<

Історичний політ: астронавти NASA повернулися з космосу на судні SpaceX

00:37 | 5.05.2021 / Новини / /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

Чотири астронавти повернулися на Землю з Міжнародної космічної станції, куди їх доправило судно Dragon Resilience американської компанії SpaceX.

Як пише BBC News, капсула з екіпажем спустилася на парашутах у Мексиканську затоку вночі – це перше нічне повернення американців з космосу за останні 53 роки.

Капсула Dragon Resilience приводнилася в Мексиканській затоці неподалік від узбережжя Флориди о 2:56 за місцевим часом (09:56 за Києвом).

Її політ з МКС тривав шість з половиною годин.

Політ Crew Dragon-1 – це друга пілотована місія судна, розробленого компанією SpaceX Ілона Маска, та перша регулярна місія на орбіту.

За астронавтами відправили судно Go Navigator, яке підібрало космічний апарат в районі приводнення.

Через негоду повернення на Землю затрималося.

NASA повідомляє, що астронавти почуваються добре.

Під час трансляції екіпаж подякував усім учасникам операції. “Ми хочемо подякувати за це дивовижне судно Resilience. Ми казали про це до польоту, і я скажу про це знову. Дивовижно, чого можна досягти, коли люди об’єднуються. І я просто хочу сказати, що ви усі змінюєте цей світ! Вітаю!” – підсумував Майкл Гопкінс.

Після повернення на Землю астронавти пройдуть медичне обстеження, а потім з Пенсаколи (штат Флорида) вирушать до Г’юстона (Техас).

Зараз на МКС залишаються семеро членів екіпажу, зокрема троє росіян, троє американців та один астронавт з Японії.

Востаннє астронавти поверталися на Землю вночі в грудні 1968 року, після польоту місії “Аполлон-8”, учасники якої вперше вийшли на навколомісячну орбіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Жовтня, П’ятниця