<

Минулого тижня в Україні при пожежах загинуло 93 людини

Цей запис опубліковано більш як рік тому
00:31 | 15.01.2019 / Новини / /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Майже 100 громадян загинули на пожежах у власних домівках упродовж 7-13 січня. Жертвами найчастіше стають літні люди, та багатодітні сім’ї.

Більше десятка смертей щодня. Прикро, але щороку показник трагічних випадків у житловому секторі взимку стабільно зростає, повідомляють Волинські рятувальники.

Громадяни опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, палять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади.

Як зазначають вогнеборці, саме власна недбалість українців є основною причиною виникнення займань і як наслідок загибелі людей.

Статистика свідчить про те, що найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім’ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.

Так, минулої доби на Полтавщині, а саме в с. Веприк Гадяцького району, на місці пожежі у приватному будинку вогнеборці виявили тіло господарки помешкання.

Водночас, 13 січня двоє людей вчаділи у власному будинку на Житомирщині. В оселі проживали 93-річна власниця із 67-річним сином. За попередніми даними, займання сталося через необережність під час паління, адже біля ліжка загиблого фахівці ДСНС знайшли цигарки та недопалки.

Також на пожежі у Кривому Розі Дніпропетровської області загинув власник квартири, громадянин 1982 року народження. Пожежа, що забрала життя чоловіка виникла у кімнаті житлової квартири на 10 поверсі багатоповерхівки.

Загалом, за перший місяць нового року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 148 та 61 особа відповідно.

Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер