<

Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи – ЗМІ

01:45 | 18.05.2021 / Новини / , /
Перегляди
5
/ Коментарі відсутні

Понівечений війною Донбас опинився на межі екологічної катастрофи через те, що занедбані та покинуті шахти заповнюються токсичними підземними водами.

Про це інформує ВВС з посиланням на NBC News

Зазначається, що вода, наповнена важкими металами та іншими токсичними речовинами, загрожує забрудненням питної води з річок та колодязів. Також вона робить навколишні ґрунти непридатним для сільського господарства.

Крім того, небезпечний газ із шахт – метан – виштовхується на поверхню, що загрожує землетрусами та вибухами.

За словами голови військово-цивільної адміністрації Торецька Василя Чинчика, лише 2 з 7 шахт навколо міста – “Центральна” та “Торецька” – продовжують працювати. Наразі місцева влада змушена відкачувати з шахт воду, щоб запобігти катастрофі.

Зокрема, виведена з експлуатації шахта “Нова” наразі працює як викачувальна станція. За словами інженера “Нової” Юрія Власова, якщо цю шахту затопить, то наступною стане “Центральна”, а потім токсична вода порине до річок Кривий Торець і Сіверський Донець, “звідки п’є весь Донбас”.

Окрім загальної економічної депресії в регіоні на екологічну ситуацію також впливає війна. Наразі під контролем сепаратистів опинилися 88 зі 121 шахти на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 Грудня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі