<

Мусять обирати між їжею та опаленням: у Польщі понад 2 мільйони людей страждають від бідності

02:12 | 24.01.2022 / Новини / /
Перегляди
508
/ коментарів 8

Понад 2 мільйони поляків страждають від бідності. Вони живуть на менше ніж 20 злотих на день (142 гривні).

Про це свідчать дані дослідження, проведеного польським комітетом Європейської мережі з боротьби із бідністю (EAPN Polska), пише ТСН.

Згідно з дослідженням, у Польщі протягом 2020 року людей, які живуть за межею бідності, стало більше на 378 тисяч. Загалом же майже 2 млн осіб, тобто приблизно 5,2%, живуть на суми нижчі від прожиткового мінімуму. З них – 410 тисяч дітей і 312 тисяч пенсіонерів.

Йдеться про такі суми як: 640 злотих (4 545 грн) на місяць для тих, хто живе поодинці, і 1727 злотих (12 267 грн) на місяць для сімей з 4 осіб, у якій двоє батьків та двоє дітей до 14 років.

Як уточнює bankier.pl, зазначена кількість поляків живе на менш ніж 20 злотих на день. Зазначається, що громадяни не можуть дозволити собі задовольнити основні потреби: купити їжу, взуття, не кажучи вже про опалення. Вони мають обирати.

Якщо говорити про житло, то, за даними Євростату, майже 4 мільйони людей, тобто кожен десятий житель Польщі, живуть у квартирі з принаймні однією з таких незручностей: протікає дах, волога на стінах, підлозі чи фундаменті, а також має гниття віконних рам або підлоги.

На думку очільника EAPN Polska Рішарда Шарфенберга, зростання кількості людей, які живуть за межею бідності – тимчасове явище і, найімовірніше, спричинене призупиненням частини економіки. Водночас на це впливатиме й інфляція, яка зростає.

За оцінкою авторів звіту, торік 44% дітей могли бути виключені із соціального життя. Більше того, незважаючи на додаткові пільги, майже на 50 тисяч зросла кількість вкрай бідних пенсіонерів.

«6-річна Льонька не має взуття на зиму. Вона також ходить в будинку в куртці, бо опалення газом стало дуже дорогим за останні місяці. Її мама вчить польську, заробляє трохи більше двохсот доларів. Їй поки що вистачає на їжу, але вона з острахом дивиться на зростання цін на хліб, – це одна з багатьох історій людей, які страждають від бідності», – пише bankier.pl.

коментарів: 8
  1. зараз прийде вовка і розкаже, які вони невдахи і як він їх жаліе… и вискаже здивування, “чому вони не їздять на непоганих машинах, яких повно на вулицях”

  2. Така ситуація є в кожній країні, коли люди живуть нижче загальноприйнятих норм. Не всі готові щось змінювати в своєму житті, бо звикли до данних умов…

    • Точно ! Навідь в піндосії е люди, які живуть в коробках під мостом, бо їм так подобаеться ! і ці з пшекії теж такі збоченці, особливо діти і пенсіонери, цю долю вони самі собі обрали ! правда, Georg ?

  3. То все кляті заробітчани позаймали їхні робочі місця та не дають їм працювати та заробляти

  4. “640 злотих (4 545 грн) на місяць” – ще б у більшості наших пенсіонерів були б такі “бідові пенсії”…

    • То ж не зрівнюйте рівень життя у пшекії та на окраїні . там люди явно не по 300-400 баксів зарплати за місяць отримують

  5. 142 гривні в день помножте на зо днів буде 4200,а тепер скажіть скільки пенсіонерів в Україні отримує таку пенсію і на скільки в нас дорожчі продукти ,а тоді пишіть про бідність і не забудьте вказати ,що в Україні хто б не прийшов до влади ,навіть найменьше хамло ,відразу починає красти ,а суди і прокуратура живуть на хабарях від тих же злодіїв .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Травня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі