<
Депутати облради хочуть заборонити на території Волині Московський патріархат

17:18 | 10.05.2022 / Новини / , /
Перегляди
6502
/ коментарів 6

В апараті Волинської обласної ради зареєстрували проєкт рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної православної незалежної української церкви.

Проєкт рішення ініціюють депутати Ігор Лех та Микола Буліга, інформують у пресслужбі Волиньради.

У тексті звернення депутати висловлюють переконання, що в умовах розв’язаної росією війни проти України, Українська православна церква московського Патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Крім того, росія цинічно використовує УПЦ ПМ і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра».

«Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні». А позиція РПЦ та персонально патріарха Кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.
Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ Кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак, керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України», – йдеться у документі.

Відтак, ініціатори відповідного проєкту рішення пропонують звернутись до Верховної Ради України з вимогою прийняти Закон, що заборонить діяльність УПЦ МП в Україні.

До начальника ОВА Юрія Погуляйка депутати планують звернутися із вимогою негайно розглянути питання щодо скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області.

Правлячих архієреїв Володимир-Волинської та Волинської єпархій Володимира і Нафанаїла, священнослужителів та вірян УПЦ МП на Волині обранці громади мають намір закликати відкинути непорозуміння та сумніви, негайно вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, сісти за круглий стіл перемовин з представниками Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди закрило дорогу російській церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

Проєкт цього рішення буде винесено на розгляд найближчої сесії обласної ради.
коментарів: 6
  1. Очільник УПЦ митрополит Онуфрій, рішуче засудив віроломний напад рашистів в перший день війни 24 лютого та благословив усіх воїнів на захист України від окупантів. УПЦ на міцно стоїть на стороні правди і молиться за Україну та її народ. У ВСУ служать і боронять Україну від навіженого окупанта багато вірян УПЦ, тому прошу вас не сійте розбрат в тилу, не підігруйте рашистам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Серпня, Неділя
13 Серпня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі