Борис Карпус: “Потрібно, щоб до влади прийшли незалежні, самодостатні та освічені люди”

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:20 | 3.08.2015 / Рубрика: Інтерв'ю / 9 коментарів

Борис Карпус – голова правління молодіжної громадської організації “Перспектива” та депутат Нововолинської міської ради. Ми поговорили із паном Борисом про розвиток молоді в Нововолинську, політику, владу, хобі та плани на майбутнє.

– Сьогодні для молоді у Нововолинську існує не багато, але й немало закладів, де вони можуть розвиватись як розумово, так і духовно. Тож, як варто залучати молодь до творчості?

– Взагалі, я працюю із молоддю із 2003-го року. Спочатку ініціював різноманітні заходи, але з часом зрозумів, що виріс з цього. Зараз мені цікава творча, обдарована, активна, інтелектуальна та креативна молодь, яка хоче розвиватись. Таланту ж допомагати завжди треба. На базі МРЦ “Нові крила” я готовий витрачати свій час для таких людей. До речі, 1-го серпня у МРЦ буде проводитись тренінг “Техніка публічного виступу”. Маю на меті створити “Школу успішної молоді”, де було б кілька напрямків: розвиваючі, інтелектуальні ігри; школа публічного виступу; молодіжне підприємництво; міжнародна співпраця і обмін з жителями Польщі; політичний напрям та проектний менеджмент. Надалі хочу проводити подібні заходи, де буде задіяна свідома і інтелектуально розвинута молодь.

– Чи можна кожному бажаючому потрапити на тренінг “Техніка публічного виступу”, про який Ви говорили?

– Ні, до нас прийдуть попередньо запрошені гості – молоді люди, які прийматимуть участь у виборчому процесі. Молодь із зовсім різних політичних сил.

– На 46-тій сесії Нововолинської міської ради Ви та депутат Богдан Бадзюнь подали звернення щодо покращення спортивного розвитку молоді Нововолинська. Мер міста Віктор Сапожніков підтримав вашу ініціативу та переніс виголошення рішення на наступну сесію міськради. То, чи бути стрітбольному майданчику у місті шахтарів?

– Я саме отримав відповідь на депутатське звернення щодо майданчика від Віктора Борисовича. Сподіваюсь, що з наступного року ми розпочнемо будування майданчика. Відверто здивований швидкістю вирішення питання. От якби місцеві вибори щороку були…

_MG_9774

– Як зараз розвивається молодіжна громадська організація “Перспектива”?

– Є декілька ідей щодо транскондонної співпраці. Декілька днів тому спілкувались із декількома активістами. Гадаю, це буде проект транскордонниї співпраці в рамках Програми ЄС “Польща-Білорусь-Україна 2007-2013”. Швидше за все, що це буде співпраця із Польщею у сфері пропагування здорового способу життя.

– Чи існує досі депутатська група “Спільна думка”?

– Так, існує. В світлі тих подій, які відбулись на Майдані та з антитерористичною операцією, група не діє так, як хотілося б. Коли почались військові дії на Сході, та й під час Майдану, ми усі збирались і незалежно від приналежності до якоїсь політичної партії спільно допомагали хлопцям.

– Сьогодні “гарячою” темою нашого міста є питання шахт. Як Ви гадаєте, чи буде майбутнє у гірничих підприємств Нововолинська?

– Це питання, насправді, краще задати геологорозвіднику, бо я не спеціаліст у цій сфері. Але, якщо є запаси, і Україна зацікавлена в тому, щоб утримувати вугільну промисловість, то, звісно, варто їх розвивати. Вважаю, що в цій ситуації Уряд має прийняти чітке рішення про те, що варто робити з шахтами. І чесно сказати про це шахтарям. Обов’язково повинні бути програми соціальної адаптації шахатрів вивільнених в наслідок закриття/реструктуризаці/приватизаці/консервування шахт.

– Як вважаєте, краще, щоб шахти були у приватній чи державній власності?

– Сьогодні увесь світ дотримується такої економічної моделі, де є мінімум державної власності. Тому, для України, мабуть, кращим варіантом є приватизація шахт.

– Існує думка, що сьогоднішня тривожна ситуація із шахтами може бути вигідною для українців із Донецька. Чи можливо, що корінні донеччани увірвуться у містечко Нововолинськ, допоможуть врятувати гірничу промисловість, і таким чином залишуться при владі?

– Нововолинськ взагалі не повинен боятись мешканців Донецька, адже, місто будували жителі зі Сходу країни. І це для нас не новина. Але якщо говорити про шахти, то перш за все їх треба “підняти”. Для того, щоб увірватись до влади у Нововолинську, мешканцям Донбасу треба буде справитись із шахтарським питанням, бо якщо вони його не вирішать, то точно не потраплять до влади. Але особисто не відчуваю жодних ризиків…

– Чи можливо якось вплинути на те, щоб міським бюджетом у Нововолинську розпоряджався не сам мер Віктор Сапожніковим, а й інші депутати?

– У прийнятті рішення про включення суми до міського бюджету беруть участь 2-ві людини: начальник фінансового управління і міський голова. Принаймні раніше навіть законовчо було так прописано. В цій ситуації рецепт дуже простий – більшість в міській раді. Коли є свідома, патріотична і не залежна більшість, то міський голова втрачає важелі монопольного розподілу і власності і бюджетум і землі міста.

– Якби Ви мали таке повноваження, на що виділили б із міського бюджету більше коштів, і на що – менше?

– У розподілі коштів бюджету розвитку, перш за все, неефективний підхід. Особливо – у освітній галузі. Кошти необхідно закладати повний капітальний ремонт кількох об’єктів в рік: відразу на капітальний ремонт 2 шкіл і 3 садочків, то це було б краще. Після повного ремонту закладів освіти не потрібно було б витрачати додаткову суму грошей на “залатування” проблем щороку. Міська влада розподіляє кошти так, що було усім і по трохи абсолютно не знімаючи проблеми цих приміщень в майбутньому.

У нас зовсім не закладено коштів на розвиток малого і середнього бізнесу. Коли по усій Україні борються за середній бізнес, намагаються створювати нові робочі місця – у нас немає навіть такої Програми. Також, важливе питання і енергозбереження. Гадаю, що було б добре розпочати Програму зі встановленню приладів обліку теплової енергії. Це дозволить мешканцям платити за фактично отриману теплову енергію. Ще, хотів би зауважити, що важливим моментом, який обійшла міська влада – це виділення коштів на освітлення вулиць. На 15-му та Шахтарському мікрорайонах дуже темно. Також, можна було б виділити більше коштів на ремонт доріг.

Тому, ні на що не виділив би менше грошей, якби мав таке повноваження. Краще – коли більше.

– Чи варто залучати до міської влади нових – молодих спеціалістів?

– Потрібно, щоб до влади прийшли незалежні, самодостатні, освічені люди. Вони, завдяки реалізації своїх планів і амбіцій повинні приносити благо і суспільству. Адже є багато людей, які просто не знають, що вони роблять у міській раді: це для них дещо дивне, вони ніразу не виступали на сесії. Молоді чи старі – це взагалі без різниці.

– Будете брати участь у виборах?

– Так, буду.

– Чи балотуватиметесь на посаду мера міста? І чому?

– Ні, не буду. На мою думку, це потребує великої кількості фінансування: мільйон або півтора мільйона гривень. А для перемоги, то певно два з половиною.

– Як гадаєте, чи змінять вибори ситуацію у Нововолинську?

– Дуже на це сподіваюсь. З мого боку головне завдання – зробити так, щоб у міську раду прийшли підготовлені люди: які знають процедуру і всі нюанси законотворчого процесу. Щоб з першого дня їх на сесії ніхто не зміг обдурити =).

– Ваше кредо “Відноситись до людей так, як хочемо, щоб відносились до нас” змінилось?

– Ні, зовсім не змінилось.

– Як кредо проектується на Ваше життя?

– Головне – добре робити, те, що тобі під силу, і не починати робити те, чого ти виконати не в змозі. Демонструю своїм прикладом, що не варто впадати в депресію, бути на позитиві, завжди треба шукати вихід із складних ситуацій. Мої знайомі знають, що зі мною завжди можна сісти, поговорити і знайти правильне вирішення проблеми. Треба вчитись, читати книги, бути освіченим.

– Ви полюбляєте риболовлю. Чи багато часу приділяєте улюбленій справі?

– Цього року ще ніразу не виїжджав на риболовлю. Але однозначно хочу поїхати.

– Окрім брейк-дансу та риболовлі чим любите займатись?

– Дуже люблю читати, але мені не вистачає часу на улюблене заняття. Взагалі полюбляю книжки. Під час якоїсь поїздки завжди купую нову літературу.

– Яку книгу порадите читачам “БУГу”?

– Конкордія Євгеніївна Антарова “Две жизни”. Хотів би перекласти її українською мовою, але це вже тоді, як знайду фінансування. Мені дуже подобається ця книга. Раджу усім її прочитати.

9 коментарі
 1. Андрій Когут / 3.08.2015 - 17:00 / Відповіcти

  Кого на мера Боря? Підкажи)

 2. Нейтрально, Борисе, як завжди. Мав надію на “Спільну думку”, але її знищили страх і нейтральність позицій. Так не переможеш. Скажи, хіба можна відвоювати якусь висоту (місто, переправу, лінію оборони, фортецю тощо) відсиджуючись у окопах? “Спільної думки” більше не існує. Хіба, що у ваших головах. А шкода…

 3. Вітаю, Андрію!
  Даю відповідь на твоє питання.
  Коли будуть уже всі кандидати на посаду міського голови висунуті, то раджу не полінуватись і почитати їх програми та сходити на їх зустрічі з виборцями. От хто найбільше сподобається за того і віддавай свій голос.
  Тільки раджу обов’язково сходити на вибори і переконати, ще кількох своїх друзів це зробити.
  П.С. У Сапожнікова програму можеш взяти будь яку. За останні три рази він її майже не змінював =)))

 4. Шалений апельсин ….

 5. Ото да. А в чому самодостатність, незалежність та освідченість Борі? Людина фактично ніде жодного дня не працювала. Так за шо ж він живе. А за ті кошти, які отримує коли “незалежно” працює на всі можливі партії (куди візьмуть) під час виборів. Да, скажу вам – вибори це теж свого роду професія. Але як уявляю Борьку на місці мера)))

  • Коля, у Вас є докази, що ця людина працювала на якісь “партії”, з чого ви взяли, що він не працював жодного дня? Якщо зібралсь полити людину брудом, то будь ласка, аргументуйте! НА рахунок мера, він чітко сказав, що не піде. Я гадаю, що це поки так…життя покаже…

 6. Шановний Коля. Не мели дурниць. Ти напевно сраколиз таких як Сапожніков, Мороз, Гаврилюк і іншої нечисті. Борю знаю давно. Хороша, і порядна людина. Якби він став мером міста і не крав( як Сапожніков), то місто на відкатах зекономило б мільйони і мільйони, навіть робити нічого не треба

 7. А тобі освідчений і перспективний скільки Сапог чи інші місцеві дармоїди платять за твої коментарі??? Чи ти радий облизувати гамно з їхніх срак за крихти з їхнього стола

 8. Юрій Петрович / 6.08.2015 - 22:13 / Відповіcти

  Я пенсіонер і вважаю, що вже пора змінювати керівника міста, бо він вже накрався ого-го

Додати коментар


Погляд

Як не стати жертвою нападу собаки і що робити, коли це сталось
Систематично натрапляю в мережі на скарги на те, що велосипедисти, діти, перехожі чи бігуни стали жертвою нападу собак. От нещодавно про це написала і прихильниця та ...

Новини

23 Вересня, Середа
20:12
У Рожищенському районі згорів Volkswagen Transporter
19:43
Забули про пішоходів: на яких вулицях Володимира-Волинського найгірші тротуари
19:15
Автівки для медиків Володимир-Волинського та Іваничівського районів коштують на 15% дорожче, ніж для луцьких – розслідування ЗМІ
18:46
Вода з під-асфальту: у Нововолинську прорвало водопровід, зруйнований асфальт
18:21
Пішохідний перехід на парковці: як безглуздо встановлюють дорожні знаки в Нововолинську
17:58
У Німеччині обшукують підприємства, на яких працювали нелегали з України
17:45
[ОНОВЛЕНО] У Володимирі та районі 23 вересня повідомили про 24 нових випадків коронавірусу
17:29
У Нововолинську оштрафували водія за 3-D номерний знак 1
17:24
Газові мережі в багатоповерхівках: у Нововолинську виникла запекла дискусія між газовиками і головами ОСББ
16:17
Обміняй старий інструмент на новий зі знижкою в магазині Dnipro-M у Нововолинську
15:43
Презентували українсько-польський проєкт «Шляхами князівського роду Сангушків», що проходитиме й через Володимир
15:10
Зламали сайт нацполіції України
14:32
Активісти вимагають зупинити будівництво цементного заводу у Грибовиці, поки інвестор не надасть усіх розрахунків
14:08
Аварія на Рівненській АЕС – фейк: сайти поліції та мерії атакували хакери 1
13:43
У Луцьку на «зебрі» збили двох дітей
12:41
Спалив гараж з авто через ревнощі: судитимуть чоловіка з Нововолинська
12:05
Померла жителька Поромова, якій збирали кошти на лікування 1
11:39
На Волині 23 вересня повідомили про 101 новий випадок коронавірусу: два випадки летальні
11:21
В Україні збільшать виплати особам з інвалідністю з 2021 року
11:02
Коронавірус у Нововолинську: 23 вересня підтвердили ще вісім випадків, один – летальний
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі