маємо достатньо підстав для застережень щодо призначення на посаду керівника виконавчої влади чиновника, який не є вихідцем з нашого краю і, відповідно, не може знати специфіки місцевої проблематики і якому важко буде знайти спільну мову з господарським та політичним активом, культурними, релігійними та громадськими організаціями.

Призначення на посаду голови ОДА чужої для Волині людини – стратегічна помилка Уряду. Ми маємо гіркий досвід протистоянь виконавчої та представницької гілок влади через те, що немісцеві голови ОДА не знаходили компромісу з волинянами.

За сьогоднішніх непростих умов, представником Президента на Волині має бути людина, котра є патріотом краю, обізнана з реальними її проблемами та має бачення щодо конкретних шляхів їх вирішення. Це те, чого сьогодні гостро потребує Волинська громада.

Сьогодні відбуваються процеси адміністративної реформи, Волинь має низку соціальних, екологічних, економічних проблем. Область потребує виваженої стратегії розвитку. Щоб вирішити всі ці питання, потрібна конструктивна співпраця виконавчої влади, обласної ради, депутатів Верховної Ради України та громадськості. Ні в нас, ні в держави в цілому сьогодні немає часу на вивчення проблем. Їх потрібно фахово вирішувати.

Між тим, волинський досвід показує, що немісцеві голови ОДА перші півроку тільки вникають в ситуацію, знайомляться з людьми, відвідують підприємства, перезавантажують чиновницькі апарати, зрештою, вирішують власні інтереси у цікавій для себе прикордонній області з багатим природним потенціалом, але не працюють на область та її громаду.

У нашій області є чимало порядних людей, які мають достатньо досвіду представляти ваші інтереси на Волині та з першого ж дня ефективно та конструктивно працювати спільно з органами місцевого самоврядування. Закликаємо Вас виправити цю помилку і призначити на Волинь місцевого представника з якостями ефективного менеджера, здатного генерувати прогресивні ідеї та забезпечувати комфортні, затишні та безпечні умови проживання у нашому краї.

Ще раз закликаємо дослухатися до позиції волинської громади, інтереси якої ми усі представляємо, та не призначати головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича».

Текст звернення підтримало більше ніж дві третіх від загальної кількості депутатів: 45 з 64. Єдиним депутатом, який був присутній в залі та не голосував за проєкт звернення, був депутат Святослав Кравчук.

До слова, 29-го жовтня на сайті президента України з’явилася петиція, щодо недопущення призначення луганчанина Юрія Михайловича Погуляйка на посаду голови Волинської облдержадміністрації.

Нагадаємо, нещодавно лідер Національного Корпусу Андрій Білецький оприлюднив відео, у якому розповів, що у зриві акції протесту проти відведення українських військ у Золотому винен ексзаступник голови Луганської ОДА Юрій Погуляйко. Також Білецький зазначив, що Погуляйко відомий на Луганщині як людина, яка «кришує» незаконну вирубку лісу.

29-го жовтня, під час парламентської перерви у стінах Верховної Ради, народний депутат Ігор Гузь записав відеозвернення до президента України Володимира Зеленського. Причина – урядова інформація про можливе призначення на голову Волинської облдержадміністрації «варяга» з Луганщини Юрія Погуляйка.


коментарів: 5
    • Сцепился за митницю та контрабас. Зуміє Коломойський із Палицєю своє відстояти? Питаннячко !Зе команда хлопці настирливі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Серпня, П’ятниця
Погода у Нововолинську та Володимирі