<

Над Арктикою вперше утворилася озонова діра, розміром у три Гренландії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:20 | 12.10.2020 / Новини / /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Над центральною частиною Арктики вперше утворилася озонова діра — концентрація озону там знизилась на 90%.

Про це повідомляє Nature з посиланням на Німецькій аерокосмічний центр в Оберпфаффенхофені та свідчать дані порталу NASA Ozone Watch, – інформує hromadske.ua.

Площа діри над Арктикою складає близько 6 мільйонів квадратних кілометрів, це територія у три Гренландії.

Озонові діри більш характерні для Південної півкулі, там вони регулярно утворюються над Антарктидою, однак у Північній півкулі через помірні температуру це стається рідко.

На висоті 18 кілометрів вчені зафіксували падіння концентрації озону на 90%. Як зазначає Мартін Дамеріас з Німецького аерокосмічного центру, це можна назвати першою появою повноцінної озонової діри над Арктикою.

Причина утворення діри — через сильні вітри в Арктиці затримався «полярний вихор» з холодними повітряними масами. Через більшу ніж зазвичай кількість холодного повітря почали утворюватися перламутрові хмари, на яких озон вступає в реакцію з хлором та бромом і у підсумку руйнується.

Вчені очікують, що з приходом теплих пір року і теплого повітря озонова діра затягнеться й не становитиме небезпеки. Однак є невелика ймовірність, що вона переміститься у бік низьких широт, де проживають люди. Тоді місцевому населенню доведеться попіклуватися про захист шкіри від ультрафіолетового випромінення.

Озонова діра — значне падіння концентрації озону в озоновому шарі планети, який стримує ультрафіолетове випромінення. В разі зменшення концентрації озону шкідливе випромінення може зашкодити людям та тваринам, також радіація нагріває світовий океан, збільшуючи смертність морських істот та рослин.

Озонові діри почали регулярно з’являтися внаслідок антропогенного впливу (внаслідок діяльності людини), зокрема активного використання хлорфторвуглеводнів. Його виробництво заборонено Монреальським протоколом із захисту озонового шару Землі. 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
28 Січня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі