<
Національний банк України ввів в обіг монету до 300-річчя Григорія Сковороди

01:17 | 23.11.2022 / Новини / /
Перегляди
83
/ Коментарі відсутні

Національний банк України ввів в обіг монету, присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді. 

Номінал монети «Сад божественних пісень» 20 гривень. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

На аверсі монети розміщено: символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. 

Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…»). Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».

На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав».

Над створенням монети працювали художник Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук та скульптори Святослав Іваненко і Володимир Атаманчук.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
23 Березня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі