<

«Липовий» сертифікат: через «Ягодин» хотіли вивезти деревину на понад сто тисяч гривень

01:08 | 20.05.2023 / Новини / , , /
Перегляди
3762
/ 1 коментар

Через «Ягодин» намагались вивести з України деревину у майже 30 кубічних метрів та вартістю понад 100 тисяч гривень. Визначили, що документи на деревину – підробні, бо з описаних в Сертифікаті про походження колод сосни неможливо випиляти дошки тих розмірів, що їх намагались експортувати.

Волинські митники на посту «Ягодин» зупинили неправомірне вивезення з України майже 30 кубічних метрів деревини. Порушення виявили під час оформлення вантажу, який автоперевізник доставляв від продавця з Чернігівщини до покупця у Литві. Про це 19-го травня повідомили на фейсбук-сторінці Волинської митниці.

Задекларований товар – специфічний, оскільки повністю складався з обрізних пиломатеріалів, виготовлених із породи «сосна». Відповідно до чинного законодавства, такий експорт підлягає під заходи нетарифного регулювання, серед яких обов’язковим є подання Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Цей документ був пред’явлений перевізником у товаросупровідному пакеті, однак викликав сумнів у пильних митників.

За висновками вирішили звернутись до експертів з кафедри ботаніки, деревознавства та недеревних ресурсів Національного лісотехнічного університету. Вони офіційно підтвердили, що з описаних в Сертифікаті про походження колод сосни неможливо випиляти дошки тих розмірів, що їх намагались експортувати. А розмірні характеристики дерев, що ніби-то стали сировиною для пиломатеріалів, замалі для виготовлення такого значного обсягу продукції.

 Дії експортера містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 483 Митного кодексу, про що складено протокол. Лісоматеріали тимчасово вилучили на склад митниці.

Їхня вартість оцінена у майже 100 тисяч гривень. Подача недостовірних відомостей про товар тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Остаточні рішення у справі – за судом.


один коментар
  1. Малу взятку пропонували цим митним хабарникам ,от вони і показали які чесні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
2 Жовтня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі