<

13-річний львів’янин став наймолодшим українцем, який підкорив Кіліманджаро

07:46 | 31.07.2021 / Новини / /
Перегляди
262
/ Коментарі відсутні

Наймолодший українець підкорив найвищу гору Африки. 13-річний львів’янин Данило Бега разом зі старшими братами і батьком піднявся на Кіліманджаро, а це 5895 метрів над рівнем моря.

Дорога угору зайняла 5 днів.

«Мій рюкзак, з яким я піднімався на Кіліманджаро, несли портери, я йшов із маленьким рюкзачком, в якому були необхідні речі – окуляри, карпа, сонцезахисний крем», – розповідає юний підкорювач.

Біля підніжжя +25, на вершині -15 і сильний вітер. Тож у рюкзаку мали бути й тепла куртка, каже Данило, і шорти, йдеться в сюжеті ТСН.

Похід тривав тиждень, п’ять днів піднімалися, два – спускалися. Спеціально до походу хлопець не готувався, бо змалку ходив Карпатами. Але Кіліманджаро це, каже, інше. Ближче до вершини треба було йти повільно і не робити зайвих рухів, бо починало бракувати кисню.

«Вода у нас вся замерзла і наші портрет носив гарячий чай. Мінімум по 5 ложок цукру, треба дуже багато енергії, особливо на вершині», – розповідає Данилко.

Саме штурм вершини, набір висоти у понад кілометр, був найважчим. 9 годин майже без перепочинку угору і потім стрімко назад униз. Аби недовго перебувати у зоні, де бракує кисню.

«Виникли вже проблеми з диханням, а різна може бути реакція організму, злякався за дітей», – розповідає батько хлопчиків Володимир Бега.

Юного туриста зустріли місцеві танцями і співом, коли довідалися що він – наймолодший українець, що підкорив Кіліманджаро.

Щороку цю гору в Танзанії, в доковідні часи, штурмувало близько 40 тисяч людей. Досвідчені альпіністи кажуть, це доволі легкий маршрут. Але є й складність – висота і те,  як її сприйме організм. Тож, багато хто сходить з маршруту через так звану гірську хворобу – кисневу недостатність.

«Це не альпінізм, але це висотний тренінг. Для дітей це особливо важко. Також складність Кіліманджаро, що це є різні кліматичні зони, тобто від субтропіків до арктичних», – пояснює організатор гірських походів Віктор Баранник.

Найвищу гору Африки Данило здолав, а от українська Говерла ще у планах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Січня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі