<
Кабмін дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі, – МОЗ

01:55 | 6.09.2023 / Новини / , /
Перегляди
28
/ Коментарі відсутні

Кабмін вніс зміни до «Порядку задоволення потреб Сил безпеки та Сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану», що значно розширює коло людей, які можуть проводити переливання цільної крові на фронті.

Зокрема йдеться про переливання крові бойовими медиками на догоспітальному етапі, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ).

“Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання. Для цього МОЗ розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії. Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові. Зазначена навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що це рішення уряду значно розширює коло людей, які можуть проводити трансфузію цільної крові на фронті. Його нагальність та необхідність обумовлена тим, що далеко не кожен бойовий медик має відповідну медичну освіту. Переважно, допомогою пораненим на передовій та їх евакуацією до стабпунктів або госпіталів займаються люди з відповідними навичками й досвідом, втім без медичної освіти.

До того ж реалії війни та сучасні протоколи надання першої медичної допомоги на полі бою, зокрема TCCC, передбачають процедуру заміщення крововтрати, що можна забезпечити переливанням цільної крові. Її будуть проводити в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю.

“Лише за приблизними підрахунками, впровадження механізму забезпечення донорською кров’ю фронту та відповідних навчальних програм з основ трансфузійної терапії дозволить суттєво зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов’язаних із крововтратою. Адже вчасне переливання цільної крові дозволяє виграти час на доставлення пораненого до найближчого госпіталю”, — йдеться у повідомленні.

29-го серпня Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким у разі нагальної потреби за надзвичайних ситуацій донорську кров та її компоненти зможуть ввозити в Україну з-за кордону.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 Грудня, П’ятниця
7 Грудня, Четвер