Валерій Діброва: «Свою користь, як депутата, вбачаю у підтримці соціальних проектів»

16:23 | 27.10.2018 / Рубрика: Інтерв'ю / 5 коментарів

Про те, як працюється мільйонеру-аграрію у стінах теперішньої облради та чим живе нині ТОВ «П’ятидні», котре виробляє вісім відсотків валової продукції сільського господарства області, – підготувало інтерв’ю видання Слово Правди.  

 – Валерію Григоровичу, ви один із справжніх мастодонтів волинської політики, адже  з 1994 року постійно у складі обласної або ж районної рад. Були також народним депутатом ІІІ скликання.  Що вас змушує постійно балотуватись? Чи настільки політика – це ваше?

– Цікаве питання, на яке, на жаль, немає однозначної відповіді… Просто коли ти очолюєш велике підприємство і працюєш із тисячами людей, адже я рахую не лише своїх працівників, а і членів їхніх родин, а також орендодавців, яких наразі налічується близько семи тисяч, то мимоволі стаєш політиком, бо тобі довіряють люди і ти відчуваєш відповідальність перед ними. Відчуваю, що зобов’язаний це робити, адже щодня спілкуюсь із людьми, добре знаю, чим вони живуть і з якими стикаються проблемами, а відтак намагаюсь розв’язувати їх у вищих владних коридорах.

– У цьому скликанні обласної ради ви є членом постійної комісії з питань бюджету. Чи сумлінно виконуєте свої депутатські обов’язки та буваєте на усіх засіданнях комісій?

   – Не можу сказати, що відвідую усі комісії без винятку, але у більшості беру участь, особливо тоді, коли вирішуються важливі питання – зміни до обласного бюджету, виконання програм, затверджених обласною радою, розподіл коштів по виборчих округах тощо. Приємно, що робота бюджетної комісії з приходом нової очільниці Ірини Вахович пожвавилась та оновилась. Тепер на засіданнях заслуховують позицію кожного члена, не зважаючи на те, належить він до  «більшості» чи «меншості». Така робота в комісії мені імпонує, зважаючи на те, що склад нинішньої ради, на мою думку, найгірший за усі каденції.

   – Які за останній рік робили депутатські запити і звернення? Чи вдалось розв’язати на обласному рівні якісь місцеві проблеми?

– Запитів і звернень дуже багато, але їх в основному розглядаю і вирішую прямо на місці у своєму робочому кабінеті. Найчастіше вони стосуються матеріальної допомоги та виділення коштів та різні  проекти. Ми ведемо соціально відповідальний бізнес, адже окрім розвитку господарства та виробництва, вкладаємо значні кошти у соціальну інфраструктуру на територіях,  де розміщені потужності ТОВ «П’ятидні», а це Володимир-Волинський, Луцький, Локачинський та Любомльський райони.

Від трьох до п’яти мільйонів щороку йде як на адресну допомогу важкохворим або ж тим, хто опинився у скрутному становищі, так і на новорічні подарунки для дітей, подарунки до Дня захисника та Дня ветерана, матеріальну допомогу на ремонт соціальних об’єктів. І це не враховуючи того, що підприємство сплачує значні податки – торік до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 53 мільйони сукупних видатків. Тому свою користь, як депутата, вбачаю у підтримці соціальних проектів. Робота ведеться велика, але піар на цьому не робимо. Люди просто бачать результат.

   – Чи часто виступаєте на сесійних засіданнях обласної ради?

– На початках, коли сесія тривала увесь день, я виступав, але на останніх засіданнях практично не роблю реплік, адже коли бачиш, що твої слова ніхто не те, що не чує, а просто не хоче слухати, то який сенс комусь щось доводити?

   – Не можу оминути теми роботи вашого підприємства, яке за останні роки розвивається просто шаленими темпами – торік Президент перерізав стрічку на сучасному насіннєвому заводі, а днями відбувся пробний запуск новозбудованого елеватора. Як ТОВ «П’ятидні» вдається досягати таких успіхів?

   – У сільському господарстві основним засобом виробництва є земля. І від того, які результати матимеш на цій землі, залежить подальший розвиток. ТОВ «П’ятидні» обробляє 16,5 тисячі гектарів землі. За останні три роки врожайність зернових становить понад 85 центнерів з гектара, цукрових буряків – 730, ріпаку – 40, кукурудзи на зерно – 110 центнерів з  гектара.

Без зайвої скромності скажу, що у технологіях, підходах у роботі та розв’язанні завдань ТОВ «П’ятидні» деякою мірою перевершує європейський рівень. Багато фермерських господарств у Європі досягли певного успіху і перестали розвиватись, а нам ще є куди рости. І коли на підприємство приїжджають іноземці, а нещодавно у нас були шведи, німці і датчани, які бачать наші досягнення, то кажуть, що це фантастика. Тому 102 центнери пшениці з гектара – це вже реальність. Лишається лише продати врожай за вигідною ціною і тим самим акумулювати кошти для розвитку. Щорічно господарство освоює капітальних вкладень на суму понад 20 мільйонів гривень. Здавалося б, проста арифметика, але за нею стоїть титанічна робота всього колективу спеціалістів, яким я дуже тішусь.

У нас зовсім немає плинності кадрів – за останній рік прийняли на роботу більше  десятка фахових спеціалістів з Володимира-Волинського, Луцька та Ковеля. Створено нові робочі місця і у зв’язку із будівництвом елеватора в експедиційній службі та на залізничних перевезеннях. Маємо тепер власний тепловоз, а вагонопарк цього року поповнився 54-ма новими вагонами-зерновозами вартістю понад 3,5 мільйона доларів. Розвиваємо зараз і свій потужний автопарк.

   – Наскільки врожайним видався для вас цей рік, зважаючи на те, що через дощовий липень прогнози були не дуже втішні?

– Погодні умови майже не вплинули на наш врожай, адже не спинялись ні на хвилину і під час дощів. Близько 40 відсотків вдалось зібрати ще до активної фази  негоди. Молотили зерно з підвищеною  вологістю, то,  зазначу, що за 36 років своєї роботи на цій посаді ще не пам’ятаю, аби нам довелось сушити таку кількість пшениці. З 51-ї тисячі тонн, що зібрали, майже половину довелось пересушувати. Таким чином вдалось зберегти врожай, який вже починаємо відправляти своїм потягом в порти Одеси та Чорноморська.  Всього зібрали 95 тисяч тонн усіх зернових. Якщо поділити цю кількість на весь рік, то виходить, що щодня маємо вантажити по  чотири вагони.

    – Уже більше року працює насіннєвий завод. Які переваги отримує підприємство від цього об’єкту?

– Якщо наші агрономи щасливі на роботі, то, вважаю, що це і є найбільшою перевагою. Раніше вони мучились із насіннєвим матеріалом, де могли бути якісь домішки, а нині зерно усе чисте, відкаліброване, завдяки чому сівалки працюють, як годинниковий механізм. Тому працювати з таким матеріалом одне задоволення. І все це, звісно, позначається і на врожаї, який цього року  значно  вищий.

– Днями відбувся пробний запуск новозбудованого елеватора. Як  саме він працюватиме, чи обслуговуватиме і інші аграрні підприємства, окрім ТОВ «П’ятидні»?

– Елеватор наразі працює в режимі наладки на 50 відсотків своєї потужності. Думаю, що при його обсягах в  65 тисяч тонн, вже невдовзі на 40 тисяч тонн заповнимо його кукурудзою, адже обслуговуватиме не лише  ТОВ «П’ятидні», а й інші аграрні підприємства, зокрема Володимир-Волинського, Ковельського та Турійського районів, які раніше возили сушити  зерно до Луцька. Елеватор працюватиме повністю як відокремлена юридична особа зі своїм статутом. Тобто ТОВ «П’ятидні» виступає тут як інвестор та засновник.

Офіційне відкриття плануємо на середину листопада, коли вже повністю буде налагоджено роботу та благоустроєно територію. Зараз, дивлячись на новозбудований елеватор, навіть не віриться, що на цьому місці ще на початку квітня просто лежав сніг.

   – Ви є одним із фундаторів громадської спілки волинських та рівненських аграріїв «СПАС». Для чого було створене це об’єднання і які питання разом вирішуєте?

   – Вивчаємо усі поточні питання, що стосуються агробізнесу в цілому і, зокрема, наше об’єднання створене, аби запобігти рейдерству. Адже ситуація  така, що сьогодні перед вами може сидіти один власник, а завтра на цьому місці, через корупціонера-реєстратора, уже буде інший господар. Також ми постійно моніторимо законодавство, вносячи до нього свої рекомендації, проводимо «круглі столи» з представниками галузевої державної влади та різноманітні тренінги для наших спеціалістів.

– Останнім часом мало чути про благодійний фонд «Волинь-2014», який на початках війни  на Сході дуже допомагав військовим. Чи продовжується ще його діяльність?

