<

На дорогах з’являться «розумні» камери: на українських водіїв чекають нові штрафи

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:09 | 6.01.2022 / Новини / , , , /
Перегляди
714
/ коментарі 2

У 2022 році на дорогах України вперше з’являться «розумні» камери. Вони зможуть виписувати «листи щастя» не тільки за перевищення швидкості.

Зараз камери на дорогах фіксують виключно перевищення швидкості. Але найближчим часом вони навчаться розпізнавати й інші порушення правил дорожнього руху. Про це ще минулого року повідомляв Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, пише Главком.

Тестувати нові комплекси автоматичної фіксації порушень поліція почне вже цього року. «Розумні» камери розрізнятимуть дорожню розмітку та сигнали світлофора. А це дасть їм можливість визначати порушників, які проїжджають на червоне світло, люблять їздити смугою громадського транспорту, виїжджають на зустрічну смугу там, де цього робити не можна.

Перші тестові комплекси з новими функціями запрацюють до квітня 2022 року. А Білошицький закликав українців долучитися до їх встановлення.

«Закликаю громади долучатися до цього процесу та розвитку системи автофіксації та звертатися з пропозиціями про встановлення камер автоматичної фіксації», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, перші камери на дорогах України запрацювали у червні 2020 року. За даними поліції, станом на 4 листопада 2021 року вже працювало 236 комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

До кінця 2021 року поліція обіцяла довести кількість камер до 270 одиниць. На 2022 рік заплановано запуск ще 210 комплексів, а на 2023 рік – ще 100.

За підрахунками поліції, за рік камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху заробили на українських водіях близько 260 млн грн.


коментарів: 2
  1. аби ця “розумна” камера могла розрізнити машину роботяги від чиновника то їй би ціни не було….

    • Правила дорожнього руху одинакові для всіх, і карати за їх порушення треба всіх підрад, а не вибірково, в залежності хто де працює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
30 Травня, Вівторок
29 Травня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі