<
Через Ягодин намагались незаконно перевезти 20 тонн деревини, вартістю пів мільйона гривень

17:36 | 6.10.2022 / Новини / , /
Перегляди
167
/ Коментарі відсутні

Волинські митники упередили неправомірний експорт обробленої деревини і вилучили продукції на понад пів мільйона гривень: граб виявився сосною, а в’яз видавали за липу.

У пункті пропуску “Ягодин” увагу митників привернув вантаж, який був задекларований українським відправником як “дерев’яні загострені рейки з грабу та липи”, повідомляє Волинська митниця у фейсбуці.

Загалом – 19,8 тонн або 35 тисяч штук. Доданий до декларації Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів теж містив інформацію про граб та липу, як сировину для виготовлення цієї продукції.

Однак залишалися сумніви, які згодом підтвердив залучений експерт з кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу. Науковець встановив, що насправді у складі цього вантажу містяться дерев’яні рейки здебільшого з сосни, а ще кілька сотень штук – із в’яза. Зрозуміло, що порода деревини значно впливає на ціну пиломатеріалів з неї.

У результаті порушення складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 483 Митного кодексу.

Подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень Держмитслужби визначила їхню вартість у 525 тисяч гривень.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
28 Листопада, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі