<

Через морози в Україні – дефіцит електроенергії

11:19 | 11.01.2023 / Новини / , /
Перегляди
110
/ Коментарі відсутні

В Україні через морози на сході та в центрі країни збільшилося споживання електроенергії, через що зріс дефіцит потужностей. У двох областях вже застосували аварійні відключення.

Про це повідомила у телеграмі пресслужба Укренерго.

“Станом на 10:00 11-го січня споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури на сході і в центрі країни. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності”, – йдеться у повідомленні.

Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей довели ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. Вже з 7:00 у Дніпропетровській та Харківській областях ліміти були критично перевищені, внаслідок чого для збереження стабільної роботи енергосистеми були застосовані аварійні відключення.

В окремих областях внаслідок поривчастого вітру є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи.

У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій. 

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії. 

“Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово. 
Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень”, – додали в “Укренерго”.

Нагадаємо, «Волиньобленерго» розробило та оприлюднило графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 11-те січня. 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Вересня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі