<

На Волині – загроза зриву підготовки до опалювального сезону та постачання газу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:53 | 6.08.2015 / Новини /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Кошти, які сплачують споживачі за природний газ, перестали надходити на рахунки ПАТ «Волиньгаз». Це означає, що ресурсу на виконання обов’язкових робіт, аварійних викликів та виплату заробітної плати газовикам немає.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) рядом ініціатив призвела до колапсу у газовій галузі. Розпочинаючи з 1 липня 2015 року гроші, що надходять від споживачів як оплата за газ, акумулюються на спеціальних рахунках Ощадбанку. Так, протягом липня на рахунках державного банку було заблоковано 35 мільйонів гривень, які сплатили волиняни за газ.

Натомість підприємства, які безпосередньо здійснюють транспортування (ПАТ «Волиньгаз») і постачання природного газу (ТОВ «Волиньгаз збут»), коштів не отримують. Через відсутність ресурсів неможливо виконати необхідні роботи щодо підготовки газових мереж області до опалювального сезону.

«На сьогодні ми змушені призупинити роботи з ремонтів мереж, оснащення їх сучасним обладнанням, бо під загрозою навіть робота аварійної служби газу «104», автомобілі якої невдовзі не буде чим заправляти.  Крім того на підприємстві зростає соціальна напруга, адже грядуть проблеми з виплатою зарплати. Ми вперше за роки незалежності не в змозі гарантувати споживачам безперебійного газопостачання», – прокоментував ситуацію голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

Керівництво ПАТ «Волиньгаз» стверджує, що криза в галузі та важкий фінансовий стан підприємства зокрема були створені штучно, а саме через низку рішень НКРЕКП. Так, упродовж 2014-2015 років діяли тарифи на транспортування і постачання газу, які не покривали фактичних затрат підприємства на здійснення цих послуг. Також в тарифах, затверджених НКРЕКП, встановлений рівень технологічних втрат, що не відповідає реальним показникам. Це створює у підприємства штучні борги за газ, ресурс на покриття яких відсутній. Крім того, КМУ без будь-якого обґрунтування зменшив норми споживання газу до рівня, нижче реального споживання. Цим самим, на підприємство був покладений додатковий фінансовий тягар. ПАТ «Волиньгаз» неодноразово зверталося до регулятора з проханнями переглянути економічно необґрунтовані рішення і попереджало про їх небезпеки.

Довідка: Учасники ринку газу отримують плату за послуги відповідно до Порядку встановлення Алгоритму розподілу коштів, що надходять від споживачів газу на розподільчі рахунки постачальників. НКРЕКП  прийняла зміни до зазначеного Порядку, які набули чинності 22 червня 2015 року.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Квітня, Вівторок