<

13-річну волинянку вперше в Україні прооперував робот-хірург у Львові

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:31 | 2.03.2021 / Новини / , /
Перегляди
19
/ Коментарі відсутні

У львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні прооперували 13-річну дівчинку з допомогою робота Da Vinci. Операція пройшла успішно. 

Про це повідомляє директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук, передає Захід.net.

Пацієнткою була 13-річна дівчинка із Волинської області, яка мала вроджену ваду кишківника. Її тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

«Численні госпіталізації та медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом», – повідомив Олег Самчук.

У цивілізованих країнах світу такі патології усуваються за допомогою роботичних систем Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тож батьки, дізнавшись про те, що у львівській лікарні є робот Da Vinci, звернулися по допомогу до львівських лікарів.

Оперувала пацієнту спільна команда хірургів двох львівських лікарень – швидкої медичної допомоги і ОХМАТДИТу. До її складу увійшли дитячий хірург ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич, хірурги Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський і анестезіолог Віктор Юрченко.

«З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години», – пише Олег Самчук.

Операція пройшла успішно. Дівчинку більше не турбує біль у животі, вона встає з ліжка і вже навіть ходить коридором. Попереду у неї ще тривала реабілітація, але вона, за словами лікарів, має шанс назавжди забути про свою проблему.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, Четвер
17 Квітня, Середа