<
Місячне затемнення 17-го липня: де і коли буде видно

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:11 | 15.07.2019 / Новини / /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

У ніч на 17-те липня над територією більшої частини Європи пройде місячне затемнення. Його можна буде спостерігати і з України.

Як повідомляє астрономічний портал Галактик, це буде часткове затемнення місяця, яке зможуть побачити і на всій території України, – пише Нововолинськ.com.ua.

16 липня майже повний Місяць досягне спадного вузла своєї орбіти і покриє Сатурн при видимості в Південній Америці і акваторії Тихого океану. Прийнявши в цей же день фазу повного місяця, місячний диск сховається за земною тінню, тобто відбудеться приватна місячне затемнення. Місяць увійде в тінь Землі приблизно на 65%, але це станеться незабаром після півночі, тобто вже 17 липня в 0 годин 31 хвилину.

Місячне затемнення наступає, коли Місяць входить в конус тіні від Землі. Діаметр плями тіні Землі на відстані 363 000 км (мінімальна відстань Місяця від Землі) становить близько 2,6 діаметра Місяця, тому Місяць може бути затінена цілком. Коли Місяць під час затемнення повністю входить у тінь Землі, говорять про повну місячному затемненні, коли частково – про приватному затемненні.

Формально момент повного місяця настане через кілька хвилин після максимальної фази затемнення – о 0:40.

Часткове затемнення місяця можна буде побачити і на всій території України.

У США липневе повний місяць відомо як “Оленяча Місяць”. Це пов’язано з тим, що в цей час року у оленів з’являються нові роги.

Ще одна назва липневого повного місяця – “Громовий місяць” через часті гроз влітку. Англосаксонське ім’я – “Сінний місяць”, що пов’язано зі збором сіна.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
23 Березня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі