<

На Волині в січні без газу можуть залишитись 65% бюджетних установ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:43 | 13.12.2017 / Новини /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

На Волині до закупівель газу не готові близько 65% бюджетних установ – а це школи, спортивні заклади та лікарні. Вже з січня вони можуть залишитися без поставок газу, через те, що вони навіть не почали тендерні процедури для закупівлі газу в наступному році.  У той же час, тендерна процедура не є гарантією кращої ціни на газ – фахівці «Волиньгаз збут» звертають увагу на те, що окремі постачальники в подальшому завищують ціну торгів на 10-20%.

Постачання газу можливе лише при наявності  в спожавачів – юридичних осіб відповідних договорів із компаніями-постачальниками. Згідно з чинним законодавством, усі бюджетні та держустанови з річним обсягом закупівлі газу більше ніж 200 тис. грн., зобов’язані провести процедуру закупівлі природного газу на тендерних торгах на платформі ProZorro. Але на Волині лише 35% бюджетних установ провели такі тендери. Решта навіть не починали таки процедури, які, зазвичай, тривають майже місяць.

У Волинській області поряд із «Волиньгаз збут» природний газ реалізують понад 10 приватних компаній. Але «Волиньгаз збут» утримує лідируючу позицію в якості незалежного постачальника. Цього року компанія здійснює поставки газу більше 90% бюджетних установ області. І це, незважаючи на те, що конкуренти використовують сумнівні прийоми для того, щоб потіснити на ринку «Волиньгаз збут».

«Звертаємо увагу покупців газу на те, що наша компанія протягом року знижує ціну газу. Наприклад, у 2017-му році зниження доходило до 10%. Крім того, при співпраці з нами клієнти мають ряд переваг – грамотні консультаційні послуги, гнучкі умови, гарантовані поставки і відсутність форс-мажорів», – зазначив директор «Волиньгаз збут» Микола Тищук.

Також суттєвою перевагою є наявність прямих договорів між «Волиньгаз збут» і газотранспортною компанією «Укртрансгаз», що позбавляє замовника від додаткових витрат на підготовку та публікацію змін до документів, а також спрощує проведення розрахунків.

На відміну від ТОВ “Волиньгаз збут”, яке на конкурсних торгах завжди вказує реальну вартість газу, деякі приватні постачальники, для того, щоб виграти тендер, спочатку демпінгують, занижують ціну. Але потім вони висувають істотно завищені ціни на газ. Так, у Ковельському районі приватна компанія-постачальник, вигравши тендер у жовтні, відразу підвищила бюджетникам ціну другий місяць осені на 10%, іще на 10% у листопаді.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2015 року, згідно з положеннями Закону України «Про ринок природного газу», поставки газу споживачам-юридичним особам здійснюються на ринкових умовах.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Квітня, П’ятниця
18 Квітня, Четвер