<

Космічний апарат, спрямований із Землі, вдарить по астероїду

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:03 | 26.09.2022 / Новини / , /
Перегляди
248
/ 1 коментар

Американське космічне агентство NASA завершує останні приготування до зіткнення космічного корабля з астероїдом у рамках першого у світі випробування планетарного захисту.

Місія називається «Тест перенаправлення подвійного астероїда» або DART. Космічний корабель DART стартував до астероїда у листопаді минулого року. 26 вересня він зіткнеться із небесним тілом, пише Internet.ua

Експеримент призначений для перевірки можливого методу зміни напрямку руху астероїдів, які вважаються загрозою для Землі.

Метою місії є астероїд Діморфос, який є частиною системи астероїдів із двох тіл. Діморфос – це невеликий «супутник» (розмір у діаметрі 160 м), який обертається навколо більшого астероїда Дідімос (780 м). Жодної небезпеки для Землі ця система астероїдів не становить.

У NASA вважають, що удар по елементу системи астероїдів ефективніший для перевірки методу зіткнення, ніж «атака» на одиночний астероїд.

Зіткнення відбудеться приблизно за 11 млн кілометрів від Землі.

В даний час Діморфос здійснює один оберт навколо Дідімоса кожні 11 годин 55 хвилин. Відстань між центрами двох астероїдів становить 1,18 км. Космічний корабель DART прагнутиме вразити Діморфос майже в лоб. Зіткнення, вважають вчені, скоротить час, необхідний маленькому астероїду для обігу навколо Дідімоса, на кілька хвилин.

У NASA кажуть, що уповільнення хоча б на 73 секунди дозволить вважати успішну місію.

Зміни траєкторії астероїда вивчатимуть із Землі за допомогою телескопів.

Момент зіткнення має бути зафіксований на зображеннях, зроблених із 14-кілограмового кубсату LICIACube, який кілька днів тому відокремився від апарату DART.

LICIACube – проєкт італійської космічної агенції. Його створила італійська космічна інженерна компанія Argotec. Кубсат обладнаний двома камерами.


один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
1 Жовтня, Неділя
30 Вересня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі