Відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Литовезької ОТГ

09:11 | 11.11.2017 / Рубрика: Іваничі / Прокоментуй!

Об’єднані територіальні громади Прибужжя працюють над стратегічним плануванням розвитку своїх громад. До розробки цього документу залучаються жителі громади і фахівці-консультанти.

На перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Литовезької ОТГ прийшли зацікавлені члени громади – повідомляє Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя на фейсбуці

Сільський голова Іван Іванчук наголосив, що ставши об’єднаною територіальною громадою, вони отримали повноваження, власні та зовнішні ресурси, тому є відповідальними перед своїми мешканцями за формування комфортного та безпечного середовища проживання. Для цього потрібен розвиток, розвиток прогнозований та вмотивований. Потрібне розумне планування розвитку території.

Експерт з регіонального розвитку Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Гоцалюк розповів, що плануючи розвиток громади, потрібно орієнтуватися на три складові стратегії – розвиток місцевої економіки, розвиток людського капіталу та збереження довкілля. Тому детально познайомив присутніх із методологією стратегічного планування, показав схеми процесу розробки стратегії, як правильно провести факторний аналіз SWOT, що таке структура цілей.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк наголосила, що розвиток громади значною мірою залежить і від місцевої влади, і від місцевого населення. Не може влада самостійно або населення самостійно вирішити проблеми розвитку – це спільна робота і вирішується вона спільними зусиллями. Тому Стратегія розвитку має бути реальною, розрахованою на реальні фінанси, які можна залучити, а процес її розробки має відповідати правилам громадської участі і лобістської незаангажованості. Привела позитивні приклади підтримки і розвитку місцевої економіки, закликала залучати місцевих підприємців до розробки Стратегії розвитку громади.

Із можливостями співпраці у процесі створення нових робочих місць у громаді познайомив присутніх директор Іваничівського районного Центру зайнятості Гарік Татоян.

Попереду Литовезької ОТГ найважливішй етап розробки Стратегії – це збір пропозицій з боку представників громади щодо ідей проектів, які дозволять сформувати операційну частину Стратегії. Ідеї проектів будуть відібрані, проаналізовані та пріоритезовані робочою групою, а за результатами цієї роботи будуть визначені джерела фінансування найважливіших для громади проектів.

Над Стратегіями розвитку громад активно працюють Зимнівська, Вишнівська, Павлівська ОТГ. Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя впевнена, що реалізація цього документу допоможе громадам підвищити їх економічну спроможність, забезпечить постійний розвиток території та значно підвищить якість життя у громаді.

Додати коментар


Погляд

Як студенти Нововолинського електромеханічного коледжу їздили на обмін в Новоград-Волинський
Наші пригоди у Новограді-Волинському Завдяки співпраці між ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» та Новоград-Волинським промислово-економічним технікумом ...

Новини

21 березня, Середа
14:44
Волинські шахти штучно доводять до закриття, – нардеп
13:49
Суддю з Луцька запідозрили в оборудці з рішенням
13:14
У Володимирі-Волинському працюватиме мобільний сервісний центр МВС
12:46
У квітні українців очікує 11 вихідних
12:19
В Любомлі патрульні на очах у дитини побилися з водієм
11:53
Шлях до одужання – 3-річний Роман Гальчик із Нововолинська долає рак
11:48
У Володимирі-Волинському підняли вартість проїзду у громадському транспорті з двома поправками
11:16
Школяр на Донеччині помер на уроці фізкультури
11:01
Хлопець з Нововолинська, який похвалився крадіжкою в мережі Instagram, вибачився перед власником магазину
10:54
У Дніпрі завалився дах підземного переходу
10:33
В Любомлі збудують сучасний спортивний комплекс за 5 мільйонів
10:11
Селянка з Волині пройшла крізь біль у шоу “Поверніть мені красу”
09:55
Поблизу Нововолинська маршрутка з пасажирами злетіла в кювет
09:31
У Луцьку за день сталося більше 10 ДТП
09:09
Ігор Гузь вимагає перевірити та покарати призначених Гунчиком голів РДА 2
08:42
«Вугільний сепаратизм» розслідування ZІКу про таємні поставки вугілля з ОРДЛО
07:47
Укрзалізниця призначила чотири додаткових потяги на Великдень
06:49
Українцям стали видавати менше субсидій
04:51
Савченко прокоментувала звинувачення в підготовці теракту
03:44
Переляк дівчини під час катання на атракціоні підірвав Мережу
Усі новини