– Цей благодійний фонд себе абсолютно не вичерпав. Він існує і зараз, але формат дещо змінився – працює в основному за рахунок поповнень і пожертв, як місцевих, так і тих, що надходять із закордону. Звісно, зараз збираємось не дуже часто, хоч  ще чотири роки тому  робили це щомісяця. Утім робота ведеться виконавчою дирекцією і ми продовжуємо допомагати військовим та їхнім родинам. Фонд «Волинь-2014» також  сприяв  коштами для добудови української церкви у Волновасі.

   – Ваш телефон ніколи не змовкає і навіть для цього інтерв’ю вам просто довелось його вимкнути. А чи знаходить Валерій Діброва час для відпочинку?

– Раз на рік обов’язково мушу викроїти час для відпочинку. У нас на підприємстві  дія своєрідна програма заохочення кращих працівників, які отримують у подарунок путівки до теплих екзотичних країнах. Зазвичай, ці поїздки плануємо після Дня працівника сільського господарства, але  оскільки цього року раніше справились із посівною, тому два десятки спеціалістів підуть у відпустку вже 3 листопада. Будемо відпочивати протягом десяти днів у Єгипті. Утім, довго сидіти без діла не можу, бо звик постійно бути у русі, вирішуючи купу різних справ навіть на відпочинку.

Тетяна ІЗОТОВА, Слово Правди.

5 коментарі
  1. Хоть я и ненавижу бандер а знаю у Гузя дома висит два портрета один и которых Бандеры но я все равно уважаю этого бендера за то что он сделал для округа столько сколько 55 зделали все ваши Мельныки и все разом взятые

  2. Чому не сказано як Діброва відноситься до своїх працівників ? Відношення до людей ніби вони реальний скот ! Поводить себе як феодал коли приїжає на завод ,ображає людей привселюдно такими словами ,що вуха в”януть!

  3. Нехай розкаже, як він на перехрестях завжди по Володимиру їздить на червоний , типа я ложив на вас всіх.Рідкісна сволот@….

    • А я бачив як Діброва стоїть на світлофорі в очікуванні зеленого сигналу, і не раз ))) “Молоток”, можливо в той день він кудись поспішав, думаю у кожного водія траплялась ситуація коли він їхав на червоний…

  4. Зажерся дуже вот і чхає на всіх,але повірте сьогодні князь а завтра грязь,при різних статках треба мати людяність,бо незнаїш що завтра буде…

Додати коментар


Погляд

Про 51-шу бригаду і банер до Порошенка
Різні думки ширяться просторами Фейсбуку про 51 бригаду і банер. Поважаю думку всіх, крім тих, хто плює образами на бригаду, бійців і опонентів Для ботів і “жовчометів”: 1. ...

Новини

20 березня, Середа
12:41
20 березня – день весняного рівнодення: традиції, значення та прикмети
12:03
Затримали 22-річного ковельчанина, який викрав інструменти на 11 тисяч гривень
11:37
У житловій багатоповерхівці Києва пролунав вибух
11:11
На Рівненщині 41-річна жінка померла від грипу
10:49
В Україні чоловікам надаватимуть десятиденну відпустку після народження дитини
10:18
Шахраї «влаштували» на роботу в Німеччині мешканця Нововолинська за 260€
09:44
У Турійську «на гарячому» затримали наркоторговця
09:08
Опублікували відео падіння метеорита біля берегів Камчатки
08:34
У Луцьку невідомі викрали бронзові плити з меморіалу 2
07:22
Українці можуть повернути частину зарплати
05:55
Оголосили імена номінантів української кінопремії «Золота дзиґа»
03:47
У Володимирі-Волинському пройшли змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я»
02:16
Любомльські школярі долучились до акції «Сортуємо сміття»
19 березня, Вівторок
23:52
«Те, що я зробив, не було вбивством» – головний фігурант у справі Литкіної 3
23:51
На мітингу Порошенка в Івано-Франківську виникла сутичка
23:34
У Рожищі затримали групу шахраїв, які розраховувались сувенірними купюрами
22:43
Військовополоненому українському моряку прооперували поранену руку
21:31
Підозра Бабійчуку в «криміналі»: депутат облради вбачає політичний слід 4
20:45
Президент Казахстану, який правив 30 років, йде у відставку
20:45
Володимир-Волинських підприємців зобов’язали привести огорожі та фасади до порядку 1
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі