<

Чи будуть українці отримувати “мінімалку” у розмірі 3200?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:58 | 27.10.2016 / Новини /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

Наступного року мінімальна зарплатня в Україні має зрости до 3200 гривень. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр Володимир Гройсман. Проте у проекті бюджету, який уряд подав до парламенту, передбачалася удвічі менша сума.

Поки що ані міністр фінансів, ані експерти не можуть чітко відповісти, звідки взяти кошти на це, і як такий крок вплине на економіку, пише ВВС Україна.

Напередодні президент Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Національної ради реформ, заявив, що зниження Єдиного соціального внеску (ЄСВ) від початку цього року дало можливість підприємцям суттєво підняти зарплати своїм працівникам.

“Підвищення зарплати має бути, як мінімум, на 20-30%”, – сказав пан Порошенко.

Слідом за ним про необхідність підвищення зарплат заявив і прем’єр-міністр Гройсман.

Він пропонує збільшити мінімальну зарплату до 3200 грн з наступного року. Хоча у проекті бюджету на 2017 рік уряд заклав “мінімалку” на рівні 1600 грн.

“Ми з вами забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине – що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн”, – заявив прем’єр і додав, що ця сума вперше відповідатиме і мінімальному споживчому кошику.

Керівник уряду доручив Мінфіну врахувати це підвищення у розрахунках прожиткового мінімуму у проекті бюджету на 2017 рік. Це, у свою чергу, може вплинути на розміри пенсійних видатків.

Втім, пан Гройсман не уточнив, де уряд збирається брати на це гроші.

Раніше прем’єр неодноразово заявляв, що бюджетні видатки наступного року можна буде збільшити лише тоді, коли буде точно відомо, звідки брати на це гроші.

Тепер Володимир Гройсман твердить, що “це абсолютно відповідає нашим можливостям і ми можемо це забезпечити з 1 січня 2017 року”.

Міністр фінансів Олександр Данилюк також не зміг назвати бодай якихось цифр.

За рахунок чого уряд підніматиме зарплатню і як це вплине на економічну ситуацію в країні – поки що це важко зрозуміти, каже старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Експерт вважає, що було б непогано, якби уряд, оголошуючи такі ініціативи, надав і якісь базові розрахунки.

“Зараз ми можемо казати лише про якісь загальні ефекти. Наприклад, це має дещо збільшити власні надходження Пенсійного фонду, який зараз значною мірою субсидується із держбюджету”, – каже експерт.

Олександр Жолудь припускає, що підвищення “мінімалки” не призведе до автоматичного зростання зарплат чиновників, як це було раніше.

Також, на його думку, треба буде шукати додаткові гроші на збільшення і пенсій, які прив’язані до прожиткового мінімуму. Але для цього спершу треба внести відповідні зміни у бюджет.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, Четвер