<

Литва заявила, що спецслужби Білорусі намагаються вербувати литовців

08:22 | 10.08.2023 / Новини / , /
Перегляди
58
/ Коментарі відсутні

Білоруські спецслужби намагаються вербувати громадян Литви, щоб вони фіксували пересування литовської армії та інформували про це білорусів.

Про це заявив начальник литовської прикордонної служби Рустамас Любаевас, повідомляє місцеве видання, – передає Кореспондент.

За його словами, навесні 2022 року Білорусь запровадила безвізовий режим для громадян Литви, Польщі та Латвії. Протягом першого півріччя 2023 року близько 230 тисяч громадян Литви скористалися цією можливістю і відвідали Білорусь. Проте декого з них намагалися завербувати білоруські спецслужби.

“У нас є інформація, що вербують громадян Литви, громадян Білорусі, які їдуть до Литви, просять зробити певні фото, зафіксувати пересування військових частин, сфотографувати певні об’єкти”, – сказав Любаевас.

Управління держохорони Литви також попереджає про цю небезпеку. Білоруські спецслужби на кордоні перевіряють комп’ютери, телефони та акаунти в соцмережах, після чого шантажем і психологічним тиском спонукають мандрівників до співпраці, наголошують там.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Жовтня, Середа
Погода у Нововолинську та Володимирі