<
В Іваничах члени земельної комісії не хочуть виділяти землю лісовому господарству

Лісомисливське господарство просить виділити на території Іваничівської громади земельну ділянку під заліснення. Земельний відділ селищної ради рекомендував надати для посадки лісу понад 3 га землі. Однак члени земельної комісії – проти цього, адже наразі відсутністня співпраця з лісівниками.

Це питання розглянули 31-го серпня під час чергового засідання членів земельної комісії. Її очільниця Наталія Мазурок повідомила, що Володимир-Волинська райдержадміністрація отримала лист-звернення від ДП “Володимир-Волинське лісомисливське господарство” щодо сприяння у виділенні земельних ділянок під заліснення, яке, у свою чергу, переадресувало територіальним громадам. Його отримала й Іваничівська селищна рада. І тепер це питання мають розглянути місцеві депутати на черговій сесії і прийняти відповідне рішення. А переред цим його винесли на розгляд земельної комісії.

Наталія Мазурок зауважила, що під заліснення просять законсервувати земельні ділянки з числа мало продуктивних і деградованих сільськогосподарських земель. Земельний відділ, за її словами, віднайшов на території громади дві таких ділянки – в селах Долинка і Соснина. Там рекомендується виділити для нових лісових насаджень понад 3 гектари землі й висадити протягом 3 років біля 15 тисяч саджанців дерев.

Однак депутати, які входять в земельну комісію, обурились. Мовляв, для мешканців горомади земельних наділів не вистачає, але для лісового господарства земля знайшлася. До того ж ці земельні ділянки можна продати і наповнити місцевий бюджет, або ж створити там рекреаційну зону. Тим паче, що наразі з лісівниками відсутня хоча б якась співпраця.

“Для чого передавати нашу землю з селищної власності в державну. Яка користь нашій громаді буде від цього? Наразі нашим мешканцям нема доступу до лісів. Наприклад, вони не можуть ні самостійно заготовити там дрова, ні купити їх. В лісах тільки працюють свої люди. То ми дамо землю, посадимо дерева, а рубати їх будуть лісівники. Чим нам допомогло лісомисливське господарство? Нічим. Ми в першу чергу маємо думати про жителів нашої громади”, – зазначив Руслан Мартинюк.

Розглянувши усі нюанси цього питання, члени земельної комісії вирішили не рекомендувати виділення землі Володимир-Волинському лісомисливському господарству. Однак остаточно усі крапки над “і” приймуть депутати селищної ради під час чергової сесії.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
18 Серпня, Четвер
17 Серпня, Середа
Погода у Нововолинську та Володимирі