Газові мережі в багатоповерхівках: «Волиньгаз» пояснив, хто відповідальний та хто обслуговує

19:10 | 10.09.2020 / Рубрика: Новини / Позначка: / Прокоментуй!

До старту опалювального сезону залишається майже місяць. Тому начальник відділу технічного обслуговування АТ «Волиньгаз» Роман Шабала пояснив, кому належать газові мережі в багатоквартирних будинках, хто відповідає за їх технічний стан і хто повинен мережі обслуговувати.

Враховуючи  зміни в чинному законодавстві, оператор ГРМ не обслуговує газові мережі на фасадах будинків та внутрішньобудинкові газові мережі, а також газоспоживаюче обладнання, – повідомляє пресслужба АТ «Волиньгаз».

Відповідальність за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, покладено на їх  власників, управителів або балансоутримувачів.

«Оператор газорозподільних мереж «Волиньгаз» обслуговує зовнішні газові мережі до першого відключаючого пристрою на фасаді будинку. Усе інше – фасадні газопроводи будинків, у під’їзді – це внутрішньобудинкові газові мережі загального користування, газові прилади.

Відповідно до чинного законодавства, за справний стан, технічне обслуговування та ремонт, відповідають власники (управителі) або балансоутримувачі», – пояснив газовик Роман Шабала.

Для технічного обслуговування необхідно укласти договір з компанією, яка має ліцензію на виконання таких робіт. Особливо актуально це напередодні опалювального сезону, адже газом споживачі почнуть користуватися значно активніше, ніж влітку.

«Газопроводи відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання» потрібно обслуговувати з певною періодичністю.  Це роботи підвищеної небезпеки, тому їх проводять компанії з відповідною ліцензією. До них належить і АТ «Волиньгаз».

Увесь перелік підприємств, які мають право обслуговувати газові мережі  можна дізнатися в Управлінні Держпраці у Волинській області», – зауважив начальник відділу технічного обслуговування АТ «Волиньгаз» Роман Шабала.

Перед укладенням договору власник (управитель) або балансоутримувач підписує з Оператором ГРМ, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Без актів розмежування та укладеної угоди на обслуговування внутрішньобудинкових мереж АТ «Волиньгаз» не має юридичних підстав згідно з правилами безпеки систем газопостачання проводити розподіл природного газу.

Для безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання потрібно згідно з графіками  проводити профілактичний огляд, ремонтні роботи, перевірку герметичності мереж і газового обладнання, ліквідацію витоків газу, перевірку димовентиляційних каналів тощо.

Детальнішу інформацію з приводу технічного обслуговування, ремону внутрішньобудинкових систем газопостачання споживачі газу можуть одержати за номерами телефонів: 77-69-18 або 067 361 48 40.

Вайбер

Додати коментар


Погляд

Минуле, сьогодення і майбутнє «червоної» школи
Про неї говорять, за неї сваряться, її відстоюють, біля неї фотографуються. Вона така – одна і єдина. І найкраща. Бо унікальна. Ми називаємо її червона школа. Насправді, це ...

Новини

26 Жовтня, Понеділок
15:02
В Нововолинську зафіксували 16 нових випадків коронавірусу: знову померла людина
14:36
Мальовнича осінь очима мешканців Нововолинська та Володимира
14:05
В офісі однієї з партій у Володимирі поліція після анонімного дзвінка шукала бюлетені
13:41
Осквернив алею Небесної сотні у Києві: молодика відрахували з вишу
13:01
У Володимирі зафіксували процедурне порушення видачі бюлетенів
12:34
23 нових випадки COVID-19 виявили у Володимирі
12:10
У працівників Володимир-Волинського міського суду виявили коронавірус
11:25
ТВК у Нововолинську приймає протоколи від дільничних виборчих комісій
11:08
Киянин, що випав з вікна готелю у Володимирі, отримав перелом хребця та забої
10:43
На Волині за добу виявили 183 випадки коронавірусу, померли четверо осіб
10:23
Перестало битися серце лікаря-невропатолога з Нововолинська 2
09:46
В Україні зафіксували 5 426 нових випадків COVID-19
09:15
Велосипедист порушив ПДР і потрапив під колеса автівки у Ковелі
09:12
[ОНОВЛЕНО] Результати паралельного підрахунку голосів
09:07
ТВК у Володимирі приймає протоколи від дільничних виборчих комісій
09:04
За даними паралельного підрахунку з невеликим відривом в Рівненській ОТГ перемагає Фініковський
08:44
Понад 95% виборців підтримали Сапожника у Павлівській ОТГ – паралельні підрахунки
08:32
У Вишнівській ОТГ за даними паралельного підрахунку найбільше голосів у Сущика
08:14
На ремонт вулиці у селі Любомльського району витратять більше мільйона гривень
07:40
80% у Католика: паралельний підрахунок у Зимнівській ОТГ
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі