<
На Волині розпочинається нерест: заборонено рибалити на річках Західний Буг та Луга

14:17 | 11.04.2022 / Новини / /
Перегляди
396
/ Коментарі відсутні

З 11-го квітня на водоймах Волині діятиме нерестова заборона риболовлі.  

Волинський рибоохоронний патруль повідомляє, що враховуючи рекомендації науковців Інституту рибного господарства НААН у 2022 році терміни нерестової заборони на рибогосподарських водних об’єктах Волинської області встановлюються:

 • з 11-го квітня по 30-те травня 2022 р. – на річках та їх кореневих водах (руслові озера, ставки, заплави);
 • з 11-го квітня по 20-те червня 2022 р. – на водосховищах;
 • з 11-го квітня по 10-те липня 2022 р. – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період озера, ставки, стариці русел).

У природно-заповідних фондах нерестовий період визначається згідно відповідного положення. У  НПП “Припять – Стохід” нерест триває з 20-го березня по 30-те травня на річках та з 1-го квітня по 20-те травня на озерах. Відповідно до Положення Шацького НПП там нерест триває з 20-го березня по 10-те червня.

Наказом Управління Держрибагентства у Волинській області основними місцями нересту водних біоресурсів на річках Волинської області, де заборонено рибальство, визначаються такі ділянки:

 • заплава р. Стир урочище «Чебені» Рожищенської територіальної громади Луцького району;
 • русловий ставок та заплави на р. Конопелька в межах с. Носачевичі Рожищенської територіальної громади Луцького району;
 • заплава р. Стир урочище «Білі береги» поблизу с. Семки Колківської сільської ради (ТГ) Луцького району;
 • р. Стохід із заплавами від с. Гулівка Повурської територіальної громади Ковельського району до с. Рудка-Червинська Прилісненської територіальної громади Камінь-Каширського району;
 • старе русло р. Стир с. Підгайці Луцького району;
 • нерестова ділянка «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району ;
 • нерестова ділянка «Старе русло» старе русло із заплавами р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
 • нерестова ділянка «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
 • заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
 • заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
 • заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади Володимир-Волинського району.

З координатами цих нерестових ділянок можна ознайомитися на інтерактивній карті за посиланням.

На інших рибогосподарських водних об’єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об’єкти) області нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.

Окрім зазначеного, забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
6 Жовтня, Четвер
5 Жовтня, Середа
Погода у Нововолинську та Володимирі